Toprak Grubunun Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesi!

Ölmeden önce yapılacaklar listesi serimizin son konuğu toprak grubu burçlar: Oğlak, Boğa, Başak! Dayanıklı olmaları, gerçekçi bakış açıları, huzuru arayan doğaları, sabırlı duruşları, güvenilir ve tutarlı yanları! İşte ölmeden önce yapılacaklar listesiyle toprak grubu!

Napoli’de Pizza Ye!

Listeye küçük bir maddeyle başlayalım. Hava yolu şirketlerinin indirimde olduğu dönemde bir bilet alabilir, pizzanın ana vatanında midene bayram ettirebilirsin.

Yoga Yap!

“Eat, pray, love” diye bir film vardı hatırlar mısın? Tam da o hesap! Karnını doyurup enerji depoladığına göre şimdi huzura koşmaya hazırsın. Youtube videolarıyla yoga yapmaya başlayabilir, belki bir gün Tibet’teki meditasyon gruplarına katılabilirsin.

On Bin Parçalık Bir Puzzle Yap!

500 değil, bin değil! Tam on bin parça! Bunu da dünya üzerinde yapsan yapsan bir sen yaparsın zaten. Hadi göster sabrın, detaycılığını, yaptığın puzzle ile süsle evinin duvarlarını!

Barınaktan Bir Köpek Al!

Satın alma sahiplen! Zaten yeterince sorumluluk sahibi birisin, insanlarla iletişimi pek sevmezsin. E yalnız yalnız nereye kadar? Belki yardıma muhtaç minik bir köpek hayatına renk katar!

Tanımadığın Birine Mektup Yazıp Gönder!

Biraz garip gelebilir, fakat yazdığın arkadaşça bir mektup belki hiç tanımadığın birini sevindirebilir. Belki mektup arkadaşı bile olursunuz kimbilir?

Mavi Tura Çık!

3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede yapabileceğin daha güzel bir şey var mı? Doymadın beş yıldızlı otellere harcadığın paralara. Al yanına sevdiğin birkaç arkadaşını, tut Bodrum’un mavi koylarını.

Antartika’ya Git!

Belki Greenpeace’in bir projesi, etkinliği, belki de Şili’den ya da Yeni Zelanda’dan yola çıkacak bir gemi! Kesinlikle zorlu, fakat benzersiz bir deneyim! Şu garip dünya da sakın “olmaz olmaz” demeyin!

Everest’e Tırman!

8848 metre! Bu biraz gözünü korkutabilir, sonuçta arabayla road trip’e çıkmıyorsun. Önce bulunduğun konumdan Everest’e ulaşıyor, sonra da saatlerce zirveye ulaşmaya çalışıyorsun! Küçük bir araştırma yapıp bu farklı yolculuğa çıkmayı neden düşünmüyorsun?

Çin Seddi’nde Yürü!

21.196.180 metre! Tamamlar mısın orası ayrı konu da Çin Seddi, kendini test etmen için güzel bir platform. Yapımı 2000 yıldan uzun sürmüş bu dev yapı, hayatının bir döneminde yapman gereken bir şey olarak ölmeden önce yapılacaklar listende yer alıyor.

İşaret Dilini Öğren!

İşaret dilini öğrenip hem empati yeteneğini hem iletişimi geliştirebilirsin. Eğer gerçekten merakın varsa Gayrettepe metro istasyonunda bulunan Sessizlikte Diyalog’u ziyaret ederek işe başlayabilirsin.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.