Türkçe Popun Kadın Yıldızları Hangi Burç?

Kimileri giderli sözleriyle eski sevgililere mesaj veriyor, kimileri kalbi kırık aşk şarkılarıyla ayrılık acısına ilaç gibi geliyor kimileri ise sadece eğlencelik şarkılarla gece kulüplerini dans pistine çeviriyor… Sadece şarkılar da değil magazinel kişilikleriyle takipçisi olsun olmasın bir şekilde herkesin dikkatini de kendisine çeviriyor. Son yıllarda yıldızı iyiden iyiye parlayan Türkçe popun kadın sanatçılarının ünü ülke sınırlarının bile dışına taşıyor. Peki ünlü yıldızlar arasında hangi burcun ağırlığı bulunuyor?

Aleyna Tilki

Henüz 14 yaşındayken katıldığı Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında tanınmaya başlayan Aleyna Tilki, 2016 yılında Emrah Karaduman’ın albümündeki “Cevapsız Çınlama” şarkısıyla müzik listelerini alt üst etmeyi başardı. “Sen Olsan Bari” şarkısıyla birlikte de Türkçe popun zirvesine emin adımlarla yürümeye başladı. Geçtiğimiz yaz çıkardığı “Yalnız Çiçek” ve “Dipsiz Kuyum” ile en ünlü yıldızları bile arkasında bıraktı. 28 Mart’ta 18. yaşına basan Tilki, parmakla gösterilen bir Koç burcu.

İrem Derici

İlk kez 2011 yılında O Ses Türkiye ile ekranlara çıkan ve birbiri ardına yayınladığı teklilerle pop dünyasına görkemli bir giriş yapan İrem Derici, kısa sürede kendini müzik dünyasına ispat etti. “Bensiz Yapamazsın” ile başlayan ve “Ben Tek Siz Hepiniz” e kadar devam eden müzik kariyerinde birçok şarkısı birer klasik haline geldi. Kimileri düğün salonunda onun şarkısıyla dans etti, kimileri bebeğini beklerken onun şarkısını dinledi. Derici dobra tavırları ve eğlenceli kişiliğiyle bir Koç tabii ki.

Demet Akalın

Türkçe pop tarihinde giderli şarkılarla kendi tarzını yaratan Demet Akalın’ın göndermelerle dolu şarkıları yıllardır müzikseverlerin yakın takibinde. İlişkileri, evlilikleri ve ayrılıkları da öyle. 90’lı yıllardan bu yana yayınladığı her albümüyle kendini kanıtlayan ve bugün pop dünyasının zirvesini adres edinen Akalın, her yaz gece kulüplerinde bangır bangır çalan şarkılarıyla düşman çatlıyor desek yeri. Büyük aşkları ve tutku dozu yüksek şarkıları ile tipik bir Boğa burcu kendisi.

Sıla

Aşk acısına ve rakı sofralarına eşlik eden şarkılarıyla tanıdığımız Sıla, çıkış yaptığı günden bu yana kendi tarzını yaratan isimlerden biri oldu. Müzik kariyerine solo olarak adım atmadan önce Kenan Doğulu, Ferhat Göçer ve Emel Müftüoğu gibi isimler için hazırladığı beste ve şarkı sözleriyle ısındı ve 2007 yılındaki “Sıla” albümüyle vurdu ve gol oldu. Bambaşka tarzlara eğilmekten korkmadı, hemen her kesimin de bir şekilde beğenisini kazandı. Eşine zor rastlanır başarı öyküsüyle Sıla, 17 Haziran 1980 doğumlu sıra dışı bir İkizler.

Gülşen

Pop dünyasının liste başı isimleri arasında yer alan Gülşen, 1996’da yayınladığı “Be Adam” şarkısından bu yana neredeyse her şarkısıyla Türkçe popun zirvesinde. Çıkardığı her albümde bambaşka bir tarza bürünen ve çağı yakalama konusunda örnek gösterilen sanatçının yıllar önce yayınladığı şarkılar bile hâlâ playlistlerimizde. 24 Mayıs 1976 doğumlu Gülşen, neşeli yapısı ve kendini yenileyen karakteri ile kendini belli eden bir İkizler burcu.

Merve Özbey

18 Temmuz 1988’de İstanbul’da dünyaya gelen Merve Özbey, müzik kariyerine Ebru Gündeş, Demet Akalın ve Bengü gibi çok sayıda ünlü ismin arkasında vokalist olarak başladı. Demet Akalın’ın da elini tutmasıyla Erdem Kınay’ın proje albümünde yer aldı. “Duman” ve “Helal Ettim” şarkılarıyla büyük liste başarılarına imza attı. Ardından yayınladığı albümüyle de pop dünyasında kalıcı olacağını kanıtladı. Çokları onun sesinden dinlediği ayrılık şarkılarıyla efkâr dağıttı. Başarısının önünde engel tanımayan Özbey, bir Yengeç burcu.

Simge

Müzisyen bir ailede hayata merhaba diyen ve küçük yaşlardan beri müzikle iç içe büyüyen Simge, müzik kariyerine sahne arkasında başlayanlardan. Uzun yıllar Zeynep Dizdar, Gülşen ve Serdar Ortaç gibi isimlerin arkasında vokallik yaptı ve 2011 yılında “Yeni Çıktı” ile çıkış yaptı. İlk etapta beklenen ilgiyi görmese de “Bip Bip”, “Miş Miş” ve “Yankı” ile Arap atı misali sonradan açıldı. Geçtiğimiz yaz yayınladığı albümüyle de uzun yıllar adından söz ettireceğini dosta düşmana kanıtladı. Özgüvenli tavırları ve başarı iddiasıyla Simge, burcunun özelliklerini taşıyan 8 Ağustos 1981 doğumlu bir Aslan.

Ece Seçkin

12 Eylül 1991 tarihinde dünyaya gelen genç pop yıldızı Ece Seçkin başarılı eğitim hayatının ardından 2012 yılında müzik dünyasına “Bu Ne Yaa” albümüyle merhaba dedi. “Şok Oldum” ve “Hoşuna Mı Gidiyor” şarkılarıyla da yükselişini perçinledi. Yayınladığı her klibiyle hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinirken “Adeyyo” ile yıldızlar takımı arasına girmeyi garantiledi. Ardından çıkardığı çok sayıda şarkıyla da Türk popunda kalıcı bir yer edindi. Başarılı işleri ve titiz çalışmaları ile Seçkin bir Başak.

Hadise

22 Ekim 1985 tarihinde Belçika’da dünyaya gelen ve 2005 yılında “Stir Me Up” şarkısıyla Avrupa’da fırtına gibi esen Hadise, Türkiye’nin en tanınmış yıldızlarından. Türkçe ve İngilizce şarkılarıyla hem Avrupa’daki kariyerini sürdüren hem de Türkiye’de müzik listelerinin ilk sıralarına yerleşen sanatçı, Eurovision başarısıyla da Türk halkının gönlünde taht kuran isimlerden. Geniş çevrelerce tanınan ve sempatik tavırlarıyla çoklarının sevgilisi olmayı başaran Hadise, burcunun hakkını veren bir Terazi.

Hande Yener 

Türkçe pop denildiğinde ilk akla gelen isimlerden Hande Yener, sıfır noktasından zirveye tırnaklarıyla kazıya kazıya tırmanmış desek yeri. Tezgahtarlıktan pop yıldızlığına uzanan cesaret dolu hayat hikayesi çoklarına ilham bile olabilir. Bambaşka tarzlara bürünmekten çekinmeyen ve yaptığı her işle zirveyi adres edinen Yener’in sıradaki hedefi ise “Love Always Wins” ile dünya müzik listeleri. Çalışkanlığı ve pes etmeyen yapısı ile Yener’in burcu Oğlaktan başka ne olabilirdi?

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.