Terazi Kadını Aşık Olursa!

Terazi kadını aşık olursa ilk bakışta anlarsın, saçtığı gülücüklerden kısmetine çokça düşünce, plastik cerrahına veda edip, psikoloğuna elveda deyip, aşık olmaya kalkarsın! Terazi sevgisinin huzurunu tüm dünyaya yayar, savaşları gülüşüyle mutlu sona bağlar!

Yüzünde Güller Açar!

Ne oldu estetik mi yaptırdın? Bu ara bir güzellik var sende hayır olsun; aşık mı oldun yoksa? ? Yanaklarına kan gelmiş ne yiyorsun sen? Bunları duyuyor, duydukça içinde bir hoşluk, yüzünde bir pembelik oluyor, midende kelebekler uçuşuyor, ellerin karıncalanıyorsa; öncelikle tebrikler çok aşıksın! Sonra mutluluğun yüzünden okunuyor, ne şanslısın! Terazi aşık olursa, sözlüklerde duygusunu aramaz, acaba mı deyip kuşkulara karılmaz, sevgisi gözlerinden taşar, sözlerinden okunur, ne yapsa belli olur!

Yapışık İkiz Olur!

Artık sevgilisi nereye Terazi oraya! Ne özel alan kalır ne yabancı ortam, her yerde el ele, her yerde birlikte! Yapışık ikiz oluverirler! Zamanla birbirlerine de pek benzerler! Ayakkabıları bir renkte, gömlekleri aynı desende, olaylara tepkide de birleşirlerse olur bu iş! Soranlara da çok sevmekten derler! Ne güzel aşk bulmuşlar, daha da bırakmaz, ellere kaptırmamak için diz diplerinden ayrılmazlar!

Tarafını Seçer!

Bugüne dek adaletinin incecik çizgisinden milim şaşmayan, etkiye sütlüye pek karışmadan uzlaşımın yanında yer alan, kavgadan gürültüden uzak duran Terazi, oldu mu sana sevgili şakşakçısı, aşk taraflısı! O güne dek haksızın uzaklarına yaklaşmayan Terazi sırf sevgilisi azıcık daha mutlu olsun diye, haksızlığını göz göre göre, sen haklısın hayatım deyiverir! Yeri gelir sesi de çıkar, yanlışına kusuruna bakmaz en ön saflardan sevgilisini de savunur! Hem de herkesin duyacağı biçimde, en yüksek sesiyle!

Sevgilisinin Mutluluğu İçin Seferberlik İlan Eder!

Kendi keyfine düşüp, bencil isteklerini ilişkisine dayatmak, filmin başrolünü kapıp gerisini figüran yapmak yerine, beraberce mutlu olabilecekleri mutlu bir birliktelik yaratır! Hediyeler alır, jestler yapar, sevgilisinin bir çift tatlı sözü, azıcık güler yüzü için elinden geleni yapar! Terazi aşık olduysa samanlıklar seyran, her yer aşk olur!

Huzurlu Bir Dünya Yaratır!

Hemen sevgilimi halatlarla bağlamalı, bulduğum tüm fırsatları aleyhime çevirip tartışmalar yaratmalı, kavga, dövüş derken galip çıkmalıyım diye düşünmez! Barış elçisi Terazi, huzurlu bir dünya kurar, sesinin tonu, tavrının ayarı, salon çizgisi baki, aşk yuvası mutluluk diyarı olur! sevgilisine özgür alanlar yaratır, trip bilmez, kapris yapmaz, huysuzluk edip anlaşmazlık yapmaz, tüm dengelerin ayarını tutturur, huzurlu bir yaşam sunar!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.