Terazi Burcunun Hayatından Çıkarması Gereken İnsanlar!

Huzuru bol, barışçıl enerjisi ve uzlaşı arzusu engindir Terazi’nin. İnsanlarla ters düştüğü, tartışmaya girdiği neredeyse görülmez. Yaşamdan keyif alır, kalabalık sosyal çevresi içinde hatırı sayılır. Neredeyse herkesle anlaşır Terazi ama herkesin hayatında hiç olmazsa birkaç ayrık otu biter işte. Bizde onları derledik, Terazi’lere hayatlarından çıkarınca çok mutlu olacakları insanları listeledik.

Kendini Kavga Ederek İfade Eden İnsanlar!

Terazi ne yüksek sesten haz eder ne hırgürden geçilmeyen tartışması bol ilişkiden. Hayatını sakin sularda huzur içinde geçirip, keyif odaklı yaşamak ister. Her sohbeti tartışmaya çeviren, her şeye muhalefet olan, itirazsız cümle kurmayan uyumsuz insanları bir an önce hayatından usulca çıkarırsa rahata erer. Her yaptığını eleştiren, hiçbir şeyi beğenmeyen, tüm uzlaşı çabalarına rağmen enerjisini kavga yoluyla atmaya heveslenen insanlar başka kapıya, mutlu insanlar Terazi’den yana!

Bakımsız Paspal İnsanlar!

Terazi’nin güzellik takıntısı da estetik algısı da yüksektir. Giyiminde, ilişkilerinde, yaşamının her köşesinde dengeli ve ölçülü olandan yanadır. Simetri konusunda en hassas burçtur Terazi. Hal böyle olunca kravatı yamuk bağlanmış, bıyığı dudağına dek uzamış, paçası tozlanmış, kendini bir hayli bakımsız bırakmış insanları tez elden hayatından çıkarmazsa, sinirleri bozulur, zevkli yaşamı yara alır. İnsana kendisini ihmal etmeyi yakıştıramaz Terazi, düzgün görünmek konusunda oldukça hassastır.

Kaba Saba İnsanlar!

Naziktir Terazi, zarif duruşu ve ölçülü davranışlarıyla herkesten ayrılır. Girdiği her ortamda asaletiyle anılır, salon kadını/erkeği imajı yaratır. Nerede nasıl davranması gerektiğini bilir, adabı muaşeretin tüm gereklerini yerine getirir. Tam da bu noktada anladığınız üzere, kaba insanları, ölçüsüz davranışları huy edinmiş insanları hayatının yakınlarına yaklaştırmaz. Bir yolunu bulup giren olduysa, usulünce çıkarması gerekir.

Adalet Duygusu Gelişmemiş, Bencil İnsanlar!

Adaletin Terazi şaşar mı? Terazi de adalet yoksunu insanlarla şaşırıp bir araya gelmemelidir. Haksızlığa hiç gelemez Terazi, uyumlu enerjisini delip mücadeleye soyunamaz ama çözüm geliştirmeden de durmaz. Sadece kendini düşünen, bencilce arzularında ısrar eden, kimselerin düşüncesine kulak asmayan, kendini başkalarının yerine koymayan insanlar için son çağrı; Terazi’den uzak durun! Terazi herkesi anlayıp, herkesle uyum içinde yaşayabilir ama bencille asla! Bir de tabi ki düşüncesiz insanların pervasız isteklerinin sonu gelmeyince, Terazi oralarda fazla duramaz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.