Tokum Ama Yerim Sözü En Çok Hangi Burçların Başını Yakıyor!

ster tıka basa doymuş ol ister bir şeyler atıştırıp açlığını bastır. İnsan bir kez mükellef bir sofraya denk gelmesin, o an karında guruldamalar başlar. Hiç şaşmaz! Buharı üstünde tüten bir yemeğin kokusunu duyduktan sonra geri çevirmek ne mümkün. O saatten sonra “Aç mısın, buyur sen de” sorusuna verilebilecek tek bir yanıt var: “Tokum ama yerim!” Tabii peşinden de gelsin kilolar… Kilodan yana fazlası olan herkesin o cümleyi lügatından silmesinde fayda var. Sonra o tatsız diyet yemeklerinin, saatlerce ter dökülen egzersizlerin bir anlamı kalmaz. Bizden söylemesi. Hoş, biz ne dersek diyelim. İnsanda boğazına ket vuracak irade olmadıktan sonra kaç yazar? İşte “Tokum ama yerim” sözüyle en az 5 kilo almış burçlar!

Yemek İçin Yaşayan Boğa

Boğalar, yaşamak için yemek yiyenlerden değil. Yemek için yaşayanlardan! Kuş sütünün eksik edilmediği sofraları gördükten sonra “Ben tokum” deyip, kenara çekilebilmesi katiyen mümkün değil. En azından her yemeğin şöyle ucundan biraz olsun alıverir. Tadına bakmışken de tabağı yarıda bırakacak değil ya. Dibini sıyırana kadar yiyebilir. O an ondan mutlusu yok. Ta ki yeniden tartıya çıkana kadar! Tartının ibresi sağa doğru kaydıkça içinde pişmanlık duygusu alevlenir.

Enfes Lezzetlere Asla Hayır Diyemeyen Yengeç

Yengeçler, kaliteli yemeğin kokusunu kilometrelerce öteden alır. 5 dakika önce yemek yemiş olsa bile fark etmez. Enfes bir koku karşısında karnı yeniden zil çalmaya başlar. Bir anda patlak veren açlığını dindirebilmesi içinse o yemeği tatması şart! Sonrasında için için pişman olacağını bilse ne fayda, enfes lezzetlerin hazzına varmak her şeye değer sonuçta. Başkaları eleştiren gözlerle bakmış ne gam, güzel bir yemeğin verdiği mutluluğu sadece onlar bilebilir.

Kendini Kaptırdığına Geri Dönüşü Olmayan Balık

Balıklar hayatları boyu yediklerinin kalorisini hesaplamayı ya da aldıkları iki kiloyu vermek için saatlerini spor salonlarında harcamayı kendine yakıştırmadı. Bir daha mı geleceğiz dünyaya, yiyebiliyorken yemek gerek. Güzel bir yemek önüne konduktan sonra ister aç ol ister tok, ne fark eder? Bir de tadına doyum olmaz bir sohbet varsa masada keyiflerine değme gitsin! O saatten sonra ne yediğinin bile farkına varmadan her şeyi silip süpürebilme potansiyeline sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.