Terazi Burcu Kadınına Asla Yapılmaması Gerekenler

Zodyak aleminin uyumlu burçlarından olan Terazi kadınları, ince düşünceli ve zarif karakteriyle dikkat çeker. Karşısındaki kim olursa olsun gayet sıcak ve kibar bir yaklaşım tarzı benimser. Son derece adil insanlar olup hakkaniyetli fikirler geliştirir ve haksızlığa tahammül edemezler. İlişkilerinde hassas olduğu bir takım noktalar vardır. Bunlarla ilgili davranışları hazmedemezler. Onlara nasıl yaklaşmanız gerektiği konusunda fikir edinmek isterseniz listemizi bir gözden geçirin.

Kavga Çıkarmak

Barışçıl ve uzlaşmacı karakteriyle bilinen Terazi kadınları için huzur oldukça önemlidir. Kendisi tartışmayı sevmediği gibi başkaları arasındaki çatışmaları da tatlıya bağlamaya çalışır. Huzursuz ortamlardan hoşlanmayan bu hanımlar geçimsiz insanlara tahammül edemez. Sinirli ve kavgacı biriyseniz Terazileri kendinizden soğutursunuz. Onlara her zaman hoşgörülü ve kibar yaklaşmalısınız. Çekingen veya korkak olduğu için değil, kavga gürültüden haz etmediği için anlayışlıdır ve tartışmaktan kaçınır. Eğer onun sabrını zorlar ve sinirlendirirseniz size haddinizi bildirmekten çekinmeyecektir. Kimi kadınlar maço tavırlı erkekleri çekici bulsalar da Teraziler bu kategoride değildir. Bu kibar kadınları kaybetmek istemiyorsanız kavga çıkarmamaya özen göstermelisiniz. Huzurunu bozan bir ilişkiye uzun süre tahammül etmesini beklemeyin.

Adaletsiz Davranmak

“Zodyak’ın en adaletli insanları Terazilerdir” desek gayet adaletli bir tespit olur. Zaten bu yönünden ötürü elinde adalet tanrıçasıyla sembolize edilir. Menfaatleri ne olursa olsun doğrudan yana fikir yürütürler. Haksızlığa tahammülü yoktur ve mağdur olanı destekler. Çıkarlarınız veya başkalarını kayırmak için haksızlık ederseniz Terazi kadınlarını etkileyemezsiniz. Her ne kadar barışçıl ve uyumlu hanımlar olsalar da ezilen ve haksızlığa uğrayan kişiler için tepki göstermekten çekinmezler. Birlikteliğiniz süresince ona karşı kibar ve kayırmacı bile olsanız çifte standarttan hoşlanmazlar. Herkese karşı aynı tavrı göstermenizi beklerler. İkili ilişkilerinde sevgi ve saygıya önem verse de partnerinin kendini haklı göstermek için üste çıkmasını itici bulur.

Centilmen Davranmamak

Astroloji dünyasının zarif insanları olan Teraziler, her zaman kibar bir iletişim şekli geliştirirler. Onların lügatinde kabalığa, zorbalığa yer yoktur. Özel yaşamında da iş hayatında da aynı kibarlığı gösterir. Birlikte olacağı insandan da centilmenlik bekler. Kadınlara karşı düşünceli olmalıdır erkek arkadaşı. Cinsiyetçi ve onları küçümseyen erkekleri kaba görür. Birlikte yapılan aktivitelerde önce kadınlara yol veren, onlar üşüdüğünde ceketini veren, ağır bir eşyası varsa yardımcı olan beyler ilgisini çeker. Toplumda “pozitif ayrımcılık” diye nitelenen bu ince tavırlar Terazi kadınlarını çok memnun eder. Yukarıda saydığımız örneklerin aksine bir davranışlar sergilemeye eğilimliyseniz bu burçları kendinizden uzaklaştırırsınız. Maço, duyarsız, düşüncesiz erkeklerden haz etmezler.

Sorumluluk Yüklemek

Çok sayıda olumlu yönleri olan bu hanımların da bir takım eksik ve olumsuz özellikleri vardır. Bunlardan biri de biraz tembel olmalarıdır. Dış görünüşlerine verdikleri özen ve emeği, ev ve iş yaşamında pek uygulamazlar. İnsanları geri çevirmeyi sevmeseler de sorumluluk almayı sevmezler. Sık sık ona iş yükü verip bir şeyler yapmasını istemek Terazi kadınlarını bunaltır. Müşterek bir yaşamı paylaşıyorsanız onlardan evin tüm sorumluluğunu üstlenmesini asla beklemeyin. Karşılıklı diyalogla yapacağı işleri kabul edecektir zaten. Kendisini fazla yoran, sıkıcı, angarya gördüğü ev işlerinden haz etmezler. Elinde tepsisiyle size sürekli hizmet eden, pasta kurabiyeler pişiren bir Terazi kadını hayal ediyorsanız bu fikri unutun. Ev içi işlerle değil dışarıdaki işlerle daha ilgilidirler.

Dış Görünümünü Eleştirmek

Venüs’ün bu çekici kızları kendine bakmayı adeta bir hobi olarak görür. Tepeden tırnağa her daim güzel olmaya çalışırlar. Günlük eşyaları bile oldukça süslüdür. Sık sık kuaföre gider, alışveriş yapar, zarif takılar takar, makyajsız dışarı çıkmamaya özen gösterirler. Hayatındaki erkek tarafından beğenilmek, iltifat duymak isterler. Güzellik ve estetik konusunda takıntılıdırlar. Kötü ve bakımsız olduklarında kendilerini mutsuz hissedebilirler. Terazi kadınını dış görünüşüyle ilgili eleştirmemelisiniz. Başka konularda hoşgörülü olsalar bile güzellik hususunda acımasız yorumlara katlanamazlar. Fazla süslenmesinin alay konusu edilmesine sinirlenirler. En sade ortamlara bile iki dirhem bir çekirdek gider. Onları seviyorsanız bu haliyle kabul etmek zor olmasa gerek. Kıyafetleri, fiziği, yaşı üzerinden onları vurmamalısınız. Bedenen yaşları ilerlese bile ruhen her zaman alımlı ve genç kalırlar.

Yaşam Tarzını Kısıtlamak

Hava grubu üyesi olarak oldukça eğlenceli bir yaşamı vardır bu burçların. Sık sık arkadaş grubuyla bir araya gelir keyifli vakit geçirir. Ortamlarda kendini hemen belli eder ve sıcak karakteriyle çok fazla çevre edinir. Sohbeti, iletişimi güçlü insanlardır. Terazi kadınıyla kalıcı bir ilişki kurmak veya beraberliğinizi müşterek bir yaşama taşımak istiyorsanız sosyal yaşamına müdahale etmemelisiniz. Uyumlu insanlar olmalarına karşın sıkıcı ve asosyal bir yaşam onları bunaltır. Evlendikten sonra bile her konudaki dengeli yaşam tarzını sürdürmek ister. Eşine ve ailesine zaman ayırdığı kadar, arkadaşlarına ve sosyal aktivitelere de katılmak isteyecektir. Onun üzerinde tahakküm kurarsanız ilişkiniz çıkmaza girer ve yollarını ayırır. Ayrıca kendiniz de sosyal faaliyetlerde ona eşlik etmelisiniz.

Medeni Olmamak

Görgü kuralları konusunda en hassas burçlar arasındadır. Kendi özgürlük alanı kadar başkalarınınkine de saygı gösterir. Toplumda bir arada yaşamanın belirli kuralları olduğu bilincindedir. Nezaket kurallarına son derece hakimdir. Medeniyetten uzak tavırlar sergilerseniz Terazi kadınına antipatik gelirsiniz. Birlikte yer aldığınız ortamlarda onun partneri olarak görgü kurallarından uzak ve kaba davranışlarla onu utandırırsınız. Yemek yerken, selamlaşırken, kapıyı çalarken, insanlardan herhangi bir şey isterken medeni olmanızı beklerler. Terazilerin Avrupai bir bakış açısı vardır. Trendlere hakim, sosyal medyada aktif ve modayla arası iyi olan hanımlardır. Global dünyada olup bitenleri takip eder, çağın gerektirdiği davranış kalıplarını özümser ve uygular.  Değişen medeniyetlerle, teknolojilerle birlikte insanların da değişmesi gerektiğini düşünür.

Bir Yorum Bırakın
  1. Yorumlarınız Harika uzun zamandır takip ediyorum terazi burcuyum, fakat değinmek istediğim nokta teraziler sadelikten daha çok yanadır . Ben ve çevremde tanıdığım bütün teraziler adına konuşuyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum

    • Yorum*mrb yaklaşmak istediğim bir terazi kızı var ve utanıyorum ne bileyim yani etkilemek tarzında o hoşuma gidiyo bana bir lkaç ipucu verebilirmisiniz

  2. Ewet terazinin herseyi doğru. Ama abartıyi sevmez.Doğal güzelliği sever.
    Çok güzel anlatmissiniz terazi yi tebriklerr

  3. Inanilir gibi degil ama tam olarak beni anlatiyor. Terazi burcuyum yukselenimde terazi. Erkek arkadasima yolladim yaziyi diyoki inanmazdim boyle seylere yaziyi okuyunca sanki seni anlatmislar birebir yazmislar diyo… Tebrik ederim muhtesem dogru tespitler

  4. Muhteşem bravooo,tebrik ederim.Bir terazi burcu kadiniyim ,yukselenimde terazi ,sanki benim hakkimda yazilmiş her şey.Çok tşk ederim .Sagolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir