Terazi Burcu Güzelleri!

Yaşadığı dönemin güzellik emsali, her çağın unutulmaz kraliçesi Terazi; huyu suyu güzel, zarif mi zarif, sanata olan yatkınlığı ve estetik algısı ise dünyanın takibindedir! Tanrı’nın kadını yarattığı o kusursuz andan bugüne Terazi miras kalmıştır!  

Marion Cotillard

Ne demiştik, güzelliğini Afrodit’ten Terazi kadınını dünya tanır! Onlar çıkınca huzura; güzelliğin ötesinde bir aura yayılır, hava sakinler, heyecanlar yatışır, gözler bir içim sulara bakarken ruhlar dinginleşir. Yürüyüşü danslı, bakışı Sevdalı, tatlı mı tatlı bir Terazi de dillere destan güzelliğinin yanında, rüşdünü çoktan ispatlamış oyunculuğuyla Cotillard!

Ayşegül Aldinç

Yaşsız asil Ayşegül, Terazi burcunun en güzel resmi, en alımlı kadınlarından biri! Aşka tutkun Terazi, uzun ilişkilerin tükenmez sevdasıdır. Umursamaz görünür, kırılmaz bilinir, Terazi nasılsa mutluluğu bulur, uyumu yakalar diye kendi söküğünü diktiği sanılır! Ayşegül Aldinç’in yüzündeki mağrur ifadede Terazi’nin dinmez sevgisi okunur!

Burcu Esmersoy

Estetiğin dip not olarak geçtiği her alanda kendini ispatlamış, giyim kuşam denince rakiplerini zarafetiyle sollamış, güzelliği klasikleşmiş Burcu; dansıyla büyüler, endamıyla bir maşallahınızı alır, tarzı da ön açar, takip edeni çok olur! Terazi’ler güleç yüzlerinden tanınır, yaş alır yaşlanmaz bilakis şarap misali güzelleşirler. Burcu da yaşının su gibi güzellerinden.

Hülya Avşar

Bir de deniz gözlerine yazılan şarkılarla, yıllara meydan okuyan güzelliğiyle hala zirvede dimdik duran, tanrıçalardan yadigar güzelliğinin de pekala farkında olan Hülya Avşar var ki Terazi’lerin tüm estetik zevklerini kendinde toplamış, tüm kabiliyetlerle bir güzel donanmış! Malum Terazi sanattan anlar, estetik algısıyla ne yapsa dünya ayağa kalkar! Şarkılar söyler, dans eder, giydiği olay, seçtiği kral olur! Terazi bedenini sever, kendine iyi bakar! Hülya hobi olsun diye iki mekik çekip formda görünmez, kendini disipline eder, doğru kupaya gider! Terazi olmak Avşar kızı olmayı gerektirir!

Nil Karaibrahimgil

Tabi çocuk ruhlarına, neşeye doymaz, gül yüzü solmaz taraflarına değinmezsek olmaz, Nil Karaibrahimgil’in enerjisi olmadan, Terazi burcu tamamlanmaz! Boşuna değil Terazi’nin bin bir renkli, baharın neşesi kelebeklerle özdeşleşmesi; Nil’in minik elbiselerine, tatlı sözlerine, keyifli sahnelerine Terazi dokunmuş, kelebek konmuştur. Evrene gülen gözlerle bakıp mutlu yüzler yaratan Nil kitabında ne anlatıyor; Kelebeğin Hayat Sırları! Çoluk çocuğa karışsa, yaşı boyunu aşsa, Terazi içindeki çocuğa veda etmez, kıyıp da ardında bırakmaz! Nil şarkılarında nasıl seviyorsa Terazi öyle sever!

Monica Bellucci

İtalya’nın en seksisi, muhteşem denince akla gelen eski modeli Monica Bellucci de Terazi desek; konu yeterince anlaşılır mı? Mankenliğe başladığında hukuk öğrencisi olduğunu bilmeyeniniz varsa, Terazi’lerin adalet anlayışına dikkat çekmek isteriz! 2002’de yılın kadını seçilen Monica; Terazi’lerin yıllara meydan okuyan medarı iftiharlarından. Monica o kadar çıta üstü bir güzelliğe sahiptir ki kıskanılamaz!

Brigette Bardot

“Tanrı kadını yarattı!” filminin esas kadını Brigitte; esasen başka söze gerek yok biz bir iki kelam daha edelim! İlk kez bikinili poz vererek kadın vücudunun estetik yapısını kendi bedenine mühürlemiş, güzelliğiyle tarihe silinmez bir imza atmış ve kariyerini zirvede bırakmıştır! Hiçbir estetik müdahaleyi kabul etmeden her yaşının güzelliğini yaşamış, doğallığından ödün vermemiş, hakkıyla yaşlanmıştır. Gerçek olamayacak güzelliği dillere destan, ince belliler döneminde ismiyle müstesnadır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.