Terazi ile Neşeli Günler

Mevsimin baharı son bulmasa, güneş ışığının önüne kibirlenip bulutu sokmasa, duygunun bin bir tonu ortaya çıkmaz, dünyada Terazi olmasa güzelliğin manası olmaz, aşık olan şiirler yazmaz, sanat diye bir şey olmazdı! Terazi bu dünyada olmasa zarafet kalmazdı! Terazinin sosyalliğiyle yüzlerce insana dokunması, güzellikleri eteklerinden taşırıp insanlığa yayması, huzur iklimi ve uyum enerjisiyle ilişkilerin yaratıcısı olması boşuna değil! 

Modaya Uymaz, Marka Olur!

Kendinden şık ve klasik tarzıyla trend takip etmez, özgün seçimleriyle modaya yön verir. Duruşunun doğuştan belirgin çizgisi esnemeye müsaade etmez, Terazi günümüz modası, geçmişin eskimez akımı dinlemez, en çok satanlar köşesinde zaman tüketmez, tarzından ödün vermez! Alışverişi de giyinmeyi de şölene çevirir, tarzıyla benim diyen modacının alkışını, eleştirmenlerin en dişlisinin takdirini kazanır. İlişkilerinde sağladığı uyum, kombinlerine yansır, renk renk parçalardan ahenkle dans eden bir bütün oluşturur.

Eğlencenin Doruğunu, Huzurun Dibini Merak Edenler, Bu Taraftan!

Uf sıkıldım, puf canım istemedi, uh evde otursaydım, ay nasıl da yoruldum! Okurken gına geldiyse, böylesini ne yapayım, kara bulutları durduk yerde neden üstüme toplayayım diyorsan, haklısın!  Teraziden gibi arkadaş bul, onlar gibi olma! Zira ortamlara akıp, dansa doyacak, sanatın türlüsüyle tanış olacaksın! Ne neşen eksik kalacak ne güldürüsü bol sohbetin! Arkadaşını Teraziden seç, kalabalık gruplar içinde eğlenmenin tadını çıkar!

Kavgalar İlişkinin Ne Tuzu Ne Biberi, Ayrık Otudur!

Anlaşmazlıklarını türlü bahanelerle örten, cinsel çekimlerini artırmak için hır gürden medet umanlar bir yana, mutluluğun kucağında dört dönen, sevdiğini keyif sandallarında yolculuğa çıkaran Terazi beri yana! Yakar mumlarını, soğutur kırmızı meyveli kekremsi şarabını, açar tavrına yaraşır dinginlikte melodisini, sürer mis gibi kokularını, kurulur sevdiceğinin yamacına; sonra yansın geceler! Yürek acıyı tatmadan da sevilir!

Buz Dağının Görünen Kısmında Kelebekler Uçar, Terazi Ardında Koca Bir Huzur Saklar!

Varsın kararsız desinler! Her şeyi de kabul ediyor, ona da bana da haklısın diyor, tarafını bir türlü seçemiyor desinler! Onlar birbirini yer dururken sen keyfinin kahyasıyla sohbete kurulur, geniş çevrenin neşesinde kaybolursun! Kimsenin kalbini kırmamış, ahını almamış barışçıl karakterinle övünür, iç huzurunu takınır, mutlu yaşamına koyulursun! Günün sonunda haklı haksızdan ayrılıp, uzlaşı sağlanınca, kazanan sen olursun!

Ne Var Sevilmeyi Seviyorsan, Dayak Arsızı mı Olsaydın?

Herkes seni sevsin diye, hasedinden çatlasan ses etmiyor, nefretini içine atıp yalnızken kuduruyormuşsun! Güldüğün yüzlerin ardından demediğini bırakmaz, gözlere hoş görünmek için duygularını çaktırmazmışsın! Yalanın böylesini ne duyduk ne gördük! İnsanın yüreğinin sevgi dolu olabileceği fikri insanları niçin korkutuyorsa; Terazinin gerçek olduğuna ikna olamadılar gitti!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.