Terazi Kadınının Çanta Rehberi

Güzellik ve dişilik gezegeni Venüs’ün yönettiği Terazi, estetik ve uyum denince ilk akla gelen burçlardan biridir. Göz zevkleri gelişmiş olan Terazi kadınları; trendi takip etse de aslında uzun süre modası geçmeyecek, zarif parçalardan çok hoşlanırlar. Moda konusunda oldukça bilgili olan ama klasiğe de sempatisi asla kaybetmeyen bu kadınların en önem verdiği stil öğesi sence nedir? Tabii ki çantalar! Kıyafetleri kadar önemsedikleri çantalarını bakalım nasıl seçiyorlar?

Venüs’ün Stile Yansıması

Barışçıl Terazi kadınları, kıyafetlerde klasik tasarımların farklı detaylarla birleşimini çok severler. Modaya ilgisi büyük olan bu zevkli kadın, alışveriş yapmaya da bayılır.  Alışveriş yaparken ruh halini gözetir. Ancak stili bakidir! Her an alışveriş moduna girebilen Terazi kadınları için zarafet timsali doğal tonlar stilinin olmazsa olmaz parçasıdır. Karakterinde olduğu gibi kıyafet seçimlerinde de ahenk ve dengeyi her zaman ön planda tutan Terazi burcu kadınları, şık olmayı hayat felsefesi haline getirmiştir. Kaliteli kumaşlardan çok hoşlanır. Kadife, kaşmir, ipek gibi lüks dokular onu mutlu eder. Renk bilgisi son derece geniştir ve renk uyumuna çok önem verir. Pastel tonların onun için yeri çok ayrıdır. Minimalist bir bakış açısıyla kombinlerini oluşturan bu çekici kadın, konu çanta olunca kaliteden asla ödün vermez!

Çantada Keklik

Sosyal çevreleri çoğunlukla çok geniş olduğu için hızlıca hareket etmesine olanak sağlayacak çanta modellerini seçerler. Aynı zamanda seçtikleri parçanın onlara güven verecek, ince bir zeka pırıltısı taşıyan tasarımlar olmasını isterler. Hareketli oldukları kadar zarif, hanım hanımcık olmayı seven bir yapıları vardır. Bu yüzden stil tercihlerini sade bir dişilikten yana kullanırlar. Çanta seçiminde de trendy olmaktansa modası hiç geçmeyecek modelleri ararlar. Terazi Burcu Kadını stilini zarif ve zamansız parçalardan oluşturmaya özen gösterir. Son derece feminen olsa da bunu stilinde abartısız bir şekilde gösterir.

Kısa saplı çantaların yerine messenger çantalar, onların hızlı temposunda işlevselliğiyle öne çıkabilir. Yılların eskitemediği Chanel modeli tam onlara göredir. Bununla beraber sırt çantaları, kaçırmayı sevmedikleri şehir etkinliklerinde onlar için idealdir. Yine de baştan savmalıktan hiç hoşlanmadığı için; şık, elegan ve yıllarca kullanılabilecek kadar kaliteli bir çanta almaya özen gösterir. Bucket modeli büzgülü çantaların tasarımını çok beğenir, ancak almakta tereddüt edebilir! Bu model çantanın uzun bir sapı varsa ve bu sapın omzundan ikide bir kayıp düşmeyeceğine ikna olursa, kararsızlığını yenmesine yardımcı olacak yakın bir arkadaşının da desteğiyle bu adımı atar!

Ayakkabılarla Tamamlama Aşaması

Çantasıyla sadelik ve zamansızlık vurgusu yapmayı seven sofistike Terazi kadını, sanat sever yanını ayakkabıda göstererek dengeli ve uyumlu bir stil elde edebilir. Örneğin taba rengi bir çanta seçtiyse, ayakkabı rengini buna kontrast oluşturacak bir tondan seçebilir. Doku olarak deri çanta seçtiyse, hazır mevsimi gelmişken ayakkabıda daha günlük olan kanvas kumaşını tercih edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir