Türkiye’nin En Karizmatik Boğa Burcu Erkeklerini Açıklıyoruz

Önce söze Boğa erkeklerini anlatarak başlayalım. Kısaca bahsedersek, Boğa burcu Venüs tarafından yönetilir ve bu burcun erkekleri hem hayatı seven, hem de elindekinin kıymetini bilen, korumacı, becerikli, tabii zaman zaman keyfine fazlaca düşkün hatta tembel kişiler olabilir. Boğa burcu erkekleri, basit şeylerle mutlu olabilen, istikrarlı ve dayanıklı tavırlarıyla karşı tarafın ilgisini çeker. Tabii bazen aşırı inatçı olmaları, bildiklerinden asla şaşmamaları her şeyi ağırdan alan yapıları ile de insanı delirtirler. Yine de doğal ve dingin bir karizmaya sahip olan Boğa erkeklerini bu sefer de Türkiye’nin en karizmatik Boğa burcu ünlülerini inceleyerek ele alalım istedik.

Mehmet Günsür

8 Mayıs 1975 tarihinde doğmuş olan ünlü oyuncu, Boğa erkeğinin o kendiliğinden gelen, doğal karizmasını gözler önüne seren en iyi örneklerden. Hem aldığı eğitimle, hem de mesleğindeki başarısı ile takdir toplayan Mehmet Günsür, kibarlığı da hiçbir zaman elden bırakmıyor. Aile yaşantısına gelince de, evli ve 3 çocuk babası olan Günsür, bir röportajında İtalyan eşi Katerina Mongio’ya yarım saatte sırılsıklam aşık olduğunu söylemişti. Bu da haritasındaki Koç burcundaki Ay’ın, aşktaki dinamik yapısını, Ay-Jüpiter kavuşumu ise, eşinin yabancı olmasını gösteriyor diyebiliriz.

Cem Yılmaz

Şüphesiz Türkiye de şov dünyasının en ilginç karakterlerinden ve en parlak zekalarından biri olan Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973 yılında dünyaya gelmiş. Boğa erkeğinin rahat enerjisini kendisinde gözlemlemek mümkün. Ayrıca artık kendine ait oturmuş bir tarzı, bildiğinden şaşmadığı bir çizgisi var. Haritasında, Merkür’ünün yaptığı birçok etkiden ötürü, hazır cevap ve esprili kişiliğinin sebeplerini görüyoruz. Ayrıca her Boğa erkeği gibi onun da birazcık lükse düşkün tarafı da yok değil, üstelik Cem Yılmaz’ın Ay burcu Aslan. Hobileri için para harcamaktan çekinmediğini, ama para kazanmayı da çok iyi başardığını biliyoruz.

Halit Ergenç

Boğa erkeğinin sükünetinin kolay kolay bozmayan, sonuna kadar sabreden ama sabrı taşınca da öfkesiyle herkesi dize getiren yapısını kameralar önünde Halit Ergenç kadar iyi sergileyen yoktur herhalde diye düşünüyoruz. Hem Boğa’nın, hem de Ay burcu olan Balık burcunun sanatsal etkilerini taşıyan Ergenç, 30 Nisan 1970 tarihinde dünyaya gelmiş. Belki de haritasındaki Güneş-Satürn kavuşumu geç de olsa, kalıcı bir şekilde gelen şöhret ve başarıyı tanımlamanın yanı sıra ona güvenilir ve olgun bir hava katıyor.

Özcan Deniz

19 Mayıs 1972 yılında doğan Özcan Deniz, Boğa burcunun kararlı ve pes etmeden, sabırla çalışan yapısını sektörde ispatlamış isimlerden. Sanatın ve şov dünyasının müzik, dizi, sinema gibi farklı kulvarlarında yer almayı başarmış, Ay burcu da Aslan olunca, sahnede olma arzusu ön plana çıkmış. Haritasını incelediğimizde, Yükselen burcunun İkizler olması, aslında onu birçok Boğa’nın aksine, yeni keşiflerin peşinde koşan, iletişime açık biri haline getirmiş. Hem de buradaki Mars-Venüs kavuşumu maskülen bir çekiciliği simgelemekte.

Bülent İnal

İşte Boğa erkeğinin geleneksel ve sarsılmaz duruşunu, ekranda sergileyen bir ünlümüz daha. 19 Mayıs 1973 tarihinde dünyaye gelen oyuncuyu, otoriter rollerde görmeye alıştık. Bülent İnal da senelerdir, stilinde değişikliğe gitmek yerine, alıştığımız görüntüsünden şaşmayan haliyle tipik bir Boğa erkeği olarak karşımıza çıkıyor.  Özel hayatıyla pek gündeme gelmeyen oyuncu, Merkür’üde Boğa da olunca, Boğa erkeğinin ketum ve içe dönük olabilen özelliklerini taşıyor.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.