Terazi Burcunun Enerjisini Düşüren 3 Şey

Terazi insanını hepimiz tanırız. İçeri girmesiyle ortamın minnoşluk seviyesini yukarı çeken, adalet duygusuyla yüreklerimize su serpen, sosyallikte bir dünya markası olan ama yeri geldiğinde kararsızlığıyla bizi biraz yoran Terazimiz. Kendisi burçlar aleminde güzelliğin, dengenin, uyumun simgesi oladursun, bu çivisi çıkmış dünyada kendisini üzen çok fazla şey var. İşte o çok fazla şeyden sadece üçü.

Eski Sevgilinin Düğününe Davet Edilmek

Hayır ayrılırken “nikahına beni çağır sevgilim” de dememişti, bu eski sevgili niye kalkıp böyle bir şey yaptı ki? Gideyim mi gitmeyeyim mi diye günlerce kendini yiyip bitirirken, bir yandan da gitmezsem bak hala benden hoşlanıyor söylentilerine sebep olacak, ee gitse ay bu ne medeniyet böyle, eski sevgilinin de düğününe mi gelinirmiş, bak hala bir sevgilisi de yok diye topa tutulacak diye ne yapacağını bilemez. Düğüne gitmeyip kendince kaba bir hareket mi sergilese yoksa gidip cık cık sesleri eşliğinde hayatı kendisine dar mı etse? Öyle mi yapsa böyle mi yapsa? Ama olmaz ki bir insana böyle zor sorular sorulmaz ki.

Kazak Giyen Köpekler

Şimdi bu hayatta insanların yaptığı şeyler vardır, hayvanların yaptığı şeyler. Mesela kedi köpek yemek yerken çatal, bıçak kullanmaz. Kazak da giymesin der, gönüllerin moda ikonu, ne giyse zarafetin, şıklığın eş anlamlısı haline gelen Terazimiz. Bu dünyaya dengeyi, estetiği yaymaya gelmiş bir insanın kazak giyen köpekleri görüp de “yok artık, neden” demesi işten bile değildir. Yapmayın der, etmeyin der. O kazak o kahkülle olmuş mu canım der ama, ne fayda. Sahibi illa kendi köpeğini göz kanatan, can yakan o kazağı giydirecek. Ne yapsın Terazi, mecbur kafasını başka yere çevirir, denizin mavisine, uçan kuşun kanadına, kedinin yürüyüşüne bakar, gördüğü şeyi unutmaya çalışır. Keşke herkes kendisinde olan estetik anlayışına sahip olsa ama yok ki.

Kıllı Ayak Parmakları

Şunu kabul edelim ki kimse kıllı ayak parmaklarından hoşlanmaz. Hani terlik giydiğinde ya da çıplak ayakla dolaştığında insanın ister istemez gözüne takılan, ama neden demesine sebep olan o görüntü. Evet kimse hoşlanmaz dedik ama Terazi insanı bir başka sevmez bunu. Çünkü kendisi öyle üstüne bir şey geçirip, saçı başı salan aman ne olacak canım diyen biri değildir. Terazi insanı dışarı çıktığında zarafet de kendisiyle beraber dışarı çıkar. O ister ki gözünün değdiği her yer güzel olsun, bakmaya değer olsun. Ama gel gör ki hayat bu her şey her zaman istediği gibi olmaz. O kıllar bir şekilde kendilerini ortaya çıkaracak bir fırsat bulur ve dışarı çıkarlar. Ne diyelim olur öyle şeyler be Terazi yeter ki gönüller bir olsun, kalpler kırılmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.