Türkiye’nin 5 Ünlü Akrep Kadını

Akrep burcu denince herkes bi’ şöyle durup düşünür, Akrep erkeklerine nedense gizemli bir çekicilik olarak atfedilen özellikler, Akrep kadınına gelince daha tehlikeli bir havaya bürünür. Oysa Akrep kadınları, sadece sevdikleri şeylere tutkuyla bağlanır ve tutkularının peşinden gitmekten korkmaz. Tabii bu “ya hep ya hiç” tavrı, çoğu insanı ürkütür, özellikle de kendinden pek emin olmayanları! Onları sevin ya da sevmeyin, bir Akrep kadınına karşı asla nötr kalamazsınız. İşte Akrep kadınının karizmasını, bu sefer de Türkiye’nin 5 ünlü Akrep kadını ele alarak inceleyelim dedik.

Son Dönemlerin Popüler İsmi: Gökçe Bahadır

9 Kasım 1981 doğumlu olan Gökçe Bahadır, aslında uzun yıllardır oyunculuğu ile ekranlarda olan, şimdilerde de sahnelerde boy göstermeye başlamış bir isim. Akrep burcunun kararlılığını, kendisinde gözlemleyebiliriz yani. Haritasını incelediğimizde, Ay burcunun Aslan olmasını, onun sahnede olmaktan oldukça keyif aldığını göstermekte. Benzer bir şekilde, haritasındaki Merkür-Venüs ve Jüpiter kavuşumu, onun kariyerini yine sanatla birleştirmiş gözüküyor.

Aykırı Bir Güzelliğe Sahip Oyuncu: Berrak Tüzünataç

İşte hiç öyle hanım hanımcık kadın imajına pas vermeyen, sözlerini yumuşatma ihtiyacı hissetmeyen bir Akrep kadını, Berrak Tüzünataç. Ay burcu Balık olduğu için, onda da sanata yatkınlık görmemiz doğal. Kendisinin haritasında Akrep stelyumu bulunmakta. Yıllardır kick-boksla ilgilenen oyuncu, Mars’ı da Oğlak olunca, oldukça inatçı ve aykırı duruşu ile dikkatleri çekmekten korkmuyor olsa gerek.

Ekranların Bir Başka Çekici İsmi: Özge Ulusoy

Kendisi aslında Devlet Konservatuarı’nda Bale bölümünü bitirmiş olsa da önce dikkatleri Miss Turkey 2.si olarak üzerine çekti. Sonrasında da mankenlik, oyunculuk, sunuculuk gibi çeşitli işler yaptı. Aslında birçok Akrep kadını gibi onun da farklı bir çok alanda başarılı olduğunu görüyoruz. 28 Ekim 1982 doğumlu olan Özge Ulusoy’un haritasında Güneş-Venüs kavuşumu dikkat çekmekte. Bu durumda, kendisinin güzelliğiyle bir kariyer inşa etmiş olması bizi tabii ki de şaşırtmıyor.

Özel Hayatıyla Değil, İşiyle Gündeme Gelmiş Bir İsim: Arzum Onan

Belki de masum duruşu sebebiyle Akrep olduğuna şaşıracağınız Arzum Onan, aslında Akreplerin iç dünyasını pek yansıtmayan, dışarıya karşı sağlam bir duruş sergileyen yapısını çok iyi yansıtıyor. Mehmet Aslantuğ ile evliliğini 23 senedir sürdüren ve bir çocuk annesi olan Arzum Onan’ın da hem oyunculuk hem mankenlik geçmişi bulunuyor. 31 Ekim 1973 doğumlu olan Arzum Onan’ın haritasına baktığımızda, Merkür’ü de Akrep olunca, biraz içe kapanık bir görünüm çizmesi oldukça doğal.

İşte Akıllardaki Akrep Kadını İmajının Kraliçesi: Billur Kalkavan

Tehlikeli, seksi, pervasız, tabuları yıkmaktan korkmayan… Belki de bu Akrep kadını klasiklerini düşününce, bayrağı en önde taşıyan isim senelerdir değişmeyen cesur söylemleri ile Billur Kalkavan’dır. Aslında hep sosyetik bir arka plandan gelse de, daha marjinal sayılabilecek bir yaşam süren Billur Kalkavan da ekranda birçok farklı işle yer alan isimlerden. Haritasına baktığımızda Venüs’ü retro pozisyonda ve Akrep burcunda yer aldığı düşünülünce, Kalkavan’ın, cinsellik konusundaki özgürlükçü açıklamaları hiç de şaşırtıcı gelmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.