Tüm Burçların Dikkatine! İlk Buluşmada Çeneni Tut!

“Çok mu saçmaladım yaa” deyip pişmanlıktan ölmemek, bir daha olsa kesinlikle yapmam diyeceğin hatalara düşüp daha yolun başında bir çuval inciri berbat etmemek için, yapman gerekenler belli. Yeni ilişkine geçmişten çıkardığın derslerle yepyeni bir sen olarak başla! Heyecanına yenilip çuvallamak yerine, ilk andan müstakbel sevgilinin hayranlığını kazan, harika bir ilişkiyi şansa bırakma. Burcuna göre derlediğimiz tüyoları uygula, yeni hayatına sağlam temellerle başla!

Koç

İlk buluşmada nasıl da harika bir insan olduğunu, kazandığın zaferleri, elde ettiklerini, elinden istediğin hiçbir şeyin kurtulamayacağını anlatıp da ilişkide benim sözüm geçer imajı yaratma! İnatçı biri olduğuna farkında olmadan yaptığın vurgular, ilk görüşmeden korku rüzgârı salar, bu müstakbel sevgilini son görüşün olur. Yapman gereken tek şey sakin kalmak, kendini ilk dakikalarda tanıtmak için bildiğin ne varsa kusmak yerine, zamana bırak!

Boğa

Önce menüyü enine boyuna inceleyip, fiyatların nasıl da ateş pahası olduğunu her yeni sayfada usanmadan söyleyip, o kadar laf ettikten sonra da pahalı siparişler vermeye kalkışma, ilk andan gerilim yaratma. Cebindeki akrebi gösterip, sohbeti soğutma, yemeği de müstakbel sevgilinin boğazına dizme. Bunların hiçbirini yapmasan da hesap geldiğinde, yakın gözlüğünü takmış dedeler gibi uzun uzun inceleme! İncelerim diyorsan da ikinci buluşmaya ihtimal verme!

İkizler

Aceleci bir tavrın olduğu malum! Ama ilk buluşmadan düşmesi muhtemel çenene müsaade etme, henüz tanıştığın muhtemel ilişkini de hız tutkun yüzünden ziyan etme. Hemen konuyu ikinci beşinci buluşmaya getirip, masaya arkadaşlarını davet etme. Milyonlarca arkadaşından bahsedip kimseyi yük altına sokma. Kararsızlıklarınla ilk dakikadan yıldırma. Az kelimeyle çok şey anlat, eğlendirmeye ölün yeter, her şeyi ilk buluşmaya sıkıştırmak için panik yapma! Bir de sık sık telefonuna takılıp, müstakbel sevgilini yalnız bırakma!

Yengeç

Eski defterleri dönüp dönüp karıştırmakta ne dumanı ne tadı kalmış hikayeleri ısıtıp ısıtıp gündem maddesi yapmakta üstüne yok ama burası onun yeri değil. Harika bir ilişki ihtimalini peşinen ortadan kaldırmak istemiyor, hayatının aşkını bulmak için gün sayıyorsan, aman ha konuyu eski sevgilinin e’sine getirme, dilinin bağını çözüp tanışmayı dertleşmeye çevirme. Kalp kırgınlıklarını anlatıp müstakbel sevgilinin gözünü korkutma!

Aslan

Beklediğin övgülerle karşılaşmayınca, gözleri dikkat çekmek istediğin alana kendi sözcüklerinle çekiştirme. Dememiz o ki kendini öve öve bitirme, zira böylesine kendini beğenmişlik başlamamış bir ilişkiyi şüphesiz bitirir. İşimde iyiyim, evimde iyiyim, arkadaşlarım sohbetime bayılır, görenler güzelliğime kapılır… Eee? Sen iyisi mi ilk buluşmadan monoloğa bağlama, diyalog kurmayı ihmal edip muhtemel bir aşka ket vurma!

Başak

İlk buluşma mekanını beğenmedin diyelim, memnuniyetsiz gözlerini dikip eleştirel sözlerinle huzur kaçırmaktansa, çözüm geliştir. Öfürdenip söylenmek, huzur kaçırıp sohbetin akışını engellemek yerine, yarım saat oturduktan sonra hareket etmek isteyen, yürüyüş yapmayı seven biri ol, bir sonraki randevuyu garantilemekle kalma açık havaya taşı!

Terazi

Kaşına gözüne kapılıp, boyuna posuna aldanıp gözünden fırlayan kalplerin görünmesine seyirci kalma, flörtünü ilk anlardan fazlaca abartıp şımartma! İçindekini görmeden erken kalkıp yol alma, fotoğraf karesine aldanıp ardında yatan gerçeklere gözünü, kulağını tıkama!  Hayranlık cümlelerini abartıp, ilişkiye yenik başlama. Hele ki aradığım kişi tam da senin gibi biri, gibi cümlelerini tez elden savurup erken konuşma. Ne olacağı belli olmaz sonuçta.

Akrep

Tamam ilk buluşma için iyice çalışmış, çiçeği burnunda flörtünün yedi ceddini öğrenmiş, nelerden hoşlanır, nerelerde takılır çoktan hatmetmiş olabilirsin ama çaktırma. Konuları sevdiği yerlerden çıkarmak için tesadüfleri sıklaştırıp, müstakbel sevgilini korkutma. Ön araştırmanın dozunu kaçırmak, stalkın bu denli suyunu çıkarmak sağlıksız görünebilir, hatta ürkütücü dahi olabilir. Sen yine de duyduklarına şaşır! Ve tabi ki fazla soru sorma!

Yay

Sürekli bir şaka, bir abartılı anlatım, yarısı yalan dolan, çoğu palavra hikayelerinle yorma! Trafo gibi görünüp korkutma. Bir dur, otur, soluklan, dilini ısır konuşup durma! “Onu da yaparım, bunu zaten gözümü kapatır alırım, şu desen oturduğum yerden hallederim” diye atıp tutma, hemen ateşleri bacana sardırıp heyecana kapılma. Sakinleş! Ne hikayelerini ne de duygularını abartma!

Oğlak

“Ben şöyle biriyim, böyle başarılarım, öyle şahitlerim var” deyip, sohbet üstü otobiyografi yazma! İşten güçten bahsedip müstakbel sevgiline olası bir ilişkinizde sohbet darlığı yaşayacağınızın ipuçlarını verip, gözünü korkutma. Ortak zevkler, hoşa giden faaliyetlerden konuşamıyorsan da dinle, konuyu dönüp dolaşıp sıkıcı mesleki alanlara çekiştirme. Flört duygu ister, ortamı mantığa boğma!

Kova

Öncelikli önerimiz, isteksiz görünme! Ancak ortak bir nokta, toplumsal alanda bir faaliyet yakaladığında sohbeti bir ucundan yakalar, onu da bulamazsan, kollarını bağlar, susup oturursun! Biraz alaka göster, sorular sor, ilgileniyormuş gibi görün! Heyecanı da göz önünde bulundur, kendine uygun sohbet konusu bulamayıp buz gibi oturma, mesafenin dozunu kaçırma! Sen başla bir ucundan, gerisi gelir umutsuz olma!

Balık

Senin kalbin iyi, için temizdir, ağzında da laf durmaz bakla ıslanmaz. Kimsenin zaafını kollayıp zayıf yönünü aramadığın gibi insanları da kendin gibi sanırsın. Ama insanlara da ilk dakikadan güvenmek olmaz. Sen yine de özelini sakla, kapı önünde oyna! Kuşkuyla yaklaş demiyoruz elbette ama kendinle ilgili sır verme, tanımadan ipliğini pazara serme. Ne olursa olsun bu ilk buluşma sen yine de aceleci davranma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.