The Umbrella Academy Dizisi Karakterlerinin Yükselen Burçları Neler

Netflix’in son dönemde en ses getiren işlerinden biri The Umbrella Academy. Dizinin takvimler 1989’u gösterdiğinde 43 kadının aniden yaptığı doğumlarla başlayan hikayesi, zengin bir milyarderin dünyaya gelen çocuklardan 7 tanesini evlat edinerek yetiştirmesi ile devam ediyor. “The Umbrella Academy” çatısı altında dünyayı kötülüklerden koruyan bir ekipken zamanla yolları ayrılan akademi üyelerinin atıldığı yeni maceralarsa ana konuyu oluşturuyor. Söz konusu hikaye hatırı sayılır bir izleyici kitlesinin beğenisini kazanmış durumda. Öyle ki dizi, bugün internet platformlu yapımlar arasında zirveyi zorluyor. Bambaşka ve özel güçlere sahip dizi karakterleri aynı gün dünyaya gelseler de bulundukları coğrafyaların etkisiyle her biri farklı yükselen burçların etkisinde. Sen de insanlar üzerinde nasıl bir izlenim bıraktığının yanıtını veren yükselen burcunu öğrenmek istersen Moyra uygulamasını kullanabilir ya da aşağıdaki linke tıklayarak burcunu hesaplayabilirsin.

Yükselen burcunuzu hesaplamak için tıklayın.

1 Numara – Luther (Aslan)

The Umbrella Academy ekibinin tartışmasız lideri Luther, sevdiklerine karşı sadakati ve otoriter tavırlarıyla tanınan bir karakter. Tüm ekip üyeleri akademiden ayrılsa da sonuna dek kalmayı seçmesi ve babası istediğinde nedenini sorgulamadan yıllarını Ay’da geçirmesi bundan. Benzer şekilde Dünya’ya döndüğünde yakınlarını yanında tutmak istemesi, ne olursa olsun onlara kol kanat germesi ve ekibine önderlik etmesi burcuna dair tutarlı yorumlar yapmak için yeterli. Dünyayı ve ailesini korurken kullandığı özel gücü ise inanılmaz ölçüde güçlü vücudu ve dayanıklılığı. Benzer güçler bir bakıma yükselen Aslanların da içinde saklı.

2 Numara – Diego (Koç)

Akademi’nin en kabına sığmaz üyesi 2 Numara, nam-ı diğer Diego, kimseye boğun eğmeyen ve emir almaktan hoşlanmayan bir kişiliğe sahip. Bir de üstün dövüş yetenekleri var ki, karşısına çıkanın vay haline. Tek bir darbeyle bile bir orduyu darmaduman edebilir. Tıpkı bir yükselen Koç gibi fevri çıkışlarla hareket ediyor, gözü kapalı güç mücadelelerine giriyor. Süper gücü ise ustalıkla kullandığı bıçakları hedefe sektirmeden ulaştırması. Ölümcül bir hasar vermekten de kaçınmaması. Kendisi uğruna savaşacak amaçların peşinde koşmaktan çekinmeyen cesaret timsali Koçların tipik bir örneği.

3 Numara – Allison (Akrep)

The Umbrella Academy’nin en tanıdık yüzü, hiç şüphesiz ününü oyunculuk kariyeriyle pekiştiren Allison. Çalkantılı hayatında ise sahip olduğu özel gücünün önemli bir payı var. “Bir söylenti duydum…” cümlesiyle karşısındakine fısıldayıp, her istediğini yaptırabilen karakter gerektiğinde gücünü insanları manipüle etmekten çekinmiyor. Kariyer basamaklarını üçer beşer çıkmasında, kusursuz bir eşe sahip olmasında ve söz dinleyen bir çocuk yetiştirmesinde de yine süper gücünün izi var. İnsanların kanına girerek, istediklerini yaptırma konusunda ün yapmış yükselen Akrepler gibi.

4 Numara – Klaus (İkizler)

Dizinin en renkli karakterlerinden biri olan Klaus, adeta özel güçleriyle lanetlenen akademi üyelerinden biri. Kendisi ölüleri görme ve konuşabilme yetisine sahip ve yeteneğiyle başa çıkabilmesi hiç de kolay değil. Hatta bu durum onu alkol ve uyuşturucu batağına kadar sürüklemiş. Ayık olduğu zamanlarda ise bir hayli renkli ve eğlenceli. Boyutları aşan iletişim yeteneği ve sıra dışı özellikleri ise yükseleninin İkizler burcu olduğunun açık bir kanıtı.

5 Numara (Oğlak)

Süper güçlerinin kontrolüne henüz hakim olamadığı bir yaşta zamanda sıçrayarak, zamanının 50 yıl ötesine gidip yine çocuk haliyle geri gelen 5 Numara, dizide en aklı başında karakterlerden biri desek başımız ağrımaz. Gittiği gelecekte dünyanın sonunun geldiğini ve ailesini kaybettiğini gördüğünden döner dönmez işleri tekrar yoluna koymaya girişiyor. Kimseden medet ummadan dünyanın yükünü omuzlarına alıp, var gücüyle geleceği değiştirmeye çalışıyor. Çalışkanlığı, sorumluluk bilinci ve oturmuş karakteri ile yükselen Oğlak kendisi.

6 Numara – Ben (Başak)

The Umbrella Academy’nin süper ölüsü Ben, dizide Klaus’un özel güçleri sayesinde görme fırsatı bulduğumuz bir karakter. Klaus için bir tür akıl hocalığı yapan ve yanlış hareketlerinde yine en büyük eleştirileri sunan Ben, herkesin yararı için dil döküyor, bir tür iç ses işlevi görüyor. Tabii sözünü ne kadar geçirebiliyor orası muamma. Er ya da geç, kapısına pişman bir şekilde geliniyor ama ne fayda. Bir bakıma Ben’e yükselen Başakların “Ben demiştim ama” tavrı hakim.

7 Numara – Vanya (Balık)

Herkes özel güçlere sahip cool bir karakter olacak diye bir şey yok, işte süper sıradan Vanya karşınızda! Sessiz ve içine kapanık karakterinde kardeşlerinden ayrı tutulması ve göz ardı edilmesinin ne kadar payı var bilinmez ama içlerinde en egosuz kişi kendisi. Sanatsal yeteneğine yatırım yapan ve ailesi hakkında bir de kitap kaleme alan Vanya, akademi üyeleri arasında sanatçı kişiliğiyle dikkat çeken bir karakter. İçten içe ne olduğunu bir türlü çözemediği duygusal gelgitleri de yok değil. Hepsi alt alta toplandığında Vanya’nın yükseleni yalnızca Balık olabilir.

Cha-Cha (Oğlak)

The Umbrella Academy dizisinin kötülerinden Cha-Cha, görev yaptığı şirket için elinden geleni ardına koymayan bir karakter. Yeri geliyor hedefine giden yolda önüne çıkan engelleri acımadan kaldırıyor, yeri geliyor gözü kapalı cinayetler işliyor. En ufak bir pişmanlık hissetme gereği de duymuyor! Yükselen Oğlakların gerekeni yapma konusunda gözlerini kırpmamaları ya da daha üst bir pozisyona çıkabilmek için başkalarının sırtına basmaktan çekinmemesindeki tavırlarıyla bu noktada fazlasıyla benzeşiyor. Bir Oğlak gibi hiçbir zaman atmak zorunda kaldığı adımları şahsileştirmiyor.

Hazel (Yengeç)

Cha-Cha’nın iş ortağı olan Hazel ise dizinin en iyi kötü karakteri. İşi için elini kana bulamaktan çekinmese de her cinayetin ardından vicdanının sesine engel olamayacak kadar merhametli bir yanı var. Üstelik işin içine duygularını dahil ettiğinde aşkı için tüm dünyayı karşısına alabiliyor. En korktuğu insanların karşısında bile dik duruşundan taviz vermiyor. Yeter ki sevdiklerinin mutlu olacağını bilsin. Sadece bu ihtimal için kendini feda etmeyi göze alıyor. İşi konusunda hırslı ve ön planda olma isteğiyle yanıp tutuşan, bir yandansa duygusal ve hassas yanının kurbanı olan yükselen Yengeç burçları gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.