Terazi ve Boğa Burçlarının Ortak Özellikleri

Venüs’ün yönettiği bu iki burç, farklı elementlere mensup olsalar da benzer yönleri çoktur. Temel ortak özellikleri çekici ve beğenilen bir dış görünüme sahip olmalarıdır. Bunun dışında aşkı yaşayış biçimleri, estetiğe olan düşkünlükleri ve sanata yatkınlıkları da birbirine benzer. Her zaman sanatın mutfağında olmazlar belki ama artistik yönleri gelişmiştir. Güzellik, estetik ve zarafet onlar için önemli kriterlerdir.  Bu bakış açısını yaptıkları işlere de yansıtırlar.

Alımlı Olmak

 

Terazi ve Boğa burçları alımlı tavırlarıyla hoşlandıkları kişileri kendilerine çekmeyi başarır. Fiziksel olarak da girdikleri ortamlarda ilgiyi üzerlerine toplarlar. Teraziler kişisel görünümüne çok fazla zaman ayırır ve makyaj, moda, alışveriş onların ilgi alanıdır. Bakımsız görünmemek için ev içerisinde bile özenli giyinirler. Ayna karşısında uzun süre süslendikleri için şık ve güzel olmayı başarırlar her zaman. Boğalar Teraziler kadar olmasalar da fiziksel görünümlerine önem verir. Şık giyinmeye çalışırlar. Pasif bir çekicilikleri vardır ve özel bir çaba sarf etmeksizin hoşlandıkları kadını/erkeği kolayca tavlarlar.

Sanata Eğilim

Estetiğe ve güzele olan düşkünlük, bu burçları sanata yaklaştırmıştır. Her ikisi de tiyatroya, sinemaya ve müziğe ilgi duyar. İçlerinde sanatçı potansiyeli de taşırlar. Ünlü olmak gibi bir iddiaları yoktur ancak onlardan iyi birer şarkıcı, fotoğrafçı veya oyuncu çıkabilir. Bu mesleklerden birini icra etmeseler de sadık birer sanatseverdirler. Müzik, hayatlarında önemli bir yer kaplar. Çalışırken veya yolculuk ederken bütün gün sıkılmadan sevdikleri şarkıları dinlerler. Sık sık sinemaya gider, arkadaşlarıyla film kritiği yapmaktan keyif alırlar. Sergileri, müzeleri gezmek özellikle de Terazilerin hoşuna gider. Ekonomik durumları iyiyse evlerini pahalı tablolarla dekore ederler.

Romantizm Düşkünlüğü

Aşkın büyüsüne kendini kaptırmayı seven bu iki burçtan ilgili birer sevgili olur. Her ikisi de romantizme düşkün olup ilişkilerini masal tadında yaşarlar. Teraziler için hoşlandıkları kişilere kur yapmak adeta bir hobidir. Onları elde ettikten sonra sosyal ve romantik bir birlikteliğe adım atarlar. Gün içinde flörtlerini sık sık arar ve saatlerce telefonu ellerinden bırakmazlar. Boğalar ise son derece sadık ve şefkatli bir sevgilidir. Aşkta seçicidirler ancak sevdikleri zaman tam severler. Tutkulu bir cinsel hayatla ilişkilerini pekiştirirler. Çiçekler, hediyeler ve sürprizlerle şımartılmaya bayılırlar. Kıskanç ve fazlasıyla sahiplenici bir sevgili olurlar.

Çalışmaktan Kaçmak

Bu burçların çok sayıda olumlu özellikleri olsa da tembellik gibi negatif bir ortak paydaları vardır. İkisi de sorumluluk almayı sevmez. Teraziler iş güçle ilgilenmek yerine kendilerine zaman ayırmayı tercih eder. Oturup saatlerce saçlarıyla uğraşmaya üşenmezler ama yemek masasını toplamaya üşenirler mesela. Evde işlerle boğuşmaktan sıkılır, dışarıda alışverişle zaman geçirmekten keyif alırlar. Boğa burçları da aynı şekilde sorumluluktan kaçar. Bol bol abur cubur yemeye, keyif kahvesi içmeye ve saatlerce uyumaya bayılırlar. Onları fiziksel olarak yoran hiçbir işe gelemezler. Verilen görevleri ağır aksak, günlere yayarak yerine getirirler. İş hayatlarında masa başı pozisyonlarda çalışırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir