Toprak Grubu Burçlarının En Hassas Olduğu Konular!

Zodyak’ta burçların kişiliği oluşurken belli kalıplarla donanmışlardır. Yaşamdaki davranış kalıplarında belli konularda hassastırlar. Özellikle kuralcı toprak grubu burçları diğerlerine göre daha prensiplidir. Belli sınırları vardır ve bunun dışına çıkmadıkları gibi başkalarının da çıkmasını istemezler. İşte Boğa, Başak ve Oğlak’tan oluşan bu grubun en hassas olduğu noktalar:

Boğa

Dürüstlük: İnsan ilişkilerinde samimiyete büyük önem veren Boğalar kendilerine yalan söylenmesinden hiç hoşlanmazlar. Böyle bir açığınızı yakaladılar mı size olan güvenleri sarsılır ve gözlerinden düşersiniz. Eğer şefiniz veya yöneticiniz bir Boğa ise işler konusunda dürüst olmalısınız. Projelerinizi tamamlayamadığınızda bir yalan uydurmaktansa gerçeği söylemeniz daha önemlidir. İkili ilişkilerde de hassas olan Boğalar sevgililerinin samimi olmasını bekler. Eğer o insanla hayatını birleştirecekse şeffaflık hayati önem taşır. Ailesi, yaşam biçimi, mesleği, geçmişi, özel yaşamı gibi konularda yalan söyleyen birini hayatından çıkarır. Yalancı biriyle bırakın evlenmeyi flört etmek bile istemeyecektir.

boğa burcu - dürüstlük

Kalite: Her konuda kaliteye önem veren Boğalar için lüks bir vazgeçilmezdir. Alışverişlerinde satın alacağı eşyaların markasını dikkatle seçer ancak sırf lüks diye her ürüne yönelmez. Dayanıklılık ve aldığı eşyanın estetik görünmesini de önemser. Eğer kendine bir takım elbise alacaksa kumaşın uzun ömürlü olmasını ister. Dolayısıyla güvendiği firmalardan alışveriş yapmayı tercih eder. Zaten alışkanlıklarını kolay kolay terk etmediği için belli markaların dışına çıktığı pek görülmez. Ona hediye edilen eşyaların sükseli olmasından etkilenir ve kendisine değer verildiğini düşünür.

Boğa Burcu- Kalite

Sabır: Acele işlerden hoşlanmayan Boğalar, sakinlikleriyle bilinir. Sabırsız, onu sıkboğaz eden insanlarla pek anlaşamazlar. Bir işi çabucak yapmaya çalışmanın özensiz bir sonuç doğuracağını düşünürler. “Acele işe şeytan karışır” sözü muhtemelen bir Boğa insanından çıkmıştır. Özel hayatlarında ve iş yaşamlarında ağır hareket eder, çalışmalarını incelikle hazırlar, sakin yapılarıyla ofis ortamına çok iyi uyum sağlarlar. İkili ilişkilerinde ve evliliklerinde olumsuz bir gidişat varsa sabırla ve sağduyulu bir şekilde sorunları çözmeye çalışırlar. Karşı tarafta rahatsız oldukları bir davranış biçimi görmüşlerse fevri hareket edip işleri daha da kötüleştirmemeye çabalarlar. Bu olumlu bir özellik olup insanların tavırlarına karşı tahammülsüz olmadıklarını gösterir.

Oğlak

Disiplin: Kurallı yaşam biçimi kimilerine sıkıcı gelse de Oğlaklar bu hayat tarzını özümsemiştir. İşkolik bir burç olarak çalışma saatlerine uyulmasına, işlerin zamanında teslimine, verilen sözlerin tutulmasına çok önem verirler. Disiplinsiz ve işine saygısı olmayan insanlarla çalışmak istemezler. İşverenlerin seveceği ve güvenebileceği bu çalışkan burçlardan iyi bir yönetici olacağının altını çizelim. Aynı disiplini özel yaşamlarına da uygularlar. Evle ilgili sorumluluklarını aksatmaz ve tüm aile bireylerine bunu aşılamaya gayret ederler. Çocuklarının uyku saatlerine, ödevlerine, yemek düzenine uymasını beklerler. Gerekirse onlarla ilgili belirli kısıtlamalara giderek sorumluluk bilinci aşılamaya çalışırlar.

Oğlak Burcu- Disiplin

Saygınlık: İtibar onlar için onur meselesidir. Başkalarının gözünde güvenirliklerini yitirmek istemez ve bunun için özel bir çaba sarf ederler. Yaşadıkları çevrede, okulda, iş yaşamında, sosyal ortamlarda saygın bir kimlik edinmeye çalışırlar. Okul yaşamında derslerle ilgili öğrenciler olan Oğlaklar hocalarının gözdelerindendir. İyi bir kariyerin iyi bir özgeçmişten geçtiğini düşünerek üniversite eğitimlerini, yüksek lisansla tamamlar, mesleki sertifikalar edinirler. Hayatlarını birleştireceği insanların da aynı kriterleri taşımasını beklerler. Mantık evliliğine elverişli olan Oğlaklar, eş adayının kötü bir şöhreti olmasını kabul edemezler. İyi eğitim almış, maddi durumu yüksek ve itibarlı biriyle hayatlarını birleştirmek isterler.

Oğlak Burcu- Saygınlık

Maddiyat: Bütçesinin hesabını bilen Oğlaklar maddi konularda da ölçülü olmaya özen gösterirler. Gereksiz masraflar yapmaz ve ihtiyaçları doğrultusunda harcama yapmaya çalışırlar. Hayatlarını garantiye alma isteklerinden dolayı çalışırken birikim de yapar, araba, ev, döviz gibi çeşitli yatırımlara yönelirler. Bunları lüks veya gösteriş için değil yaşamlarını sağlam temeller üzerine oturtma hırsları için yaparlar. Hem rahat bir yaşam sürmek hem de yaşlılık dönemlerini kaygısız geçirmek isterler. Tutumlulukları zaman zaman toplum içinde cimrilik olarak eleştirilse de onlar bu şekilde bir yaşam tarzıyla kendilerini huzurlu hissederler.

Oğlak Burcu - Maddiyat

Başak

Titizlik: Yaşamlarındaki en büyük hassasiyetleri her konuda baş gösteren titizlikleridir. Çocukluklarından itibaren kılı kırk yararlar. Ev işinin nankör olduğunu umursamadan her köşeyi incelikle temizlerler ve bu konuda takıntılıdırlar. Yaşamlarını paylaştıkları insanların dağınık ve kirli olmasına tahammül edemezler. Mesela ellerinizi yıkamadan yemeğe oturursanız Başak insanını oldukça gerersiniz. Kişisel hijyenlerine de dikkat ederek sık sık duş alır ve toplum içine de temiz bir şekilde çıkarlar. Titizliklerini iş yaşamına da yansıtır, ofislerini her zaman derli toplu bırakırlar.

Başak Burcu- Titizlik

Mükemmellik: Yaptığı her işin dört dörtlük olmasına gayret eden Başaklar, bir zanaatkar inceliğinde çalışırlar. Bir duvar ustası gibi önce işin kaba kısmını tamamlar, incesini yaptıktan sonra defalarca üstünden geçerler. Önüne getirilen işleri kolay kolay beğenmez ve mükemmel olması için üzerinde iyice çalışılmasını isterler. İkili ilişkilerinde de çok seçici olup mükemmel eş/sevgili adayını ararlar. Bu burçta özel hayatlarında yıllarca yalnız takılan çoktur. Bu yönleriyle işleri çok zor olduğu için hayat arkadaşlarını genellikle ilerleyen yaşlarda bulurlar.

Başak Burcu- MÜkemmellik

Gerçekçilik: Duygusal olmayan Başaklar,  gerçekçilik konusunda da hassastır. Kararlarını mantığa göre verir ve bundan pişmanlık duymazlar. Faydacı bir yapıda oldukları için amaçsız gördükleri işlerle uğraşmazlar. İş yaşamında gururlarına kapılmayıp profesyonel davranırlar. İşlerinin gerektirdiği şekilde ortaklıklar kurar ve projeler geliştirirler. Gönül meselelerinde de gerçekçi davranarak kalbinin değil mantığının sesine kulak verirler. Uyuşmayacaklarını düşündükleri bir eş adayıyla hayatlarını birleştirmezler. Tüm bunlardan hareketle gerçeklerden kopuk, duygusal ve hayal dünyasında gezinen insanlara tahammül edemezler. Bu yapıları kimilerine duygusuzluk gibi gelse de yaşamın gerçeklikler üzerine kurulu olduğunu düşünürler.

Başak Burcu- Gerçekçilik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.