Tinder’i Asla Kullanmayan Burçlar!

Günümüzde teknolojinin gelişimi ve sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla beraber yeni uygulamalar da yaygınlaşır durumda. Metropol kültürünün yeni arayışları Tinder gibi uygulamaları sürekli geliştiriyor. Dünyanın birçok ülkesinde kullanılan bu platform çiftlerin sanal ortamda tanışıp kaynaşmasını sağlıyor. He iki taraf da birbirini beğenirse “match” denilen eşleşme gerçekleşiyor. Ardından ilk buluşma gerçekleşir ve bingo! Eşleşen çiftler arasında evlilik gibi ciddi kararlar söz konusu olmasa da Tinder yoluyla partner veya sevgili olabilme şansları fazlasıyla yüksek. Ancak bu uygulamanın herkese hitap ettiğini söyleyemeyiz. Muhafazakar ve şüpheci kişileri kapsayan Toprak grubu burçları Tinder’i asla tercih etmez. Yeni akımlara mesafeli oluşları ve prensipleri sebebiyle uygulamadan uzak dururlar.

Muhafazakar Oğlaklar

İlişki söz konusu olduğunda Oğlak burcu, fazlasıyla yavaş hareket eder. Son derece seçici olup partnerlerini dikkatlice inceler. Muhafazakar yapıda oldukları için Tinder gibi bir uygulama aracılığıyla birileriyle tanışmak Oğlaklara çok uzak konulardır. Karşı tarafın daha ilk buluşma sonrası fiziksel yakınlaşma çabasına karşılık veremezler. Adımlarını sağlam atar, milim milim ilerlemeyi tercih ederler. Akıllarına yatmayan ve duygusal hisler beslemedikleri kişilere tensel çekim duymazlar. Onlar için işin cinsellik tarafı en son aşamadır. Ayrıca uygulama yoluyla başka insanlarla bir araya gelmeyi fazla marjinal görebilecek yapıdadırlar. İtibarını çok fazla önemseyen Oğlaklar, Tinder’da tanıdık biriyle karşılaşmanın başlarını ağrıtacağını da düşünür. Mesela aynı okul, iş veya ahbap ortamından biriyle karşılaşırlarsa utanırlar.

Sahiplenici Boğalar

Su grubu burçları kadar olmasa da romantik bir tarafı olan Boğa burçları için Tinder tercih edilir bir uygulama değildir. Ruhsuz ve aceleci bir şekilde karşı tarafın adımı sonrası cinsel bütünleşmeye kendilerini hazırlayamazlar. Birbirini tanıma ve duygusal olarak yakınlaşmayı zamana yaymak isterler. Oldukça kıskanç yapıda olan Boğalar, Tinder yoluyla tanışılan partnerlere güvenemezler. Duygusal hisler beslemeye başlasalar bile karşı tarafın aynı amacı taşımayacağını bilirler. Sadakate ve tek eşliliğe önem veren Boğalar Tinder’in yanlış adres olduğunu düşünür. Dış görünüme değer veren burçlar olarak sürpriz yumurtadan çıkacak adayların güzel olacağına inançları düşüktür. Öte yandan alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı olan Boğa burçları için Tinder gibi teknolojik  yönü olan araçlar fazla yenidir. Muhtemelen bu burçların bazıları, ismi dışında detaylarını henüz bilmiyordur uygulamanın.

Temkinli Başaklar

Her şeyden işkillenen Başaklar Tinder’i en son kullanacak burçtur. Sadece fotoğraftan gördükleri biriyle buluşmaya cesaret edemezler. Zaten aşırı seçici oldukları için buluşacakları adayı görünce beğenmeleri güçtür. Enine boyuna kişiyi inceler, karşısındaki çok yakışıklı/güzel olsa bile mutlaka bir kusur bulup uzaklaşırlar onlardan. Sağlık ve hijyen konusunda oldukça takıntılı oldukları için uygulamadan gelen kişilere bedensel olarak güvenemezler. Bir de işin huzur kısmı var tabi. Muhatap olduğu kişi hırlı mıdır hırsız mıdır bilemezler. Gazetelerin üçüncü sayfalarında okudukları haberlerin etkisinde kalarak kriminal komple teorileri oluştururlar kafalarında. Karşı tarafı tanımadıkları için her türlü güvenlik riskine açık olduklarını düşünürler. Kafaları bu derece kuşkuluyken Tinder uygulamasını hayatları boyunca kullanmazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.