Terazi Burcu Erkeğine Neden Aşık Olmamalısın!

İlişkilerin medarı iftiharı olması bir yana, sıkıntısı da çoktur! Zamanın ana akım erkek bakımı kavramı metroseksüellik bu burcun başının altından çıkmıştır muhakkak! Erkeklerin bakımlı olması, güzellik salonlarını mesken tutması hayati gereğini hep Terazi erkekleri savunmuştur! Barış çubuklarının dumanında boğmuş, çekimser olduğu her konuda başa düşen işlerle yormuştur!

Güzellik Salonundan Çıkmaz!

“Benden daha çok makyaj yapan bir adama aşık oldum anneciğim!” diye şaşkınlıkla dövündüğünü, estetik kaygıdan bir an olsun uzaklaştığında üstünde beliren bakışlardan usandığını duyar gibiyiz! Yüksek estetik kaygısıyla bakımından bıktırır, alışverişinden yıldırır. Aynanın karşısı boş kalmaz, sana oralarda saniye yer açılmaz! Her zaman güzel ve bakımlı olmalı, asla kilo almamalı, katiyen çirkin göründüğün bir saniyen olmamalı, yıllara meydan okuyup yaşlanmamalısın! Yoksa yok sayılır, terkedilirsin. Ruh da neymiş önemli olan dış görünüştür.

Karar Veremez!

Akşam ne yiyeceğinizden, hangi filme gideceğinize hayatınızın irili ufaklı tüm kararları senin inisiyatifine bırakılır! Bu sana keyfince yaşama fırsatı sunarken, bir yandan sorumluluklarını artırır, “Her şeyi ben mi düşüneceğim!” hezeyanlarına yol açar! “Hayatım ben ne tarafta yatıyordum?”, “Nereye oturmamı istersin?”, “arkadaşlar arayıp görüşelim dediler ne söylememi istersin?” Yuh! “Bir kere de sen karar ver ne yapacağımıza, tut götür beni elimden gezmelere.” Diye beklersen, sonsuza dek sürebilir.

Yalnız Kalmak İmkansızdır!

Beş çayından çıkmaz, hiçbir altın gününü kaçırmaz, sohbetin ayak üstü olanından dahi geri kalmaz! Biz arkadaşlarla iş çıkışı biraz oturacağız desen, konum ister, dakikalar sonra yanında biter, ne yiyeceğini sorar, içkisine senin karar vermeni ister! arkadaşlarıyla halı sahaya gidecektir, sen olmadan olmaz der! İlla tribünde bir gözü sende olmalıdır! Yapışık ikizin gibi dolaşan bir flört bir süre sonra soluğunu keser, tuvaletler meskenin, uzun duşlar terapilerin olur!

Baş Başa Kalmak mı? Katiyen Olmaz!

Kulüpten tanıdığı, iş arkadaşı, lisenin medarı iftiharları… liste uzar gider. Terazi’nin kalabalık arkadaş çevresi ömrünce sakinlemez, baş başa bir yemek, yalnızken iki sohbet mümkün olmaz! Romantik bir akşam yemeği hayaliyle çıktığın her buluşma, arkadaş gırgırına kurban olur, kalabalığın ardı arkası kesilmez. Balayına da eş dost çağırırsa şaşırma!

“Arkamda Kapı Gibi Sevdiğim Var” Desen Durmaz!    

Çok kararsız olmasının dışında, kimselere karışmayan, hayatı boyunca taraf tutmayan, camiamın orta direğidir Terazi! Ailesiyle sorun yaşarsın oralı olmaz, arkadaşlarından şikâyet edersin kulak asmaz! Her zaman hem onlar haklıdır hem sen, onun elinden ne gelsinmiş, ne yapsınmış, hiçbir konuya müdahil olmaz? Arkamda dağ gibi sevgilim ver, her koşulda benim yanımda dersin, dönüp baktığında yalnızlığın boşluğuna düşersin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.