Tüm Zamanların Hangi İkonik Parçası Senin Burcun İçin Yaratıldı?

Birçok kişinin hızla değiştiğini düşündüğü, hatta birçoğunun da 30 senede bir kendini tekrar ettiğini söylediği moda dünyasına ismini altın harflerle yazdıran parçalar vardır. Hepimizin dolabında olanlar da var olması için dua ettiklerimizde… Bu parçalar yaratıldığı zamandan beri modası hiç geçmeyen, evladiyelik diye tabir edilen ve birçoğunun fiyatının asla düşmediği gibi aynı zamanda da bu parçaya sahip olunduğunda ve doğru bir şekilde kullandığında şıklık mertebesine anında ulaşabileceğin bir statüyü ifade eder. Eh, bazı özel tasarımcıların koleksiyonlarına da haliyle sahip olmak o kadar kolay değildir. Fakat sahip olduğun zaman dolabının en klas parçası olabileceğine emin olabilirsin.

İşte tam da bu nedenlerle tüm zamanların en ikonik parçalarını masaya yatıralım dedik. Böylece sahip olduğun ya da olacağın bu parçalardan hangisi, burcuna uygun olan moda dünyasının en ikonik parçası bil istedik. Şimdi izninle başlıyoruz.

Koç Burcunun Maskülenliğini Geçmiş Zamanlarda YSL Keşfetmiş Olmalı!

Şimdilerin Saint Laurent’i geçmişin Yves Saint Laurent’i kadınların maskülen görünmelerinin hem şık hem de güçlü olacağını düşünmüş ki “Le Smoking” adı verilen ceketi tasarlamış. İlk olarak 1966 yılında moda dünyasına adım atan bu ceket günümüzün en ikonik ve seksi parçalarından biri. Şimdi birçok ünlü giyebiliyor olsa da o zamanlar buna ancak cesur, birçok şeye öncülük etmeyi seven ve güçlü biri giyebilirdi. Tüm bu özelliklerin toplandığı ve bir şeyi ilk yapmaya bayılan Koç burcu için bu ceket biçilmiş kaftanı ifade ediyor. Takım elbise, sadece elbise ya da denim üzerine tercih edebilirsin. Rol çalmak istersen Angelina Jolie’nin stilinden şaşma diyoruz.

Kalitesi Kumaşına Bakınca Anlaşılan Tüvit Ceket Boğa Kadınına Ait

Moda dünyasına ismini altın harflerle yazdırmak dendiğinde Coco Chanel birden çok parça ile listelere giren tasarımcılardandır. En bilinen tasarımlarından biri de tüvit cekettir. 1920 yılından günümüze kadar Karl’ın da muhteşem yaratıcılığı ile defalarca yorumlanan bu cekete sahip olmak neredeyse bir motor almak ile eşdeğer. Fiyatı oldukça fazla olan bu ceketi nasıl oluyor da maliyet bilinci yüksek olan Boğa kadınına önerdiğimizi merak ediyorsan hemen açıklama yapmak isteriz. Boğa kadınları maliyet bilinçlerini kaliteli bir kumaş gördüklerinde kısa süre de olsa rafa kaldırırlar. Ayrıca bu ceket kumaşından ve işçiliğinden ötürü oldukça dayanıklıdır. Bir kere alınır ama yıllarca kullanılabileceği için bir nevi miras gözü ile de bakabilirsin.

Dinamik İkizler Burcu Kadınına Mini Etek Yakışır

1960’larda diz altı ve uzun etekler ve elbiseler moda iken Mary Quant herkese meydan okuyarak oldukça kısa olan mini eteği tasarladı. O zamanlar tepkilerin fazlaca olduğu yıllarda mini eteği giymeye ancak değişime açık, hızlı düşünen genç ve dinamik stile sahip olan biri cesaret edebilirdi. Bugün hepimizin dolaplarında fazlasıyla var olan mini etekleri en çok hak edenler sahip oldukları özelliklerden dolayı kesinlikle İkizler burcu kadınları.

Etkileyici Elbisesi ile Yengeç Burcu Kadını

Bir kadının bedenini olduğundan daha iyi gösteren bir elbise arıyorsan seni hemen anvelop elbise ile tanıştırmak isteriz. Diane Von Furstenberg, 70’li yıllarda bu elbiseyi tasarlayarak zayıf, şişman ya da normal bedendeki her kadına ithaf etmiştir. Çünkü elbise bel bölgesindeki kuşağı ile üzerine tam oturur ve dilediğin modelde üzerinde ayarlama yapabilirsin. Üstelik kumaşı da retro çizgilerini anımsattığı için bu elbise her kadına ait olsa da dolabına ilk katacak olan kişi geçmiş dönem aşığı Yengeç burcu kadını olmalıdır.

Tüm Gözler Sende Çünkü Leopar Deseni Rahatlıkla Kullanabiliyorsun

Yanlış anlaşılmak istemeyiz elbette leopar deseni herkes dolabına rahatlıkla katabilir. Üstelik bu sezon fazlasıyla da moda olan bu deseni önemli olan hangi parça ile dolabına katacağın. İşte o noktada en etkilisi diz hizasında olan leopar paltodur. O paltoyu giymek de her yiğidin harcı olamaz eğer Aslan burcu kadını ya da Kate Moss değilsen. Çünkü leopar desen seni bir anda şık yapabileceği gibi rüküş de yapabilir. Az aksesuar kullanmalı ya da bazen aksesuar kullanmamalısın ve mümkün olduğunca siyah giyinmelisin. Özgüveni oldukça fazla olan Aslan kadınına da neler diyoruz değil mi? O leoparı nasıl kullanacağını aslında hepimizden de iyi bilir. Bazen en büyük parça ile bazen de sadece küçük bir aksesuar olarak.

Küçük Siyah Elbise ve Başak Kadınının İlişkisi

Sade görünmek istediği kadar şık da görünmeyi seven Başak burcu kadını için küçük siyah elbise kadar doğru bir ikonik parça yoktur. 1926 yılında Coco Chanel küçük siyah elbiseyi tasarladığında moda dünyasının en vazgeçilmez parçasını tasarladığını kesinlikle biliyordu. Fakat insanların anlaması için Audrey Hepburn’ün Givenchy tasarımı giydiği “Tiffany’de Kahvaltı” filminde görülmesi gerekti. Çünkü o zamana kadar siyah kadınların sadece yas tutarken giyeceği bir renkti. Bilinenin aksine uzun ya da midi boyda tercih edilmesi daha doğru olur. Bu elbise sana hem mükemmel hem sade hem de alçakgönüllü bir şıklık katar. Tüm bu özeliklerde tek bir kadına aittir. O da Başak burcu kadınıdır.

 

Zarafetin Aksesuarda Hayat Bulduğunun İspatı Evladiyelik Çantalar

İddia ediyoruz ki tüm dünyanın sahip olmak istediği iki çanta ismi söyleyin diye sorsak herkes Chanel 2.55 ve Hermés Birkin adını verir. Tam ismini söyleyemeyenler ise en azından markalarını doğru bilir. İşte bu iki çanta zarafetin, şıklığın, zevkin ve çekiciliğin kitabına sahiptir. Bir ömür boyu hatta senden sonraki nesillerin ömürlerine de yetecek kadar ömrü vardır. Tabii sahip olmak için kaç maaş feda edersin bilemiyoruz ama bu kadarı da yetmeyebilir. Çünkü Hermés Birkin için paran olsa bile birkaç yıl beklemeyi de göze almalısın. Bu kadar zevkli iki çantaya bize göre Terazi burcu sahip olmalı.

Ayakkabının Seksilikle İlişkisini En Çok Akrep Burcu Kadını Anlar

Yüksek topuklar her zaman seksidir. Çünkü boyun uzar, yürüyüşün değişir, yavaşlar ve bu da daha kendine güvenli ve gizemli bir duruş sergilemene neden olur. Tabii yüksek topuklarla Bihter Ziyagil gibi yürümüyorsan. İyi bir çift stiletto ile kendine güvenin küstahlık seviyesine bile dönüşür. Kadınlar için vazgeçilmez olan ince topuklu ayakkabılar 1950’li yıllarda incecik topuğu ile var olduğunda bu kadar ölümsüz ve cüretkar olacağını düşünmemişti. Şimdiyse günümüzün en vazgeçilmezlerinden biri. Elbette birçoğumuzun dolabında var. Dolabındaki unut, Akrep burcu kadını senin sahip olman gereken markalar Christian Loubotin, Manolo Blahnik ya da Jimmy Choo…

Yay Burcu Kadını Çok İyi Bilir Bir Anda Şıklık Trençkot ile Sağlanır

“Cherbourg Şemsiyeleri” filminde Catherine Deneuve Burberry trençkotu ile göründüğünde artık bu tasarım ikonik bir parça haline gelmişti bile. İngiliz askerlerinin 1. Dünya Savaşı’nda giymeleri için tasarlanan trençkotlar günümüzde her mevsim giyilebilen tek dış giyimdir. Gabardin kumaştan tasarlanmıştır ve su geçirmemesi ile ünlüdür. Bu nedenle seyahat etmeyi seven özgürlüğüne düşkün Yay burcu kadınları yeni bir maceraya atılırken bavuluna ilk olarak bu parçayı koymalı. Hava nasıl olursa olsun şıklığı vazgeçilmez olabilsin diye. Uzun dönemli yatırım için elbette Burberry trençkot alınmalı.

Saygınlığını Eteğinde Bile Gözümüze Sokan Oğlak Burcu Kadını

Olgun ve disiplinli Oğlak burcu kadını her daim şık ve hoş giyinmeyi sever. Feminenliği, olgunluğu, ölçülü olmayı ve gücü simgeleyen Oğlak burcunun moda dünyasında eş anlamlısı da kalem etektir. Christian Dior’un 1954 yılında ilk kalem eteği tasarlamasıyla kadınlara armağan ettiği planlı ve sorumluluk sahibi duruşu bizde Oğlak kadınına armağan ediyoruz Çünkü biliyoruz ki onun tüm özelliklerinde bu eteğin muhteşemliği yatıyor.

Cesareti Olanlar 50’li Yıllarda Bikini Giyen Kova Burcu Kadınlarıydı  

Yaratıcısı Louis Réard bikiniyi tasarladığında onu giyecek bir model bulamamasının sebebinin o odada Kova burcu kadını olmamasının neden olduğunu düşünüyoruz. Çünkü 1946 yılında bikini ilk tasarlandığında onu ancak açık fikirli, sıra dışı, yenilikçi ve bağımsız birinin giyebileceğini düşünüyoruz. Böyle biri de ancak Kova burcu kadını olabilir. Bugünlerde hepimizin dolabında en az bir tane olsa da, moda dünyasının en ikonik parçalarından biridir bikiniler. James Bond filminde Ursula Andress’in giydiği beyaz bikini ve sonradan aynı sahnenin canlandırıldığı Halle Berry’nin turuncu bikinisi tam bir arzu nesnesi…

Romantik İnci Kolye ve Balık Burcu Kadınının İlişkisi

Hayal gücü yüksek romantiklerden olan Balık burcu kadını için tasarlandığını düşündüğümüz sıralı inciler hem naifliği hem de şıklığı temsil ediyor. Bu zamana kadar Coco Chanel ile özdeşleşmiş olsa da inci takan bir kadın asla unutulmaz. İster uzun çift sıra halinde ister tek sıra ister broşlu istersen de Rihanna gibi devasa boyutlarda tercih etmen tamamen senin stiline kalmış. Fakat sonuç değişmez. İnci ile zarif, şık, zevkli ve romantik bir duruşun olur. Tıpkı Coco Chanel, Jackie O ve Angelina gibi…

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.