Terazi Burcu Kadınını 5 Adımda Mutlu Et!

Uyumlanma enerjisiyle dört yanı mamur, kara bulutlardan bihaber, huzur bekçisi, sosyallik delisi zarif Terazi ilişkisiyle kendini tanımlayamıyorsa hep biraz eksik, devamlı arayıştadır ta ki eline sımsıkı sarıldığı, göbek bağının aynı anda kesildiğini farz ettiği, yapışık ikizi sevgilisini hayatının baş köşesine oturtana kadar. Diplomasi yeteneğinden hiç bahsetmiyoruz, şerbetlerin en ince ayarını nasıl yaptığı herkesçe malum. En zoru toku doyurmaktır malum, aç olan her şeyi yer! Peki, bu kendinden barışçıl kadın nasıl mutlu edilir?

Pozitif Ol!

Çevresindeki tüm negatifleri özenle savuşturmak, tütsü diye ortalığı barış çubuğu yanıklarına boğmak, zeytin dallarını önüne gelene uzatmaktan salamuraya zeytin bırakmamak gibi huylarıyla tanınan barış misyoneri Terazi, dibinde kara bulut istemez, olsa da el çabukluğuyla dağıtır, fazla üstüne düşmez. Barış iklimine yeni pencereler açar, sorunları ötelerdeki konteynırlara atarsan, mutluluğuna mutluluk katar, Terazi’nin gönül bahçesinde dans edersin!

Centilmen Ol!

Yürüyüşü edalı, konuşması tatlı, tebessümü ölçülü, Zodyak’ın stil ikonu Terazi; tarzıyla rakiplerini geride bırakan, dansıyla bulutları titreten, gören gözün gönlünü çalan, zarif bir sevgilisi olmasını ister! Her gün ilk günkü gibi nazik kalmalı, önden yol açmalı, elini hiç bırakmamalı, Terazi’nin mutluluğuna yenilerini katmalısın!

Rakiplerine Fark At!

Terazi ılımlıdır, ilişkisiz yaşamaz dediysek öyle herkese de geçit vermez! Önce elemeye alır, sonra seçimini yapar! Deneme süresinde çuvallayanı kapı dışarı eder, en centilmenini sevmek için yoluna devam eder! Dünyadaki ilişkilerin ilk hareketi olduğu düşünülen sosyal kelebek Terazi, fazla daralır, huzuru kaçarsa iki kanar çırpar, etkileyici ve zarif stilinin büyüsüne kapılanlardan yeni bir sıra yapar, ön elemelerin ardından kararını açıklar, sevmesine bakar! Elini hiç bırakmayacakmış gibi sımsıkı, bir o kadar da yumuşacık tut!

Kol Çantasına Kuma Ol!

Neredesin aşkım? Buradayım aşkım? Geyiğinin ev sahibi Terazi, biraz daha ileri gidip, neredeyiz aşkım der, zira yanından yöresinden ayırmaz, sevgilisi olmadan ne bakkala gider, ne balkona çıkar! Uzaklardan ilişki yaşamaya, telefondan insan sevmeye, görmeden gönül işine hiç yanaşmaz, elini beş dakikadan uzun süreyle bırakanı yanına yanaştırmaz! Bir yanında çantası, öbür yanında sen ol, yerini iyice belle, Terazi’yi kimselere yar etme!

Dengesini Şaşırtma!

Jonklörlere taş çıkaran yeteneklerin sahibi Terazi ipte yürür hani şemsiyem demez, bir kilo dediği gram oynamaz! Elinin, duygusunun, yargısının, sevgisinin ayarı da malumunuz pek incedir. Tüm hayatının ipleri birbiriyle olduğu kadar, dış dünyayla da farklı mesafelerle bağlamış, herkesin yerini çoktan atamıştır! Uzlaşımı güç alanlarda boy göstermek yerine, Terazi’nin kontrollü sularında keyif yap, etliden sütlüye ne varsa uzak dur, mutluluk Terazi’nin, dolayısıyla senin olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.