Terazi’nin En İyi Anlaştığı Burçlar!

Terazi kimselere ses çıkarmaz, hoşuna gitmeyen davranışlarla karşılaşsa dahi mesele yapmaz! Usulca kendi yaşamına döner, keyifli arkadaşlarıyla eğlenceye devam eder! kimseyi değiştirmeye, dönüştürmeye kalkmaz! İnsanlarla mücadeleye soyunmaz! Sadece yaşar Terazi; mutlu olmak, keyifli bir ömür geçirmek için huzur sever arkadaşlar bulup ilişkiler kurar! Peki Terazi en çok hangi burçlarla anlaşır?

İkizler

Terazi kendi gibi sosyalleşmeye meraklı, insan ilişkilerinde en şen şakraklı insanlardan bir çevre edinirse kendine, eğlencesini beşe katlar, hayatın tadına doyar! Tabi ki İkizler Terazi için biçilmiş kaftandır. Birlikte bolca alışverişe çıkıp eşli partilerde heyecanlara doyar, dans kulüplerinin tozunu atıp güle oynaya harika zamanlar geçirirler. Terazi kolundan tutup çekiştirilmezse tembelleşebilir ama evden hazırlanıp çıktığı, kalabalıklara karıştığı anda tutabilene aşk olur, parti bitmeden evine asla dönmez! Hem İkizlerin tükenmek bilmez enerjisi ikisine de yeter!

Kova

Kova da Terazi gibi adalet, eşitlik ve özgürlük sevdalısıdır. Kova adil bir dünya için elinden geleni yapar ancak Terazi adil bir algıyla bezenmiş olarak doğar! Terazi elini taşın altına koyar ya da koyamaz ancak doğruyu yanlıştan alenen ayırır, her daim yerini adil olanın yanında alır! Kova’nın insanların özgürce yaşayabileceği, eşit şartlara sahip olabilecekleri bir toplumsal düzende yaşayabilecekleri, huzurlu dünyayı kurma ideali Terazin desteğiyle daha da anlam kazanır! Terazi sevgilisine fazlaca dalıp Kova’yı zaman zaman ihmal etse de aralarında herkesin ortak çıkarlarını gözeten güzel bir ilişki kurulur!

Aslan

Terazi yaşamı boyunca büyük kararlar almaktan, tercih yapmaktan kaçınır, ayakları yere sağlam basan, kararlı insanlarla geliştirdiği ilişkilerden faydalanıp bir adım geride kalmayı seçer! Aslında son derece sosyaldir, eğlenmeyi bilir, her ortama pekâlâ ayak uydurmayı başarır ancak sorumluluk almayı sevmez! Terazi güzeldir, zariftir, şıktır! Aslan’la kuracağı bir ilişkide herkesin imreneceği sağlam bağlar oluşur! Zira Terazi uzlaşır, Aslan kendisine karşı çıkmayan ancak vizyon sahibi insanlarla olmaktan keyif alır! Terazi kavga sevmez, sesini yükseltmez. Aslan da Terazi de hayattan keyif almayı bilir, yaşamın tadına varır! Bu ikiliden estetik, kaliteli ve sakin bir ilişki doğar! Söylediklerinin onaylanmasından mutlu olan Aslan ile karar vermek zorunda kalmayan Terazi, duygusal bir ilişkide de mutlu olur!

Yay

Yay yüksek telden yaşar, kendi çalar kendi oynar! Kimselere ihtiyaç duymadan aklına geleni yapmayı sever! Fazla maceraperest olduğu, biraz da öfkeli taraflarının perdelerini kaldırdığı zamanlarda pek birbirlerine yaklaşamasalar da partilerde buluşur, birlikte dansa doyarlar! Terazi kendini harekete geçiren, hayata katılımda destek olan, pozitif kalmayı başaran, neşeli insanlardan bir hayli hoşlanır! Terazi Yay ile sıkı dost olursa yaşamın tadına bakar! Zira itiraz etmez, uyumsuzluk yapmaz! Rüzgarın estiği yere uçan Yay’ın kanadını tutup peşinden uçar!

Koç

Terazi şaşmaz bir adalet anlayışına sahiptir ama iş er meydanına çıkmaya gelince oradan çekinir! Zira kavga gürültü sevmez, kimselerin kalbini kırıp huzur kaçırmak istemez! Ancak haksızın kim olduğunu apaçık görür ve adilden yana olur! Koç Terazi’nin çekimser kaldığı yerlerde harekete geçmesini kolaylaştırır! Ya da Terazi hedefi belirler, had bildirme, hak alma kısmında Koç görevi devralır. İkisi arasında birbirlerini besleyen keyifli bir arkadaşlık ilişkisi kurulur. tabi ki mütamadiyen dövüşerek bir ömür geçmez. Eğlenmekten keyif alan bu ikili, adalet dağıtmadıkları zamanlarda vur patlasın, çal oynasının hakkını verir!