Toprak Burçlarına Arkadaş Düğünleri İçin Saç Modelleri

Düğün sezonu tüm renkliliğiyle geldi çattı. Bu yaz en yakın arkadaşınızın düğünü var, dolayısıyla o gece için önceden kıyafet ve saç provası yapmanız gerekiyor. O geceye dikkat çekici saçlarla katılmak olmak istiyorsunuz ama nasıl bir model seçeceğiniz konusunda pek bir fikriniz yok. O halde burcunuza uygun saç modellerini bir gözden geçirmekte fayda var.

Boğa

Zevkli Boğa burcu kadınları, en yakın arkadaşının düğününe hazırlanırken de şıklığından ödün vermeyecektir. Arkada planda sessizce takılan gelinin nedimesi olmaktan ziyade, sade ama zevkli saçı, kıyafeti ve makyajıyla dikkatleri üzerine toplamayı tercih ederler. Boğa kadınları, bu özel gün adına geleneksel kalıplarından biraz olsun çıkarak, alımlı saçları için alışıldık topuz, düz fön veya maşa yerine daha trend bir model uygulayabilirler. Mesela son birkaç yılın en zarif saç modellerinden olan örgü stili, onlara ihtiyaç duydukları klasik ancak yine de modern havayı sunabilir. Saçın bir kısmı açık bırakılıp bir kısmı örüldükten sonra toka ve kurdelelerle son şekli verilecek bir model, Boğa kadınının güzelliğine güzellik katacaktır.

Son yıllarda geleneksel sakal stilinden ziyade hipster imajı çok yaygınlaştı. Bu stil ergenlerin tipik marjinal tarzı olmaktan çıktı, ileri yaşlardaki erkeklerde bile görebileceğimiz modern bir imaj kimliği kazandı. Gür sakalların bakımlı görünümler ve spor giysilerle birleştiği bu yeni imaja düğünlerde de sık sık rastlamak mümkün. Genelde değişime kapalı olan Boğa burcu erkeklerinin bu stili kendi sade tarzlarıyla bağdaştırmayı denedikleri takdirde düğünün en karizmatik davetlisi olacaklarının garantisini veriyoruz.

Başak

Sade imajıyla bilinen ve abartıyı sevmeyen Başak kadınları, yakın arkadaşlarının düğününde bu kurallarını bozmayı düşünebilirler. Çok marjinal bir model olmasa da klasiklikten uzakta, modern bir dağınık topuz Başak kadınında son derece zarif duracaktır. Yüz yapısı ince Başak’larda, çok sıkı olmayan serbest stil toplanmış bir saç, daha yuvarlak yüz hatlarına sahip Başak kadınlarında ise, yukarda toplanmış sıkı bir topuz biçilmiş kaftandır. Çeşitli taşlar, tokalar ve diğer aksesuarlarla zenginleştirilen modeller, Başak kadınına, abartıya kaçmayan sade bir ışıltı katabilir.

Erkek Başak burçları da en yakın arkadaşlarının düğününde, düz bir stil benimsemek yerine, çeşitli bakım ürünleriyle saçlarına biraz daha hava katabilirler. Örneğin, jöleyle saçlarına şekil verip önlerini biraz yukarı kaldırmaları, kusursuz imajlarını mükemmel bir şekilde tamamlayabilir. Bunun dışında briyantin kullanarak saçları arkaya doğru taramak da onlar için iyi bir seçenek olabilir. Tamamen traşlı bir yüz yerine bir miktar bıyık bırakarak, geleneksel çizgilerinin bir parça dışına çıkabilirler. Üzerlerine giyecekleri şık ve kusursuz takım elbiseleriyle gecenin onur konuğu havasını yakalamaları işten bile değildir.

Oğlak

Genelde ilgi çekmek amaçlı abartılı modellerden çok, oturaklı ve klasik saç stilleriyle davetlerde boy göstermeyi tercih eden Oğlaklar böyle özel gecelerde kurallarını biraz daha esnetebilirler. Zaten ortama uygun davranmanın ve giyinmenin bilincinde oldukları için arkadaşlarının düğününde gayet şık olmaya gayret ederler. Oğlak kadınlarının bu özel gecede, topuz gibi alışık oldukları bir model yerine maşalı at kuyruğu tercih etmeleri, onlara ayrı bir hava katabilir. Böylece tam istedikleri gibi hem havalı hem de derli toplu bir saç stiline kavuşacaklardır. Saçlarını yukarıdan toplayıp, resmi bir havaya bürünmektense, maşa işlemi bittikten sonra çok sıkı olmayacak bir şekilde hafifçe bağlayarak, daha yumuşak bir imaj sergileyebilirler.

Saygınlığa ve ölçülü davranmaya özen gösteren Oğlak burcu erkeği, en yakın arkadaşının düğününde o geceye özel giyinmeye çalışacaktır. O gece için saygın imajından ödün vermeyen ancak daha sempatik bir imaja bürünmesi, bol bol övgü toplamasını sağlayabilir. Her zamanki klasik tarzının dışına çıkarak, saçlarını hafifçe uzatıp bir de kirli sakal bırakması, ona apayrı bir hava katacaktır. Temkinli Oğlak, haftalar öncesinde hazırlıklara başlar, önce saçları uzatır, sonra uygun bir şekilde uçlarını düzelttirir. Smokinini de üzerine geçirdiği zaman, düğünde damattan sonraki en yakışıklı erkek unvanını kolaylıkla elde edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.