Tinder Kullanan Burçlar Buraya! İşte Yapılan En Büyük Yanlışlar!

Yalnızların en büyük eğlencesi haline gelmiş bir uygulama. Hem oyun gibi hem de biraz sürprizli. Tek gecelik seks arayan da var, uzun süreli ilişkilerin kapısını açan da. O kadar yaygın ki 38 dilde, 196 ülkede milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. İnsana “Herkes mi yalnız arkadaş?” sorusunu sorduruyor. Bir de işin ego kısmı var tabii: Seni beğenmedim, hop sola kaydır. Oyun gibi dedik ya zaten en başında! Biraz daha heyecan giriyor işin içine bir süre sonra. Acaba beğendiğim çocukta benim fotoğrafımı sağa kaydırıp like atmış mıdır? Match olmak için dakikaları sayıyor mudur? Facebook’ta hiç ortak arkadaşımız var mıdır?

Geldik oyunun bir sonraki kısmına. Burası biraz gerilim ve yüksek dozda ego içeriyor. Önce kim mesaj atacak? “İlk ben atsam acaba ezik mi sanacak? Kendimi tutsam belki eşleşmeyi kaldıracak. İşin işinden nasıl çıkılacak?” derken bir bakmışsınız 400 kişiyle match olmuş, 350’siyle merhabalaştıktan sonra muhabbet anında durmuş. Belki ilk görüşte vurulduğunuz sevgili adayını hemen yan profildeki arkadaş kapmıştır? Açık olun, egoyu, gururu bir kenara bırakıp harekete geçin. Genel kültürünüzü arttırmak için zaman geçirmiyorsunuz sonuçta orada!

Şimdi en başa dönelim, her gittiği yerde önce Tinder’a açıp etrafı kolaçan eden burçlara birkaç tavsiye verelim: Öncelikle profil fotoğrafınızı özenle seçin. Unutmayın! Karşı tarafla sizi etkileşime geçirecek şey öncelikle tek bir resim! Sizi yansıttığına emin olun. Dış görünüşüne fazla takılan Teraziler gibi fotoshop’tan kaçının, doğal olun. Buluşmaya gittiğinizde hayal kırıklıkları yaşamamak, yaşatmamak için! Gücünü göstermek isteyen Koç burcu gibi fitness salonunda “bak benim kaslarım var” edalarıyla çektiğiniz selfieleri bir kenara atın. Ya da gösterişi seven Aslanlar gibi direksiyon üstündeki araba markasını göstermek için çektiğiniz fotoğrafları hemen çöp kutusuna yollayın. Ha bir “ben özgürüm” kafasıyla koyduğunuz yamaç paraşütü anılarınızı sadece kendinize saklayın. Özgürlük 300 liraya Fethiye’de satılıyor da bizim mi haberimiz yok sayın Kovalar?

Tabii bir de kendisini gizlemek isteyenler var. “Böyle aplikasyonlarda adım çıksın istemiyorum, kullanayım ama arkadan çekilmiş bir fotoğraf koyayım” çelişkisini yaşayanlar. Ya da gizemli olmayı seven Akrepler gibi koca koca şapkalar, gözlükler takıp selfieleri yapıştıranlar. Google görsellerden bulduğunuz, kendinize güveninizi yerle bir ettiğimiz fotoğrafları da sakince yere bırakın sevgili Başaklar! Kimseyi yormaya, yorulmaya gerek yok üç günlük dünyada. Kullandığınız alt tarafı bir uygulama sonuçta!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.