Terazi Burcunu Gözünden Tanı!

Adalet duygusunun gelişkinliği Terazi’yi herkesten ayırır. Sanata yatkındır, estetik olanı yaşamında taşımaya bayılır. Görünümüne dair her özelliği; konuşması, duruşu, oturuşu, giyimi kuşamı, tavrı edası tümüyle zariftir. Ne öfkesiyle kasıp kavurur ne de eğlencenin suyunu çıkarır, Terazi ölçülülüğünden tanınır. Peki başka hangi özellikleriyle diğer tüm insanlardan ayrılır ve şıp diye tanınır?

Karşınızda Dünyanın En Zarif ve Nazik İnsanı!

Hemen dikkatinizi çekecek olan bu zarafet, tanıştığınız andan itibaren kendinize çeki düzen verme ihtiyacı duymanızı sağlar. Yemeği yiyişi zarif, konuşması nazik, tarzı şıktır. Terazi hangi ortama girerse girsin orada muhakkak bir kalite yaratır, takındığı eda ile herkesten ayrılır. Parmak uçlarında yürür Terazi, son derece sade ama oldukça şık tarzıyla tüm dikkatleri üzerine toplamayı amaçlamaz ancak başarır. Terazi’leri Venüs yönetir. Sevgi ve güzellik tanrıçasının el verdiği bu insanlar, kendiliğinden güzel/yakışıklı olurlar. Adabı muaşeret kurallarını zamanın birinde Terazi’nin yazdığı düşünülür.

Davranışı Dengeli, Tavrı Sakin ve Uzlaşmacıdır!

Sorunlarla boğuşmaz, mutsuzluğun peşinden koşmaz! Sağı solu belli olur Terazi’nin, zaten onlarda orta yolda buluşur. Sinirlenmez, surat asmaz, trip atmaz! Güne mutsuz uyanır ne hayatı kendine zindan eder ne de yaşamı çevresinin burnundan getirir. Tavrının serti hint kumaşı kadar dahi kolay bulunmaz. Terazi burcu insanlarıyla iyi geçinmek oldukça kolaydır, öfkenin olduğu yerde zaten Terazi durmaz. Uzlaşmacı Terazi hiçbir fikre peşinen karşı çıkmaz, hazırda bekleyip insanları yargılamaz. Mutlu olmanın yolunu bulmuştur Terazi; sorunları büyütüp kendi başını yakmaz! Eşsiz bir sevgili, harika bir arkadaştır.

Yaşamın Her Alanında, Özellikle de Stilinde Uyumu Yakalar!

Uyumludur Terazi; isteklerini listeleyip, sadece benim istediğim olsun bencilliğinde yaşamaz. Bütünün hareketine uyum sağlar, kendini çoğu hikâyede ikinci plana atar. Harika bir dinleyicidir, lafı ele alıp, başrole soyunmaz; dert sahibinin sorununa körükle gitmez, tümden meseleyi küçümseyip kimseyi mutsuz etmez. Adı üstünde iki kefeli bir Terazi; olaylara tek yönlü bakıp iç sesine tabi olmaz! yaşamının her alanında denge hakimdir. Evinin dekorasyonuna özenip üstünden başından kısmaz, saçını özenip cildini kurutmaz, çantasını beğenip ayakkabısını umursamazlık yapmaz! Terazi tepeden tırnağa aynı elden çıkardığı yaşamında, şıklığıyla nam salar, giydiği her şey moda akımına öncülük eder. Cildinin ışıltısı göz alır.

İdeal İlişkiyi Mumla Arayanlar, Sanırız Henüz Terazi ile Tanışmadılar!

Düşünsenize aşktan başınız dönüyor, kelebekler midenizde bir o yana bir bu yana cirit atıyor, ruhunuz kapı gıcırtısı duysa ayaklanıp dans ediyor! Keyfiniz deseniz nasıl da yerinde, gıcır tarifi az kalıyor. Varlığından duyduğunuz mutluluk gözlerinizin en içini güldürüyor. İşte tüm bu harika ilişkiyi Terazi kendi elleriyle hazırlıyor. Çünkü Terazi mutsuz olmayı hiç sevmez, dramdan beslenmez. Yaşamı hep yokuş aşağı yaşar, ilişkinin önüne zorlu parkurlar çıkarmaz! Bir defa yaygın inanışa göre sevgililiğin olmazsa olmazı kabul edilen trip atmaktan anlamaz. “Madem sevgiliyiz, hesap ver!” temalı cümleler kurmaz! Hiçbir konuda haklı haksız aramaz! Kavgayı mumla arasanız Terazi ilişkisinde bulunmaz. Varsa huzur, yoksa mutluluk!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.