Terazi Burcunun “En İyi” Özellikleri!

Uzak atalarımız ateşi ilk bulduğunda, Terazi huzur tütsüsünü yakmak, barış çubuğunu tüttürmek için kullanmıştır bu icadı. Çağlar boyunca insanlığın savaşını, barışçıl enerjisiyle dindiren yine Terazi’nin ta kendisidir. Tüm ilişkiler yine onun enerjisiyle başlamış, mutlu yarınlar için el ele veren insanlık onun yapıcı tavrından feyz almıştır. Bir de moda akımlarına öncülük etmiş, güzellik kavramının vücut buluşuna ön ayak olmuştur. Terazi’nin saymakla bitmeyen enlerinden seçkiler var sırada.

En Uzlaşmacı

Terazi insan ayırmaz, iyiyi kötüden ayırıp toplumu olmadık savaşlara itip kutuplaştırmaz. Kavgadan, tartışmadan, kırgınlıklardan hiç hoşlanmaz. Kendini ifade ediş biçimi oldukça dingin, ilişkide olduğu insanlar arasındaki rolü ise uzlaşım sağlayıcıdır. Terazi her duruma uyum gösterir. Zira yaşanan her kötücül olayın mantıklı bir açıklaması, tespit edilebilecek muhakkak bir açıklaması vardır. Ve herkesin içindeki iyi, huzurlu olabileceği bir zeminde açığa çıkmak için bekler! Terazi’de üstüne düşeni yapar, barışı adım attığı her yerde kaçınılmaz son yapar!

En Dengeli

Terazi isminden de anlaşıldığı üzere orta yolların bulur, yaşamdaki balansı sağlar! Hayatının her alanında açıkça gözlenen bu denge; giyim kuşamına, insan ilişkilerine, karakteristik özelliklerine, davranışlarına, yaşam alanına ve tercihlerine de yansır! En takıntılı burçlar arasında başı çeken Başak için simetri duyarlılığı olduğu söylense de esasen denge Terazi’nin temasında çok daha güçlüdür ve simetri konusunda daha takıntılı olan Terazi’dir. Giyiminde herhangi bir orantısızlığa rastlanmaz, davranışları oldukça ölçülüdür, ilişkide olduğu herkese eşit mesafede konumlanır ve yaşam alanının her köşesi simetriğine uyumla dizayn edilir! Dengelidir Terazi; kaygıları ağır basıp öfkeye sebep olmaz, taraf tutup kavgaya kalkışmaz!

En Objektif

Terazi; iki kefesini de eşit oranda kullanır. Olaylar karşısında her daim objektif tavır alır! Hayatında hiç kimse sahip olduğu yakınlıktan dolayı diğerinden daha önemli olmaz; bu sayede artı puan kazanamaz, hiçbir çıkar ilişkisi ya da samimiyet boyutu olaylar arasındaki bağlantıyı kurarken referans noktası olamaz! Her meselede iki tarafa da aynı mesafede bulunması, adalet duygusuna zeval gelmemesini sağlar! Terazi iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan çok net ayırır ve günlük yaşamda, sıradan ilişkilerinde taraf tutmaz! Adildir Terazi hiçbir sebebin, otorite kurmak için yeterli ve gerekli olduğunu kabul etmez!

En Zevkli

Zodyak ailesinin güzellik konusuna en önem veren burcudur Terazi! Kadını erkeği fark etmez, tüm Terazi’ler kişisel bakımlarına, toplum içindeki görüntülerine, beden sağlıklarına ve cilt bakımlarına dikkat ederler. Bir de doğuştan estetik zevklerle donanmış olan Terazi; ne giyse olay, adım attığı tarz moda olur. Sahip olduğu denge ve estetik algısı bir araya gelince, Terazi en güzel renkleri birbirine uyumlar, giydiğini de üstüne pek yakıştırır. Salon insanıdır Terazi; nerede nasıl davranacağını bilir, yürüyüşünden zarafet, bakışından nezaket süzülür. Güzel olmasının etkisi de elbette su götürmez!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.