Terazi Burcunda Dolunay! İlişkilerimizde Üzerimize Düşeni Yeterince Yapıyor muyuz?

8 Nisan 2020 tarihinde İstanbul’ a göre 05.34 te, Terazi burcunun 18 derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. Dolunaylar Güneş ile Ay’ ın karşı karşıya gelmesiyle oluşur ve değerlendirme yaptığımız, farkındalıklara erdiğimiz veya sonuca ulaştığımız konulara işaret eder. Terazi burcundaki bu görünüm önümüzdeki 15 günlük süreçte tüm ikili ilişkilerle ilgili değerlendirmeler yapacağımızı, birlikteliklerde, ortaklıklarda veya sosyal arkadaşlıklarımızda üzerimize düşeni ne kadar yerine getirdiğimize dair sorgulamalar yapacağımıza dikkat çekiyor.

Dolunay anında Balık burcu yükseliyor ve Neptün de bu görünüme eşlik ediyor olacak. Bu süreçte birtakım belirsizliklerin, elde olmayan koşulların, hassasiyetlerin devam ettiğini ifade etmekte. Kolektif etkileri barındıran bu günlerde sezgilerimiz güçlenebilir, rüyalarımızda hareketlilik olabilir. Daha çok içe dönerek, izole kalacak ve manevi sorgulamalar yapacağız. Sadece kendimizi değil başkalarını da düşünecek, varlığımızı sürdürebilmek için fedakarlıklar yapacağız. Gökyüzü bize bilinmeyenlerle dolu bu dönemi el birliğiyle ve yardımlaşarak aşabileceğimizi hatırlatıyor adeta.

Ayrıca Dolunay’ ın yöneticisi olan Venüs’ ün henüz İkizler burcuna geçmiş olması; ilişkileri ne kadar ön planda tutacağımızı, sosyal ve hareketli olmak isterken değişken koşulların ve huzursuzlukların olduğunu anlatıyor.

Peki Terazi Dolunay’ ının Yükselen Burçlara Göre Etkileri Neler?

Yükselen Koç; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca ilişkilerini ve ortaklık konularını gündeme getirecek gibi görünüyor. Evliliğin veya ortağınla olan birliğini sorgulayacağın, üzerinde düşünüp değerlendirme yapacağın günlerdesin. Bu dönemde tek başına karar veremediğini ve koşulların sadece sana bağlı olmadığını fark edebilirsin. Kendini ve başkalarını da düşünmen gerekebilir. Bir yandan içe dönerek akışa bırakabilir, bilinç altında barındırdığın hassasiyetleri ruhsal çalışmalarla şifalandırabilirsin. İlişkilerin için fedakarlıkta bulunmak, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyebilirsin.

Yükselen Boğa; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca günlük hayatın ve çalışma konularını gündeme getirecek gibi görünüyor. Çalışma hayatını ele alarak birtakım düzenlemeler yapmak isteyebilirsin. Ofis veya ev ortamında düzenlemeler yapabilir, tertip ve hijyene daha çok önem verebilirsin. Diğer yandan geleceğe dair umutlarınla ilgili kendini daha hassas hissedebilirsin. İçinde bulunduğun arkadaş veya mesleki gruplarla ilgili belirsizlikler yaşayabilir, sosyal ortamından izole kalman gerektiren koşullarla yüzleşebilirsin. Çevrendeki insanlar için fedakarlıklar yapman gerebilir. Ayrıca sağlığına dikkat ederek özenli bir beslenme şekline geçmek isteyebilirsin.

Yükselen İkizler; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca aşk hayatını ve çocuklarını gündeme getirecek gibi görünüyor. İlişkinle ilgili üzerine düşenleri yapıp yapmadığını veya ruhunu besleyen bir beraberlikte olup olmadığını sorgulamaya itebilir, bazı kararlar alabilirsin. Hayatta sana neyin gerçekten keyif verdiğini değerlendirebilir ve bu yönde adımlar atabilirsin. Kendini mutlu hissetmek ve ruhunu beslemek için sana keyif veren hobilere yönelebilirsin. Varsa çocuklarınla olan ilişkini masaya yatırabilir ve onlarla daha mutlu vakit geçirmek için adımlar atabilirsin. Ayrıca kariyer hayatınla ilgili hassasiyetler veya kontrol dışı olaylar gündeme gelebilir. İş hayatındaki belirsizlikler, seni akışa bırakmaya sürükleyebilir.

Yükselen Yengeç; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca yaşam alanın ve aile konularını gündeme getirecek gibi görünüyor. Evinde daha çok vakit geçirdiğin bu günlerde ailenle olan ilişkilerini masaya yatırabilir, hayatı paylaşırken aile bireylerinden neler beklendiğini, evin içinde seni neyin daha çok ne mutlu edeceğini düşünebilir ve bu yönde bazı kararlar alabilirsin. Öte yandan bu süreçte sosyal medya da aktif olabilir ve kolektif bilinç, el birliğiyle hareket edip yardımlaşma konularına dair paylaşımlarda bulunabilirsin. Yabancılarla ilgili konularda veya yurtdışı seyahat planlarında belirsizlikler sürebilir. Akademik hayatında hassasiyetler veya kontrolünün dışında gelişmeler yaşayabilirsin.

Yükselen Aslan; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca yakın çevre, ticaret ve iletişim konularını gündeme getirecek gibi görünüyor. Kardeş, akraba ve komşularınla olan ilişkilerini değerlendirebilir, verdiğin değeri ifade edebilmek adına iletişimini yoğunlaştırabilirsin. Düşünsel olarak seni neyin mutlu edeceğine dair bazı sorgulamalar yapabilirsin. Ticaretle uğraşıyorsan dengeyi korumak isteyebilir; ancak öte yandan koşulların sadece sana bağlı olmadığını, başkalarına da tabi olduğunu fark edebilirsin. Bu süreçte psikolojik olarak hassasiyetler hissedebilir ve ortaklı kaynaklar, kredi, borç, faiz gibi konularda huzursuzluklar yaşayabilirsin.

Yükselen Başak; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca maddi ve manevi değer konularını gündeme getirecek gibi görünüyor. Finansal kaynaklarını masaya yatırman, gelirlerini ve giderlerini, alacaklarını ve vereceklerini masaya yatırarak değerlendirme yapman gerekebilir. Parasal konularda başkalarına bağlı kaldığını ve koşulların tamamen senin elinde olmadığını fark edebilirsin. Değer verdiğin, seni mutlu eden ve huzurlu hissettiren şeylerin ne olduğunu sorgulayabilir, birtakım ikilemlerde kalabilirsin. Bu süreçte evliliğinle ilgili hassasiyetler olabilir veya fedakarlıklarda bulunman gerekebilir. İş birliklerinde fedakarlıklarda bulunman gerekirken; aldatıcı koşullara karşı dikkatli olmalısın.

Yükselen Terazi; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca sağlığını ve genel hayat dinamiklerini gündeme getirecek gibi görünüyor. Seni neyin daha çok mutlu ve huzurlu hissettirdiğiyle ilgili sorgulamalar yapabilirsin. Tüm ikili ilişkilerini masaya yatırabilir ve her iki tarafında üzerine düşeni yapıp yapmadığını değerlendirebilirsin. Ev ve kariyer hayatını dengelemek adına bazı adımlar atabilirsin. Beden sağlığına dikkat etmek bu süreçte senin için önem kazanabilir. Beslenmene özen gösterebilirsin. Öte yandan çalışma hayatında birtakım belirsizlikler gündeme gelebilir. Rutinlerini yeniden düzenlemek isteyebilir ve gün içerisindeki hijyene daha fazla özen gösterebilirsin.

Yükselen Akrep; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca kontrolünün dışında gelişen konuları gündeme getirecek gibi görünüyor. İç dünyana dönerek ilişkilerini sorgulayabilirsin. Seni nelerin değerli hissettirdiğine dair geri plana attığın ya da bastırdığın duyguları fark edebilir; bu farkındalıklara dair bazı kararlar alabilirsin. Bu dönemde ruhsal çalışmalara zaman ayırarak maneviyata dönebilir, bilinç altında kalan korkularla yüzleşerek dengeyi bulmak isteyebilirsin. Öte yandan ilişkinde dağılmalar olabilir. Varsa çocuklarınla ilgili hassasiyetler hissedebilirsin. İçe döndüğün bu süreçte seni keyifli hissettirecek hobilere yönelebilirsin. Risk içeren yatırımlar yapmamaya özen göstermelisin. Zira belirsizlikler ve değişken koşullar bu dönemde de devam ediyor olacak gibi görünüyor.

Yükselen Yay; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca gelecek beklentilerini ve sosyal çevreni gündeme getirecek gibi görünüyor. Arkadaşlarınla olan ilişkilerini gözden geçirmen gerekebilir. Mesleki gruplar, dernekler veya vakıflar içerisinde dengeleri sağlamak adına bazı adımlar atabilir ya da daha evvel başlatmış olduğun girişimlerin sonuçlarını alabilirsin. Geleceğe dair planlarını ve beklentilerini tekrar gözden geçirmek isteyebilirsin. Evin ve ailenle ilgili bazı hassasiyetleri fark edebilir, aile bireylerin için fedakarlıkta bulunman gerekebilir. Daha aktif olmak isterken kontrol dışı konular ve başkalarına tabi olmak seni huzursuz hissettirebilir.

Yükselen Oğlak; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca kariyerini ve hedeflerini gündeme getirecek gibi görünüyor. Çalışma hayatındaki dengeleri korumak adına diplomatik ve uyumlu olman gerekebilir. Üstlerinle olan ilişkilerini değerlendirmek isteyebilirsin. Kariyerinin devamıyla ilgili koşulların tamamen sana bağlı olmadığını ve başkalarına tabi olduğun gelişmelerle yüzleşebilirsin. İşinle ilgili seni gerçekten neyin mutlu edeceğini gözden geçirebileceğin bir dönemdesin. Daha evvel başlatmış olduğun bir projen tamamlanabilir. Öte yandan iletişimde bazı dağılmalar olabilir. Fikirlerini anlatırken hassasiyetle yaklaşmak isteyebilirsin. Yardımlaşma ve fedakarlık unsurlarının önemini düşünmeye başlayabilirsin. Yakın çevrendeki kişiler, akraba ve kuzenlerinle ilgili de belirsizler yaşanabilir.

Yükselen Kova; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca yüksek eğitim, inanç ve felsefelerini gündeme getirecek gibi görünüyor. Hayata ve ilişkilere dair görüşlerini yeniden masaya yatırabilir, inançlarını tekrar değerlendirmek isteyebilirsin. Akademik hayatında bazı sonuçlanmalar gündeme gelebilir. Hocalarınla olan ilişkilerinin önemini fark edebilirsin. Uluslararası ticaretle uğraşıyorsan yabancılarla olan bağlantılarını kullanman ve dengeleri korumak adına diplomatik yaklaşım sergilemen gerekebilir. Sosyal medyada başkalarının da düşünülmesi gerektiği, el birliğiyle hareket etmenin ve paylaşımın önemini vurgulayan paylaşımlar yapabilirsin. Öte yandan kaynaklarınla ilgili bazı huzursuzluklar veya hassasiyetlerin olduğunu hissedebilirsin. Giderleri dengelemen gerekebilir.

Yükselen Balık; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca ortaklı paylaşımlarını gündeme getirecek gibi görünüyor. Eşinden veya varsa ortağından gelen gelirleri yeniden değerlendirmen ve bunlarla ilgili düzenleme yapman gerekebilir. Alacakların, ödeme yapılması gereken kredi veya borçların, kurumlardan gelebilecek para kaynaklarını masaya yatırma gereği duyabilirsin. Giderlerindeki dengesizlikler, psikolojik olarak baskılar veya huzursuzluklar hissetmene neden olabilir. Bu nedenle başlatmak istediğin projeler ve girişimlerinle ilgili bazı belirsizlikler veya dağılmalar yaşayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.