Terazi Burcu Erkeğinin Stili

Terazi burcu erkeği sen stil konusunda tam bir kusursuzsun. Doğum haritanda Venüs burcun Yay, Kova ya da İkizler ile eşleşmiyorsa eline kimse su dökemez. Nereye gidersen git oranın giyim kuralına uygun bir seçim yaparsın. Şık ve zevklisin, asla moda kurbanı olmuyorsun. Oversize akımı, sneaker modası seni teğet geçti, çünkü senin trendlere uymaya ihtiyacın yok. Bir tarzın var ve alışverişini hep o çerçeve içinde yapıyorsun. Fakat asla kendini tekrar etmiyor ve sıradanlaşmıyorsun. Burcunun karakteristik özelliklerinden olan uyum ve dengeyi stilini muazzam bir biçimde yerleştiriyorsun. Alışveriş yaparken de estetik bakış açını kullanarak kafanda hemen bir kombin oluşturarak satın alıp almamaya karar verirsin. Tabii kararsızlığının da etki ettiği dönemler oluyor. İşte o zaman her ne satın alırsan al yanlış seçim oluyor bilgin olsun. Sen hem çok şıksın hem de özel bir çaba yapmış gibi durmuyorsun. Fakat içinde her kıyafetin için başkalarının ne diyeceğini ne düşüneceğini fazla sorguluyorsun. Güven kendine Terazi erkeği sen gerçekten en şık ve modern burçlardan birisin.

Şimdi bu girişten sonra artık hazırsan stilini etkileyen parçaları incelemeye başlıyoruz. Sen de incele bakalım dolabında olmayan parça var mı? Eğer varsa hangi kıyafete yatırım yapacağın belli oldu demektir.

Blazer Ceket

Terazi burcu erkeği sen blazer ceketlerini sadece iş hayatında giymemeyi tercih ediyorsun ve çok doğru yapıyorsun. Herkes gömlek ya da tişört ikilisi ile kombine ederken sen kazaklarınla giymeye başladın. Şimdi diğerleri seni taklit ediyor. Üstelik her seferinde içinde kazağın ile ya aynı renk ya da birkaç ton koyu rengi ile kombine etmeyi de başarıyorsun. Renk konusunda gri, açık tonlar ve toprak renklerinden vazgeçme diyoruz.

Mavi Gömlek Tutkusu

Mavi renk senin huzur isteyen ve barışçıl yanını desteklediği için hiç vazgeçemeyeceğin tek renk olduğunu söyleyebiliriz. Mavinin her tonunu da giyersin. Eğer dolabında tek bir mavi varsa hemen bir alt ve üst tonlarını da edinmeni tavsiye ediyoruz. Çizgili mavi gömlekler zaten iş hayatının baş tacı olduğu için sen de olduğunu düşünüyoruz. Mavi gömleği günlük hayatında beyaz pantolon, bej ya da lacivert pantolonla en çok yakıştırdığımızı da belirtmek isteriz.

 İki Dirhem Bir Çekirdek

Eğer Kenan İmirzalıoğlu gibi droplara sahip değilsen takım elbisenin yakışmayacağı insan yoktur, tabii doğru seçimlerle. Fakat sen çıtayı bir adım daha yükselterek tüm takım elbiselerini üzerine tam oturacak şekilde yaptırıyorsun. Nereden satın alırsan al mutlaka terzide bir iki ayar yaptırıyorsun. Eğer bugüne kadar yaptırmadıysan da yaptırmanı tavsiye ediyoruz. Böylece iki dirhem bir çekirdek kıvamında olursun. Renk seçiminde mavi tonları, toprak renkleri, ekose kumaş vazgeçilmezin olmalı. Ayrıca tepeden tırnağa beyaz giyme cesaretini de bir tek sen gösterirsin. Kruvaze, çift ya da tek düğmeli olabilir ceketlerin. Sana önereceğimiz tek şey eğer hala dolabında yoksa yelekli bir takım elbise alman olacak.

Casual Stili

Senin hafta sonu bile şık bir stilin olduğu için casual giyimi tercih ediyorsun çoğu zaman. Kumaş ya da canvas pantolon, V ve bisiklet yaka kazakların dışına çıktığın pek görülmüyor. Renk seçim ise hem pastel hem de toprak tonlarında gidip geliyor. Fakat en şık seçimin gri, lacivert ve kahverengi renklerini bir arada kullandığında ortaya çıkıyor.

Farklı Renklerdeki Paltoları

Erkeklerin de artık palto tutkusu hazır giyim sektörünün bu kadar fazla çeşitlenmesi ile başladı. Geçmişte iki dış giyimi geçmeyen zevkleri artık birkaç adet palto satın almaya kadar ilerledi. Hal böyle olunca senin de dolabına en çok eklediğin parçaların başında geliyor paltolar. Özellikle askeri formlu paltoları çok yakıştırıyoruz sana. Üstelik bu formlu paltoları günlük hayatında da kullanabiliyorsun. Genellikle dolabında bulunan renkler ise devetüyü rengi, kahverengi, lacivert ve elbette siyah. Fakat biraz daha çekici görünmek istersen yeşil rengi de denemeni öneririz.

Klasik Bej Renkli Trençkotu

Erkekler için tasarlanmış bir parçanın günümüzde erkeklerden daha fazla kadınların tercih etmesini hiç onaylamıyoruz. Çünkü trençkot en az kadınlar kadar size de yakışıyor baylar. Bunu da anlayan Oğlak, Başak ve Terazi burcu erkekleri var. Onların dolaplarında mutlaka iki renk bulunuyor. Hatta Terazi erkeklerinde renk konusunda doğal bej tonundan pek farklı olmasa da 3 boyu mutlaka bulunmalıdır. Kısa olanı jean ile, orta boy olanı casual stiliyle ve uzun olanı da takım elbiselerle giymek için. Çünkü Terazi erkekleri için çekicilik en az Akrep burcu kadar önemlidir.

V Yaka Kazak Tercihi

Her erkeğin dolabında bulunan V yaka kazakların en fazla hakkını veren Terazi erkeği sensin. Çünkü sen klasik V yakadan ziyade üst üste çıkan genelde düğmeli ve kalın olan modelleri tercih ediyorsun. Renk tercihinde ise olabildiğince özgür olmanı tavsiye ediyoruz. Tek şartımız var oda siyahtan uzak durman.

Aksesuar Seçimi

Şıklığının tamamlayıcısı olduğunu bildiğin için sen aksesuara fazlasıyla yatırım yapan bir burçsun. Dolabında birbirinden farklı model ve renkte atkı, şapka var. Özellikle de bereler. Gözlüklerini sayamıyoruz bile ama dolabını şaha kaldıran aksesuarın hiç tartışmasız birbirinden değerli hem şık hem de eğlenceli kol düğmelerindir.

Kusursuz Ayakkabı Zevki

Ayakkabı denince sen klasik ayakkabılar tercih etmek yerine Kova burcu erkeği gibi uç noktalarda modeller tercih etmezsin ama sıradan da asla olmazsın. Genellikle kahverengi satın alırsın. Çift tokalı klasik ayakkabılar moda olduğunda ilk satın alanlardan biriydin. Herkesin ayağında gördükten sonra sen onların farklı materyallerden olanlarını satın aldın. Kösele botların hem iş hayatında hem de günlük yaşamının vazgeçilmezi, spor ayakkabılar ise renkli olduğu ve sneakers olmadığı sürece güzel senin için. Çünkü spor olduğunda bile şık olmayı tercih edersin.

Saç Stili

Sen saç stilini genellikle orta boyda tutuyorsun. Biraz da dağınık bırakıyorsun. Yataktan yeni kalkmış gibi değil ama fazla çalışmaktan karışmış gibi bir hava veriyorsun. Senin tembel olduğunu bildiğimiz için saçınla gerçekten nasıl bu kadar uğraştığına inanamıyoruz. Hatta uğraşmıyorsun da gerçekten mi kendi kendine karışıyor öğrenmek isteriz.

Ünlü Terazi Burcu Erkekleri

Terazi burcu erkeklerinin hepsinin karizmatik olduğunu söyleyebiliriz. Yakışıklı olanları da var fakat asla yakışıklı olduklarını iddia etmiyoruz ama oldukça çekici oldukları aşikâr. İşte aralarında oyuncu, iş insanı ve müzisyenlerin bulunduğu birbirinden çarpıcı Terazi burcu erkekleri; Hugh Jackman, Tarkan, Alican Yücesoy, Birkan Sokullu, Bora Akkaş,  Bradley James, Ceyhun Yılmaz, Andy Whitfield, Zachary Levi, Will Smith, Van Damme, Tyler Poyes, Tim Robbins, Mesut Özil, Matt Damon, Matt Bomer, Emre Karayel, Engin Öztürk, Feridun Düzağaç, Cervantes, Christopher Reeves, Cliff Richards, Jimmy Carter, John Lennon, Julio Iglesias, Michael Douglas, Oscar Wilde, Pavorotti, Rahmi Koç, Tarık Akan ve Mehmet Aslantuğ.

Tüm bu stillere baktığımızda örnek alacağın tam bir Terazi burcu erkeği olan, özellikle stili ve tercih ettiği her parçayla seni yansıtan tek kişi hiç yaşlanmayan Wolverine karakteri Hugh Jackman’dır. Ünlü oyuncu günlük hayatında stilinde en çok kahverengi ve lacivert renklerini kullanıyor. Yakalı tişörtleri, bisiklet yaka kazakları, canvas pantolondan vazgeçmeyişi, mavi ve grinin bütünlüğünü sık sık tercih ediyor. Eğer günlük giyimde henüz kendini bulamadıysan stilini incelemen gereken ünlü Hugh Jackman’dır.

Kırmızı halı törenlerinde ya da özel davetlerde seçtiği smokin ve takım elbiseleri ile tek kelime ile kusursuzluğu tercih ediyor her zaman. Her ne kadar fazla kilo almış olsa bile onları takımının içine hapsetmeyi başarıyor ve fit görünümünü devam ettiriyor. Biz stilini fazlasıyla seviyor ve Terazi burcu erkeği gibi şık ve zevkli olduğunu düşünüyoruz. Sen ne dersin?

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir