Terazi Burcu Konuğunuzu Nasıl Ağırlamalısınız?

Zodyak’ın kibar ve modern burçlarından Teraziler, ince davranışlarıyla dikkat çekerler. Karşılarındaki insana çok nazik davranır, kendilerine karşı da bu şekilde yaklaşılmasını isterler. Estetiğe olan ilgileri, kullandıkları eşyalarda zarafet beklentisi geliştirmiştir. Terazi burcu insanını evinize konuk edecekseniz hak ettiği nezaket ve misafirperverliği göstermenizi tavsiye ederiz.

Karşılama / Aperatifler

Misafiriniz için hazırlıklarınızı yaptınız ve konuğunuzu artık karşılayabilirsiniz. Zil çaldı ve misafiriniz geldi. Kendisini buyur ettikten sonra terlik veya ev ayakkabısı uzatmanızı öneririz çünkü bazı insanlar için özellikle kış aylarında terlik vazgeçilmez bir eşyadır. Bu alışkanlığın yanı sıra sağlık için de kullanılan gerekli bir üründür. Eğer giymek istemese bile bu ince davranışınız hoşuna gidecektir. Yemek öncesi sohbet ederken misafirinize aperatif bir şeyler ikram edin. Bunlar meyve suyu veya hafif kokteyllerden oluşabilir. Yiyecek olarak da fıstık, havuç dilimi, peynir, kanepe, cips ikram edebilirsiniz.

Masa Düzeni

Yemek için öncelikle göze hitap eden bir masa hazırlamalısınız. Estetik anlayışı gelişmiş olan Teraziler, yemeğin sunumundan etkilenirler. Sofra takımlarının klasik ve aşırı desenli olmamasını öneririz çünkü bu burçlar modern ve abartıdan uzak ürünlerden hoşlanırlar. Beyaz, krem tonlarında şık bir yemek takımını kullanabilirsiniz. Masa örtüsü olarak beyaz bir parça serecekseniz peçeteleri renkli ürünlerden seçebilirsiniz. Özellikle kırmızı ve gülkurusu tonlar çok hoş duracaktır.

Kadeh olarak son dönemin trendi olan uzun ince modelleri öneririz. Kaşık, çatal, bardak ve tabakların temiz olmasına dikkat edin, misafiriniz üzerlerinde leke görürse iştahı kaçabilir. Masanın ortasına bir çiçek yerleştirmeyi unutmayın. Büyük ve uzun bir vazo yerine herkesin birbirini görmesini sağlayacak şekilde kısa ve geniş bir vazo içinde çiçek koyun. Masanızın şıklığını tamamlamak için zarif mumları da hazırlamayı unutmayın. Bunların tamamını uyguladığınızda Terazi burçlarının içine sinecek şık bir masa hazırladınız demektir.

Servis ve ikramlar

Yemeğin yanına ne içmek istediğinizi konuğunuza muhakkak sorun. Mesela sormadan asitli bir içecek koyarsanız kibar Teraziler, sevmese bile kabalık olmasın diye içeceği içmek zorunda kalabilir. Bunun yerine kendisine meyve suyu, ayran ya da su gibi alternatifleri içip içmeyeceğini sorun. Menünüzde muhakkak vejetaryen yemekleri bulunsun. Birbirini tanıyan insanlar bile et yitip yemedikleri hakkında bilgi sahibi olmayabilir. Yemeği renklendirmek için hafif ritimli klasik bir müzik açabilirsiniz.

Yemekler yendi ve sırada diğer ikramlar var. Türk mutfağında genelde yemekten sonra genelde çay içme geleneği vardır ancak siz konuğunuza kahve içip içmeyeceğini de sorun. Tercihini Türk kahvesinden yana kullanacaksa kahvenin yanında lokum, ceviz veya çikolata sunabilirsiniz. Eğer varsa modern stil fincan takımlarınızı çıkarmanızı öneririz.  İlerleyen saatlerde meyve ikram etmek isterseniz tamamı doğranmış meyvelerden oluşan şık bir tabak hazırlamanız şık durur. Nezaketiyle ün yapmış Terazi burçlarını bu şekilde ağırladığınızda evinizden çok memnun ayrılacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.