Terazi’de Yeniay: Eski Defterleri Açma Zamanı!

9 Ekim’de, saat 06.47’de Terazi burcunda bir Yeniay meydana gelecek. Yeniay haritasında, yine Terazi burcu yükseliyor. Yükselen Terazi’nin yöneticisi Venüs ise, zararlı konumda olduğu Akrep burcunda ve üstelik retro hareket içinde. Bu konuda, Venüs Retrosu hakkındaki yazımızı okumanızı da tavsiye ediyoruz.

Bu durumda, bu Yeniay sürecinde, ilişkiler ve finansal temaların ön plana çıkacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yeniay, genel olarak başlangıçları temsil eder ancak retro Venüs, bu dönemde yeni başlangıçlar yerine geçmişten gelen konuları nihayete erdirmemizin daha doğru olacağına işaret ediyor.

Yeniayın Terazi teması nedeniyle ikili ilişkilerimizde denge kurma ihtiyacını baskın olarak hissedeceğiz. Retro Venüs’ün Akrep burcunda olması ve özgürlükleri temsil eden Kova’daki Mars’la kare açı yapması, bize, “ben olmak” ve “biz olmak” arasında denge sağlamak için uğraşacağımızı söylüyor. Bu dönemde, her türlü ikili ilişkinin büyük bir revizyondan geçeceğini düşünüyoruz. Geçmişte kaldığını, sonlandığını düşündüğümüz, derinlere gömdüğümüz sorunların bu süreçte tekrar su yüzüne çıktığını görmemiz hiç şaşırtıcı olmaz.

Eğer mevcut ilişkimizde, kendimizi baskı altında ve kısıtlanmış hissediyorsak, bu düşüncelerimizi diplomatik bir zeminde tartışıp, dile getirmenin tam zamanı.

Bu dönemde finansal konular da hepimiz için bir sıkıntı kaynağı olabilir. İlişkilerimizde para mevzuları gündeme gelebilir. Harcamalarımızda fazla keyfi davranabilir, aşırıya kaçabiliriz. Bu da partnerimiz ya da sevdiklerimiz tarafından eleştirilere maruz kalmamıza sebep olabilir.

Başta da belirttiğimiz üzere, Venüs’ün geri harekette olması, hayatımızın her alanında yeni başlangıçlardan uzak durmamız konusunda bizi uyarıyor. Mevcut ilişkimizdeki sorunları düzeltmeye çalışmalı, ancak yeni bir ilişkiye başlamamaktan kaçınmalıyız. Aynı şekilde eski bir ortaklıktaki sorunları giderebiliriz, ama yeni bir iş birliği için Kasım sonunu beklemeliyiz. Borç almak, spekülatif girişimlerde bulunmak, kredi çekmek için uygun bir zamanda değiliz.

Özetle, bu Yeniay için, eski defterleri açma ve yeni bir döneme geçmeden önce kış temizliği yapma Yeniayı diyebiliriz.

Terazi Yeniay’ının yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç: Terazi Yeniayı, aynı zamanda hem Akrep hem de Terazi’de retro hareket yaparken gerçekleşecek olması, bizi finansal ve ilişkiler konularında dikkatli olmamız için uyarıyor. Finansal riskler almak ya da yeni ilişkilere başlamak için hiç uygun bir dönem değil. Hayati kararlar almaktan özellikle kaçınmalı, önce geçmişten gelen sorunları çözmeye çalışmalıyız.

Boğa: Bu Yeniay döneminde odak noktamız, ikili ilişkiler, sağlık ve günlük yaşam konuları olacak. Mevcut ilişkimizde, eteğimizdekileri döküp, sorunlarımız hakkında partnerimiz ile yüzleşebiliriz. Yeni bir ilişkiye başlamaktan kesinlikle kaçınmalıyız. Sağlıkla ilgili konularda da vücudumuzun verdiği sinyalleri dikkate almamızda yarar var. Geçmişten gelen sağlık sorunlarımızı bu dönemde çözmek için harekete geçebiliriz.

İkizler: Terazi Yeniay’ı sürecinde, iş, sağlık, günlük hayat rutinlerimiz ve ilişkilerle ilgili konulara odaklanıyor olacağız. Sağlık konularında, eski sorunlar tekrar ortaya çıkabilir. Kontrollerimizi aksatmamalıyız. İş ve günlük hayatımızda, kendimizi baskı altında hissedebiliriz. Karşımızdaki kişilerde açık açık konuşmayı denemekte yarar var. İlişkilerde ise revizyona gitme zamanı. Problemlerimizi masaya yatırıp, çözmenin tam zamanı. Spekülatif yatırımlardan ve şans oyunlarında kesinlikle uzak  durmamız gereken  bir dönem.

Yengeç: Terazi Yeniayı, bize ikili ilişkiler, çocuklar, hobiler, sosyal çevremiz, evimiz ve ailemiz ile ilgili konulara odaklanacağımızı gösteriyor. Aşk ilişkilerinde çalkantılar yaşamamız çok mümkün. Mevcut ilişkilerimizde kıskançlık ya da çocuklarla ilgili konular yüzünden büyük tartışmalar yaşayabiliriz. Eğer çocuk sahibiysek, çocuklarla ilgili sorunlarımızı çözmek için ideal bir dönemdeyiz. Evle ilgili yeni tadilatlar ve düzenlemeler yapmaktan kaçınmalıyız. Aile için sorunları ise açık açık konuşup çözmeyi deneyebiliriz.

Aslan: Yeniay döneminde, ev, aile, yakın çevre, kardeşler, kuzenler ve komşular ile ilgili konular ön plana çıkıyor olacak. Evimizi güzelleştirmek, tadilat yapmak, dekoru değiştirmek işlemler yapmak isteyebiliriz ancak bunun için Kasım sonunu beklememiz yerinde olur. Yakın çevremiz, kardeşlerimiz, komşularımız ile aramızda geçmişten gelen sorunlar varsa, konuyu diplomatik bir şekilde çözmenin tam zamanı.

Başak: Terazi Yeniayı döneminde, finansal konular, yakın çevre ve kardeşlerimizi ile ilgili konulara odaklanıyor olacağız. Bu dönemde, sevdiklerimiz ile eski konulardan kaynaklanan sorunları, konuşarak sonuca kavuşturabiliriz. Maddi konularda da çok dikkatli olmamız gerekiyor. Harcamalarımızda aşırıya kaçabilir, eski borçlar nedeniyle sıkıntıya düşebiliriz. Yaptığımız aşırı masraflar yüzünden eleştiri konusu olmamız mümkün.

Terazi: Burcumuzda gerçekleşen Yeniay döneminde, kendi benliğimiz, kişiliğimiz, imajımız, finansal konular ve kendi öz değerimiz üzerine odaklanıyor olacağız. Gelirimizdeki dalgalanmalar, kendimizi güvensiz hissetmemize sebep olabilir. Aşırı harcamalardan kaçınmamız gereken bir dönemdeyiz. Bu süreçte, imajımızda yenilikler yapmaktan kesinlikle kaçınmalıyız. Geçmişten gelen bir estetik müdahalenin sonuçlarını düzelttirebiliriz ancak yeni bir işlemden uzak durmalıyız.

Akrep: Terazi burcundaki Yeniay, bizi bilinçaltımızla yüzleştiriyor olacak. Geçmişin muhasebesini yapabilir, kendi kendimizi sorgulayabilir, kendimizi yeni bir döneme hazırlıyor olabiliriz. Sağlığımızla ilgili konulara dikkat etmemiz gerekiyor. Aynı zamanda, imajımızda revizyon yapmak isteyebiliriz ancak yeni düzenlemeler için uygun bir dönemde değiliz. İlişkilerimizde kıskançlık nedeniyle gerilim yaşayabiliriz. Sorunlarımızı konuşarak çözmeye çalışmalıyız.

Yay: Yeniay sürecinde, sosyal çevremiz ve arkadaşlarımızla ilgili konular ön plana çıkıyor. Geçmişte sorun yaşadığımız arkadaşlarımız varsa, onlarla aramızı düzeltmemiz, sorunlarımızı masaya yatırmamız için çok uygun bir dönemdeyiz. Ancak yeni insanlarla arkadaşlık ilişkileri kurmaktan kaçınmalıyız. Bu dönemde ayrıca hatalarımızla yüzleşebilir, kendimizi yeniden değerlendirerek, geçmişteki olayları tekrar gözden geçirebiliriz.

Oğlak: Terazi burcundaki Yeniay, kariyer ve hayat hedeflerimiz ile ilgili konuları gündeme getiriyor olacak. Üstlerimizle aramızdaki sorunları çözmek için uygun bir dönemdeyiz. Eski konular tekrar ortaya çıkabilir. Diplomatik bir üslupla harekete geçmemiz bizim için daha yararlı olacaktır. Sosyal çevremizde de aramızda husumet olan bir eski bir arkadaş tekrar hayatımıza girebilir ve aramızda barış rüzgarları esebilir.

Kova: Yeniay, bizim için eğitim, yurtdışı, yabancılarla ilgili konular, kariyer ve sosyal statümüzle ilgili gelişmeleri ön plana çıkarıyor olacak. Yarım bıraktığımız bir eğitim tamamlayabiliriz. Yurtdışı ya da yabancılarla ilgili bir sorun bu dönemde çözülebilir. Toplum önündeki imajımızı düzeltmek için çabalama isteğimiz olabilir. Üstlerimizle aramızdaki eski bir konuyu masaya yatırabilir, sakin bir şekilde çözmeye çalışabiliriz.

Balık: Terazi Yeniayı, ortaklıklar, ilişkiler ve finansal konular üzerine odaklanacağımızı işaret ediyor. Finansal konularda yaşanacak sorunlar, partnerimiz ya da ortaklarımız ile aramızı bozabilir. Ancak sakince konuşarak, diplomatik bir dille bu sorunları çözmeye çalışmalıyız. Yeni yatırımlar, yeni finansal girişimlerden ise kesinlikle uzak durmamız gerekiyor. Eski borçlar ya da kredilerle ilgili düzenlemeler yapabilir, yeniden yapılandırmaya gidebiliriz. Ancak yeni borç almaktan ya da kredi kullanmaktan kaçınmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.