Tüm Burçlar için Seçtik: 2018 Kış Couture Koleksiyonu

Kusursuz dikişlerin tavan yaptığı, kırmızı halı geçitlerinin elbiseleri, Couture Koleksiyonları görücüye çıktı. 2018 Kış Couture Koleksiyonlarından Givenchy’den Valentino’ya, Christian Dior’dan Armani Privé’ye tüm markaları sizin için tek tek inceledik, en güzel elbiseleri burçlara göre ayırdık. Şimdi sıra, burcunun couture elbisesini bulmaya geldi…

Koç Burcu Kadını

Özel gece elbiseleri olsa da Koç kadını güçlü ve maskülen yanını pırıltılara kaptırmak istemiyor. Yanlış anlaşılmasın seksi olmaktan vazgeçiyor demiyoruz, sadece abartılı bir dişilik yerine maskülen tavrı benimseyerek cesurluğundan ödün vermiyor. Eh, sen de tüm özel gecelerde birbirinin aynı renkleri, modelleri giymekten ya da görmekten sıkıldıysan, elbise seçiminde her zaman öncülük eden Koç burcu kadınının stilini inceleyebilirsin. Chanel koleksiyonunda tam bir Kristen Stewart tarzı elbise olan, sırasıyla 3 şerit halinde fiyonk dizilmiş, tül ve transparan kumaştan tasarlanmış bisiklet yaka kostüm hem seksi hem de maskülen. Daha aykırı bir elbise içinse aykırı tasarımcı Jean Paul Gaultier’in kruvaze ceketten esinlenilmiş yırtmaçlı elbisesi tam bir tablo güzelliğinde. Tabii cesareti olanlara. Bu kadarı Koç kadınına bile fazla diyen bir Koç burcu kadınıysanız, Valentino’nun kırmızı rengin hâkim olduğu elbiselerini tercih etmelisiniz.

Boğa Burcu Kadını

Bir Yay burcu kadar rahatına düşkün olmasa da Boğa burcu kadınları da hayatlarında rahatlık arayışı içindedir. O nedenle hareketlerini kısıtlayacak fazla dekolteli elbiselerden kaçarlar. Çoğu zaman straplez yerine tek omuzlu elbiselerle ya düşük omuzlu elbiseler ile kendilerini daha iyi hissederler. Elbise seçimlerinde en önemli kriterleri ise kumaştır. Kadife, taş işlemeli ve ipek krep kumaş gördüklerinde elbiseyi almaya %80 karar verirler. Çünkü bilirler ki bu üç kumaş da ömür boyu saklanacak kadar kalitelidir. Boğa kadını da tam bir kalite aşığıdır. Hatta kaliteli bir elbiseye maliyet bilinci olmasına rağmen oldukça fazla meblağlar harcayabilir. Madem öyle o halde Boğa kadınları için; 2018 Kış Couture defilesinden, Elie Saab’ın muhteşem dökümlü kumaşı ile yağ gibi akan yeşil düşük omuzlu elbisesini, Armani Privé’nin taş işlemeli tek omuzlu elbisesini ve Chanel’in kadife elbisesini öneriyoruz.

İkizler Burcu Kadını

Günlük hayatında modern ve unisex parçalara yatırım yapan İkizler burcu kadını iş elbise seçimine geldiğinde maskülen tavrını Koç burcu gibi devam ettirmiyor ve kadınsı yönünü ortaya çıkarıyor. Genellikle birkaç rengi bir arada kullanmayı seven, çeşitlilik aşığı İkizler burcu kadını için en önemli kriter elbisenin hareketli olması. Tüm hareketi ile havalanarak etrafına ışık saçan bir kostüm gördüğünde İkizler kadınını kimse tutamaz. Özellikle sarı renk İkizler kadını için vazgeçilmez. Bu sezondan İkizler kadınına önerilerimiz; Elie Saab’ın koyu griden başlayarak sanki rengi akmışçasına değişen ve su yeşilinden sarıya dönen ipek şifon elbisesi, Maison Frencesco Scognomiglio tasarımı beyaz, hiçbir dekoltesi olmayan fakat İkizler burcunun fırfırlarıyla aşk yaşayacağı tasarım ile Ronald Van Der Kemp’in kavurucu sarısı mükemmel bir seçim olacaktır.

Yengeç Burcu Kadını

Bu yıl resmen Yengeç burcu kadınlarına yaradı. 20’lerin püsküllü elbiseleri, 50’ler, 60’lar hepsi onun emrine amade sanki. Retro ve vintage aşığı Yengeç burcu daha ne isteyebilir ki? Gideceği davete göre yılını seçmesi yeterli. Kokteyle gidecekse Fendi, after parti için Alberta Ferretti tasarımlarına göz atması yeterli. Fakat Yengeç burcu kadınının stiline en çok uyan tasarım, Christian Dior’un belden oturtmalı, ten rengi muhteşem elbisesi. Bu tasarımı dolabına eklemesi ya da giymesi için Yengeçlerin özel bir davete gitmesine gerek yok. Bir toplantıya giderken bile tercih edebilir ve bunun için kesinlikle yadırganmaz. Başak burcu kadınları da bu elbiseyi günlük hayatlarına rahatlıkla adapte edebilirler. Hatta bu elbise için Yengeç kadını, Başak kadınıyla kıyasıya yarışa girebilir.

Aslan Burcu Kadını

Leopar deseni, hatta bazen figürü, kürk ve ışıltı… Aslan burcu kadını için her sezon kesinlikle alınacaklar listesinin ilk üçü! Eğer koleksiyonlarda bu üç tasarımdan biri varsa Aslan burcu için konu kapanmış, kalbinden vurulmuştur. Bu senenin tasarımlarına bu 3 tasarım açısından bakarsak en şık parçanın kesinlikle Maison Frencesco Scognomiglio tasarımı transparan ve işlemeli kumaştan tasarlanan kusursuz kostüm olduğunu söyleyebiliriz. O elbiseye bakmak bile Aslan burcu kadınının mutluluğuna mutluluk katacaktır. Giydiği zaman etrafa saçtığı ışığı siz düşünün.

Başak Burcu Kadını

Her daim sadelik ve zarafet içindeki şıklığı ile kendine hayran bırakan Başak burcu için bu yıl özellikle Christian Dior tasarım hazırladı diyebiliriz. Dior’un kumaşlarındaki akışkanlık ve pürüzsüzlük, modellerindeki zamansızlık ve sadelikten dolayı bu tasarımları sadece özel davetlerde değil günlük hayatlarında da tercih edebilirler. Çok özel bir gecede ise seksiliği ve gösterişi, dingin rengi ile yumuşatılmış Elie Saab tasarımını tercih ederek kusursuz şıklığa ulaşabilirler.

Terazi Burcu Kadını

Burçların en zarifi, uyumlu ve bıçak gibi tasarımların hâkimi Terazi burcu kadınları için Dior’un şifon elbisesi tek kelimeyle aşkın tanımı. O tasarım ile kendilerini Grace Kelly gibi hissetmeleri işten bile değil. Bu elbiseden daha şık ve çekici bir tasarım arayanlara ise Maison Frencesco Scognomiglio’nun işlemeli kumaşlarını, kusursuz bir uyum arayan Terazi kadınlarına ise Armani Privé’nin siyah beyaz straplez tasarımını öneriyoruz. Bu 3 markayı bu sezon yakın markaja almanız da tavsiye ediyoruz.

Akrep Burcu Kadını

Seksi ve gizemli kelimelerinin burçlar dünyasındaki anlamı olan Akrep kadınları için Christian Dior, derin bir V yaka ile zarafetler dünyasından seksilik dünyasına şık bir atım attıracak. Dior’un tasarımcısının şifon kumaşın uçuç uçuş serinliği ile derin V yakanın göz alıcılığını birleştirip üzerine bir de sımsıkı üst beden tasarımı eklediğini görünce bu kostümü sadece Akrep kadını giysin diye tasarladığını düşünüyoruz. Gittiğim davette bu kadar dekolte fazla, ben daha az dekolteli bir parça arıyorum diyen Akrep burçlarına Armani Privé’nin kadife dokunuşu ile Alexandre Vaultier’in transparan detaylı tasarımını incelemelerini öneriyoruz.

Yay Burcu Kadını

Etnik kraliçe Yay burcu bu sene etnik çizgilerden çıkıp şekillere, fırfırlara ve desenlere bırakmalı kendini. Zuhair Murad, kusursuz fakat her zaman Yay kadını için fazla olan işlemeli kumaşları yerine bu sene yaprak motiflerinden tasarladığı straplez çıkartılabilir etekleri ile geceye iki elbise ile katılmış kadar rahat olabilecekleri bir tasarım sunuyor. Bu tarz bir elbise enerjik yay burcu için ağır olur, diye düşünenler için Armani Privé boş durmadı ve fırfırların hareketini boyundan bağlamalı bir elbise ile harmanladı. Armani de ayağıma dolanır, diyecek kadar zor beğenen bir Yay burcu kadını iseniz Azzaro’nun tasarımları kalbinizi çalacak.

Oğlak Burcu Kadını

Geleneksellik ile kusursuzluk arasında ince bir çizginin varlığı yaşatan muhteşem oğlak kadınları için Ronald Van Der Kemp o kadar kusursuz bir elbise tasarladı ki görmezden gelmek sanat dünyasına hakaret sayılır. Başak kadınını bile kıskandırabilecek bir tasarım olan yeşil hâkim yaka ve uzun kollu bu tasarımı ünlülerden bir taşıyacak olsa o kesinlikle kırmızı halı stilinde asla hata yapmayan Cate Blanchett olurdu. Kalça hizasına kadar vücuda oturan, kalçadan itibaren genişleyen etekleri ile hareket özgürlüğünü de kısıtlamayan tasarım Couture koleksiyonlarının zirvesine çıkabilecek bir tasarım. Özel gecelerde bu kadar sakin olmayı tercih etmeyen Oğlaklar içinse Zuhair Murad ve Fendi aradıkları ışıltıyı verecektir.

Kova Burcu Kadını

Hayata bakış açıları farklı olan Kova burcu kadınları her koleksiyonda kendileri için en mükemmel farkı yaratan tasarımları bulabilirler. Valentino’nun romantik tasarımları arasından anvelop midi beyaz, kırmızı ve mavi renklerinde bir tasarım seçebilir ya da Fendi’nin tasarımcısı Karl’ın bile o renkleri seçerken bir daha düşündüğü etek ceketi ya da mutlaka elbise giymeliyim dediklerinde ise Azzaro’nun renkli, kısa, seksi tasarımını tercih ederek çizgilerini bozmadan geceye katılabilirler. Bu üç tasarımı Kova burcu kadar da rahat hiçbir burç taşıyamaz. Çünkü onların ruhunda sıra dışılık var.

Balık Burcu Kadını

Duygusal, yaratıcı ve hayal gücü yüksek insanların hepsi mavi ve tonlarından etkilenir. Mavi tonları da Balık burcunun etkisinde olduğu için Couture 2018 Kış Koleksiyonlarının mavilerini Balık burcu için toparladık. Fendi’nin en pastel tonları, açık mor, yavruağzı, bej ve beyaz renklerindeki elbiseleri ile bebe yaka, transparan midi boy desenli tasarımındaki romantiklik çok uzaklardan bile hissedilebilir cinsten. Tam da Balık burcunun aradığı gibi. İhtişamlı olmak istediğindeyse kapısını çalması gereken tek tasarımcı Zuhair Murad…

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.