Terazi Burcu İçin Evliliğin 5 Kuralı 

Hava grubunun ılımlı kişileri olan Teraziler bekarlık dönemlerindeki huzuru yitirmedikleri sürece evliliğe sıcak bakarlar. Çok seçici olmasalar da eş adayından belli başlı beklentileri olacaktır. Sorumluluk kısmı az eğlenceli tarafları fazla olan bir evlilik yaşamı düşlerler. Kendilerine istedikleri vat edildiği sürece uyumlu bir eş olurlar.

1- Ev İşi Yüklenmeyecek

Zodyak’ın tembelliği seven burçlarından olan Terazilerin ev işleriyle ilgisi yoktur. Temizlik, süpürme, silme gibi sorumluluklar onları sıkar. Kişisel hijyenlerine özen gösterseler de çevre temizliğini umursamazlar. Evlilik deyince akla ilk gelen görevlerden biri de ev işleridir. Terazi burçları bu konudaki ilgisizliklerini en baştan eş adayına söylerler. Bu konu önceden görüşülmezse düğünden sonra sıkıntı oluşturabilir. Yemeğin servisine, estetik görünümüne önem veren Terazi burçları pişirme kısmıyla da ilgilenmezler. Mutfak işlerini de eşinin üstlenmesi gerekecektir.

2- Tartışmaya Girilmeyecek

İç huzuruna önem veren Teraziler herhangi bir çatışmaya girmemeye gayret ederler. Evliliklerinde de kavgadan uzak uyumlu bir eş olurlar. Hayatını birleştireceği kişiden de aynı hassasiyeti beklerler. Çabuk sinirlenen, alıngan ve dominant biriyle aynı hayatı paylaşamazlar. Dengeler üzerine kurulu bir bakış açıları vardır ve tartışmalar bu dengeyi bozar. Eş adaylarından kendisine baskı yapmaması ve kavgacı olmaması yönünde söz vermesini isterler. Teraziler de kibar ve anlayışlı yapıları gereği uyumlu bir hayat arkadaşı olacaklardır.

3- İstediği Arkadaşı Gelebilecek

Geniş bir çevresi olan Teraziler sosyal hayattan asla geri kalmazlar. Düzenli aktiviteleri vardır ve değişik etkinliklere de katılırlar. Arkadaşlarıyla ilişkileri güçlüdür ve sık sık onlarla bir araya gelirler. Yalnızlığı sevmeyip kalabalıklar halinde gezmeye bayılırlar. Evlilikle ilgili en büyük çekinceleri, “Acaba eski renkli hayatımdan kopar mıyım?” şeklinde olur. Dolayısıyla eş adayıyla bu konuyu net bir şekilde görüşürler. Arkadaşlarının kendileri için değerli olduğunu ve düğün sonrası evine sık sık gelebileceklerini söylerler.

4- Harcamalarına Karışılmayacak

Para harcamayı en fazla seven burçlardan biri de Terazilerdir. Alışveriş, yeme içme, gezmek gibi her tür aktivite için kesenin ağzını açarlar. Bekarlık dönemlerinde harcamalarını dilediğince yaparlar. Dış görünümlerine çok fazla para savururlar. Evlilik sonrası çiftler giderler için bütçesi sınırlasa da bu durum Teraziler için geçerli değildir. Kendileriyle ilgili kişisel masrafları için mutlaka bütçe ayırırlar. Hayat arkadaşlarının evlilikleri süresince harcamalarına müdahale etmesini istemezler. Bu konuda uzlaşırlarsa içleri ferahlar.

5- Sosyal Hayatta Ona Eşlik Edecek

Yalnızlıktan haz etmeyen Teraziler hayatlarının her döneminde onlara eşlik edecek biri olsun isterler. Ailesiyle ve arkadaş çevresiyle geçen bekarlık dönemlerinden sonra evliliğe yönelirler. Hayat arkadaşlarıyla tipik bir karı kocadan ziyade sevgili modunda takılmak isterler. Flört dönemlerindeki gibi düğünden sonra da aynı heyecanları, anıları yaşamak isteyeceklerdir. Eşlerinin sosyal yaşamda kendisine eşlik etmesini beklerler. Tek başına gezmekten, alışveriş yapmaktan, restorana gitmekten sıkılırlar. Asosyal ve evcimen bir eş Terazileri sıkar. Hayat arkadaşı yaşam tarzına karışmasa bile sosyal anlamda ona eşlik etmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.