Toprak Grubu Burçlarına Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Her burcun dekorasyon konusunda kendine özgü zevkleri vardır. Toprak grubu burçları gelişigüzel ve hediyelerle oluşturulan bir yatak odası hazırladığınızda eşyalar içinize sinmeyebilir. Öncelikle ihtiyaçlarınızı, zevklerinizi, kullanacağınız ürünleri göz önünde bulundurun. Sonrasında aşağıdaki toprak grubu burçlarına özel tavsiyelerimizi fikir edinmeniz adına inceleyin. Eminiz hazırlıklar bittiğinde mükemmel bir yatak odası dekore edeceksiniz.

Başak

Önceliği temiz ve düzenli bir yatak odasıdır. Mükemmeliyetçi yapısından ötürü eşya beğenmesi kolay değildir. İlk olarak oda takımını koyu tonlardan sade bir model seçebilirsiniz. Renk tercihinde lacivert, koyu gri ve ceviz tonları zevkinize uyar. Gösterişe değil kullanışlılığına önem verdiğiniz için gardırobu kaydırmalı değil kapaklı almalısınız diğer türlü çabuk bozulur. İçine kıyafetlerden ziyade yatak malzemesi koymak isteyeceğiniz için genişliği çok önemlidir. Makyaj masasının aynasını beğeninize göre dikey ya da yatay seçebilirsiniz. Genelde yatay modeller daha fazla tercih ediliyor. Üzerinde çok fazla oyma olanların temizliği daha zahmetli olduğu için sade çerçeveli öneririz. Çekmecesine saç fırçası, deodorant, pamuk, nemlendirici, kolonya, parfüm gibi temel bakım ürünlerini yerleştirmeyi unutmayın. Komodinlere iç çamaşırlarınızı, çoraplarınızı yerleştirebilirsiniz. Çoraplarınızı, bulunduğunuz mevsime göre lazım olacakları en öne dizerek koyun.

Gece perdelerinizi fazla renk kalabalığı olmayacak bir renkte klasik stil alın. Tonları oda takımıyla veya halılarla aynı olmalı. Tül perde içinse desensiz, sade bir model zevkinize hitap eder. Avizeniz klasik ama fazla detay içermeyen bir ürün olabilir. Yalnız odanın büyüklüğüyle uyumlu olmalı. Küçük bir odaya büyük bir avize alırsanız çok kaba bir görüntü oluşturur. Halılarınızı yumuşak modellerden alırsanız çabuk kir tutacağını ve alerjisi olanları rahatsız edeceğini göz önünde bulundurun. Öte yandan dekoratif olarak daha hoş göründüklerinin de belirtelim. Yatak örtüsünü perde veya oda takımıyla aynı tonlardan alın. Üzerine modası geçmiş, geleneksel süs aksesuarları dizmenizi önermiyoruz. Örtüyü serdikten sonra iki adet dekoratif yastığı koymanız yeterlidir. Titiz Başaklar çarşaf, nevresim, yorgan, yastık gibi ev tekstil malzemelerinizin yıkanabilir özellikte olup olmadığını muhakkak sorun. Eğer sağlık problemleriniz uykunuzu etkiliyorsa medikal özellikteki ürünleri alabilirsiniz.

Oğlak

İş yaşamı kadar ev işlerini ve düzenini de önemserler. Klasik ve tertipli bir yatak odası dekorasyonu uygular. Duvar boyasını kaliteli bir markanın mat, su bazlı bir ürününden yaptırın. Bunlar sağlık açısından daha kullanışlı oluyor. Oda takımının renkleri gri, bej, kahve tonları olabilir. Tasarım işi gardıropları zevkinizle örtüşmez. Dolabınızın büyük kısmını iş kıyafetleri kaplayacaktır. Ütülenmiş kıyafetlerinizi her gün giydikleriniz önde duracak şekilde asın. Günlük kıyafetlerinizi dolaplara üst üste koyabilirsiniz. Kravatlar, kemerler ayrı bir askıda olmalı. Makyaj aynasına takı kutusu koymanızı tavsiye ederiz. Büyük aynanın önüne küçük bir yüz aynası yerleştirebilirsiniz. Yatağın kenarına koyacağınız komodinlerin üzerine küçük bir köşe lambası yerleştirip, bu ışıkta uyumadan önce kitap okuyabilirsiniz. Şifonyerin üzerine dekoratif amaçlı bir çiçek veya süs eşyası koyabilirsiniz. Çekmecelerin bir gözünü çorap, çamaşır gibi eşyalarınızın yanı sıra saç kurutma, maşa, düzleştirici, şarj gibi elektronik malzemeler için ayırmayı unutmayın.

Pencereleri koyu renkli, kadife ama şık duran perdelerle dekore edebilirsiniz. Eğer ışıkta uyuyamıyorsanız güneş ışığını yansıtmayan özel perdelerden taktırın. Tül perdeleriniz klasik, krem tonlarda olabilir. Duvarlara küçük fotoğraf çerçeveleri asabilirsiniz. Kişisel fotoğraflar yerine dünyaca ünlü mekanların siyah-beyaz fotoğrafları daha şık durur. Avize yatak odasının en dikkat çeken ürünleri arasındadır. Odanın konseptiyle uyumlu, klasik ve elegan bir model alın. Fazla enerji harcamayan tasarruflu çeşitleri sorup tercihinizi ona göre yapabilirsiniz. Ayrıca gözü yormayan, sağlıklı ışıklardan olmasına dikkat edin. Çarşafları ve yastık kılıflarını beyaz veya hafif desenli modellerden seçebilirsiniz. Yeni nesil teknolojiyle birlikte geliştirilen yazın serin, kışın sıcak tutan alternatif yorgan çeşitlerini de tavsiye ederiz. Böylelikle geceleri daha konforlu bir uyku uyuyabilirsiniz.

Boğa

Kendisi kadar evininde havalı ve zarif görünmesini ister. Dekorasyon konusunda oldukça yeteneklidirler. Duvar badanasını bej, pudra pembesi, turkuaz tonlarından yaptırabilirsiniz. Plastik boyalar daha sıcak durur ancak yazın oda sıcaklığını yükseltir.  Yatak odası takımlarını açık tonlardan alırsanız zevkinizle örtüşür.  Gardıropta daha çok günlük kıyafetlerinize yer vermek istersiniz. Kaydırmalı gardıroplar daha sükseli görünür ama kısa ömürlü olurlar. Makyaj masası Boğa burçlarının yatak odasında en sevdiği bölümdür. Süslü çerçeveleri olan aynalar daha çok içinize siner. Küçük takıları sandık tasarımlı bir kutuya koyabilirsiniz. Uzun kolyeler için özel bir ürün almalısınız çünkü kolyeler iç içe geçip düğümlenebilir. Fondöten, parfüm, yüz maskesi, nemlendirici, aseton, makyaj fırçaları, yüz süngeri, saç kremi, tonik, gibi ürünlerinizi yerleştirmeyi unutmayın. Komodinlerin içine iç çamaşırların dışında sabahlık, şifon, parlak çorap gibi giysilerinizi de dizebilirsiniz. Şifonyerine üzerine dekoratif amaçlı mumlar sıralamak da alternatif bir seçenek olur.

Süs eşyalarını seven Boğalar, duvarlara zarif, modern tablolar asabilirsiniz. Avizelerinizi Avrupai ve şık ürünlerden seçmenizi tavsiye ederiz. Odanın bir köşesinde yeterli boşluk varsa tek kişilik koltuk koyabilirsiniz. Perdeleri canlı renklerden stor ya da klasik çeşit alabilirsiniz. Kenarlar için süs perdesi taktırmayı unutmayın. Halılarınız kaliteli bir markanın, yumuşak dokulu bir modeli olursa mekan çok zarif ve havalı durur. Karyolanın iki kenarındaki komodinlere zarif tasarımlı bir gece lambası koyabilirsiniz.  Yatak örtünüz yumuşak, klasik bir ürün olabilir ancak koyu tonlarda olmasın. Nevresim, yastık, çarşaf gibi ürünlerinizi eflatun tonlarında çiçekli desenlerden oluşturun. Yorganlarınız elyaf malzemeden alırsanız hem bedeninizde ağırlık yapmaz hem de alerjiden korunmuş olursunuz. Yıkanabilir özellikte olmasına da dikkat edin. Bu sıraladığımız önerileri uyguladığınızda sadece şık değil aynı zamanda kullanışlı bir yatak odası dekorasyonu yapmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir