Toprak Grubu Burçlarının En’leri!

Disiplin ve düzenleriyle ön plana çıkan toprak grubunun 3 üyesi Boğa, Başak ve Oğlak burcudur. Her daim düzenden yana olan bu üç burç, ani değişikliklerden ve gereksiz yeniliklerden hiç hoşlanmazlar. Risk almak onlara göre değildir, her zaman güvenli sularda hareket etmeyi severler. Alışkanlıklarını değiştirmek Boğa, Başak ve Oğlak burçları için oldukça zordur. Sabit fikirli olan toprak grubu burçları için mantık her zaman her şeyden önce gelir. Son derece mütevazi olan toprak grubu burçları, kararlarını ağırdan alırlar. Gösterişten çok uzak olan Boğa, Başak ve Oğlaklar, laubalilikten hiç mi hiç hoşlanmazlar. Yeni şeylere adapte olma konusunda sıkıntı yaşayabilen toprak grubu burçları akıllarına koyduklarını yapma konusunda da oldukça inatçıdırlar. Kısaca toprak grubu burçları genellikle tuttuğunu koparan tiplerdir. Polemiğe girmekten hoşlanmaz, sorunlarını sessiz ve derinden çözmeye çalışırlar. İki kere düşünüp bir kere hareket eden toprak grubu burçlarının enlerini öğrenmeye ne dersin?

Yükselen burcunu öğrenmek için tıkla!

En Güvenilir: Boğa Burcu

Emin olmadan harekete geçmekten hoşlanmayan Boğa burçları, toprak grubunun hatta 12 burcun arasından “en güvenilir” olandır. Tüm toprak elementi burçlarının temel özelliklerinden biri olan güveninirlik, Boğa burçlarında bir tık daha yüksektir. Radikal değişikliklerden özenle uzak durmaya çalışan Boğa burçları, güveninirliklerini yüksek sağduyularına borçludurlar. Nadiren kin tutma huyları baskın çıksa da asla ama asla sevdikleri veya sevmedikleri insanları güven konusu üzerinden vurmazlar. Hatta akıllarına bile gelmez. Güven, Boğa burçlarının kırmızı çizgisi olduğu için kendisine yapılmasından çılgınca korktukları şeyi asla bir başkasına yapmak akıllarının ucuna bile gelmez. Etrafınızdaki Boğa burçlarına rahatlıkla güvenebilirsiniz. Dediğimiz gibi toprak grubunun “en güvenilir” üyesi olur kendileri.

En Çalışkan: Başak Burcu

Şu zorlu hayat yolunda süreki mükemmeli arayan Başak burçları, tabii ki toprak grubunun “en çalışkan” üyesi olmayı sonuna kadar hak ediyor. Ne olursa olsun, tarzından ve tavrından taviz vermemek için elinden geleni ardına koymayan Başak burçları bildikleri yöntemin dışına çıkmama konusunda çok inatçı olabilirler. toprak grubunun “en çalışkan” üyesi olan Başak burçları bir işi asla yarım bırakmaz. Eğer bir işi yarım bırakırsa, sorunu işi üstlenen Başak burcu dışında her yerde arayabilirsiniz. Sorunu Başak burcunda aramak sadece vakit kaybı olacaktır. Her koşulda ve durumda mantıklarına danışarak hareket eden Başak burçları, kararlarını verirken çok nadir kalplerinin sesine kulak verirler. Bir olayı baştan sona analiz ederek, riskleri sıfıra yakına indirmek için tüm gücünü kullanarak planlarını yapar. Ne de olsa “en çalışkan” burç o!

En Azimli: Oğlak Burcu

Toprak elementi grubunun “en azimli” üyesi Oğlak burçları, tedbiri elden bırakmaması ile ünlüdür. Başak burçları kadar olmasa da oldukça çalışkan olan Oğlak burçları, pratik zekaları ile sorunlara hızlı ve etkili çözümler üretir. Uzun vadeli planlar onların gözünü korkutmaz. Aksine üzerinde çalışıp, geliştirebilecekleri ve başarıyla sonuçlandırabilecekleri bir işleri olduğunu düşünerek kollarını sıvar. Hiç bir iş veya görev kolay kolay Oğlak burçlarının gözünü korkutamaz. Azimleri sayesinde altından kalkamayacakları bir iş onlar için yoktur. Ölçülü ve planlı olan Oğlak burçları için çok hareketli bir sosyal hayat çok yorucudur. Konforlarına düşkün olan toprak grubunun “en azimli” üyesi Oğlaklar, alıştıkları şeylerden kolay kolay vazgeçmezler. Azmi ve çalışkanlığı dışında Oğlak burçları başarılarını dakik olmalarına borçludur. Plan yapma konusunda pek çok burçtan daha becerikli olan Oğlaklar, zaman yönetimi konusunda da çok hassastır. Onlar için boş vakit yoktur. Henüz planlanmamış zamanlar vardır.

En Sabırlı: Boğa Burcu

“Sabreden derviş muradına ermiş” atasözü kesinlikle toprak grubunun “en sabırlı” üyesi Boğa burçları için söylenmiş! Düşünmeleri, karar vermeleri, harekete geçmeleri… Bu adımların hepsi Boğa burçları için bir süreçtir ve hiç acele etmezler. Üzerinde çalıştıkları veya düşündükleri konu her neyse en iyi şekilde ortaya çıkması için ellerinden geleni yaparlar ama acele etmezler. Bir Boğa burcuyla ortak işe girecekseniz ve aceleci birisiyseniz mutlaka kendinizi sakinleştirmeyi ve Boğa burcunu beklemeyi öğrenmelisiniz. Çünkü o öyle biri. Boğa burcunu, bir konuda etraflıca düşünmeden iyice emin olmadan hiç bir konuda harekete geçiremezsiniz. Kendilerini hazır hissetmezler veya yanlış olacak korkusuyla bir konunun üzerinden defalarca geçmeden hayata geçirmezler. Sabırları Boğa burçlarına kusursuz iş yapma yeteneğini getirmiştir.

En Becerikli: Başak Burcu

El attıkları işi – kimsenin öyle bir beklentisi olmasa bile – mükemmelleştirmek için ekstra uğraşan Başak burçları, tabii ki toprak grubunun “en becerikli” üyesi olmayı hak ediyor. Hem iş hem de özel hayatında yapılacak işler için kimsenin yardımını veya desteğini beklemeyen Başak burçları, zaman içerisinde o kadar pratikleşiyorlar ki herhangi birinin 5 günde bitireceği bir işi onlar 1 günde bitirecek hale geliyor. Becerilerini insanların gözüne sokmaktan ekstra keyif alan Başak burçları, bu konuda asla mütevazi davranmazlar. Yapmak istedikleri ve başardıkları işleri kibarca insanlara duyurmaktan içten içe çok hoşlanırlar. toprak grubunun kendini en çok hırpalayan üyesi olan Başak burçları, tam bir görev insanıdır.

En Temkinli: Oğlak Burcu

Gösterişten uzak kalmayı kendilerine görev edinen toprak grubunun “en temkinli” burcu Oğlaklar, kararını verdikleri konuda asla geri dönmezler. Karar vermek zaten temkinli Oğlak burçları için zorlu bir süreçtir ve o kararı bir kere verdikten sonra çıktıkları yoldan asla dönmezler. Ateş, Su ve Hava grubundan daha katı özelliklere sahip olan toprak elementi burçlarından Oğlaklar her şeyi en iyi olacak şekilde planlayarak kendilerini en kötüsüne hazırlar. Her seferinde bir nevi totem yaparlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.