Terazi Burcu 2020 Yılı Burç Yorumları

2020’de Terazileri ve yükselen Terazileri neler bekliyor? Aşk ve iş hayatında ne gibi gelişmeler olacak? Para durumunda bir değişiklik var mı? Yükselen burcuna ait burç yorumlarını da okumayı unutma!

Terazi Burcu Yıllık Yorumu

Yeni yıla, 10 Ocak tarihinde Yengeç burcunda gerçekleşecek olan halkalı Ay tutulması ile başlıyorsun. Bu tutulma iş ve aile ile ilgili konularda güvenlik ihtiyacının artacağına işaret ediyor. Kariyerle ile ilgili sıkıntılar ya da maddi zorluklar kendini huzursuz hissetmene sebep olabilir. Hayatında dengeyi sağlamak için evinde yeni düzenlemelere gidebilir, işinle ilgili değişiklikler yapmayı isteyebilirsin.

7 Şubat tarihinde karşıt burcun Koç’a geçiş yapacak olan Venüs ise aşk hayatında sürpriz gelişmeler yaşatabilir. Eğer bir ilişkin yoksa, hayatına seni heyecanlandıracak ancak aynı zamanda içindeki rekabet duygusunu da canlandıracak biri aniden girebilir. Bir ilişkin varsa ya da evliysen, ilişkinizi canlandıracak gelişmeler yaşanabilir.

16 Şubat günü Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Mars, ev ve aile konularında gerginlik yaşamana neden olabilir. Üstlenmek zorunda kaldığın sorumluluklar yüzünden öfke patlamaları yaşayabilirsin. Yaşça büyük aile bireyleriyle çatışmalar yaşaman da mümkün. Sakin olmaya çalışmalı, meselelere başkalarının gözünden de bakmaya çalışmalısın.

23 Mart ise senin için önemli bir tarih. Uzun süredir Oğlak burcunda bulunan Satürn, geçici bir dönem için bile olsa, Kova burcuna ilerliyor. Yaklaşık 2,5 senedir aile ve ev hayatında sırtına yüklenen sorumlulukların bir kısmının azalacağını söylemek mümkün. Satürn’ün Kova’ya geçişiyle, aşk, ilişkiler, çocuklar ve yaratıcılık gerektiren konular gündeme gelecek. Bir ilişkin varsa, ciddileşebilir. Çocuğun yoksa, çocuk sahibi olabilirsin ya da zaten çocuğun varsa onunla ilgili sorumlulukların artabilir. Aynı zamanda hobi olarak gördüğün bir konu kariyerin haline gelebilir.

Hemen arkasından 24 Mart tarihinde karşıt burcun Koç’ta bir Yeniay olacak. Bu da ilişkilerle ilgili yeni bir sürecin başladığını belirtiyor. Evlenme kararı alabilir, yeni bir ilişkiye başlayabilirsin. Hayatında yeni bir sayfa açmak isteyeceksin.

8 Nisan’da kendi burcunda gerçekleşecek olan Dolunay koşulların seni kısıtlamasına yol açsa da sana yeni fırsatlar getirebilir ve yeni girişimlerde bulunmanı sağlayabilir. Kariyer ve aile hayatı açısından zorlayıcı durumlarla karşılaşabilir ancak temkinli davranman ve sorumluluklarını ciddiye alman sayesinde güçlüklerin üstesinden gelebilirsin.

28 Mayıs’ta Yengeç burcuna geçecek olan Merkür, kariyerinle ilgili zihnini meşgul edebilir. Bu dönemde iletişim trafiğin artacak, işinle alakalı olarak çok fazla konuyla ilgilenecek, belki de çok fazla seyahat etmek zorunda kalacaksın. Kendini daha etkileyici bir şekilde ifade etmen de mümkün. Çalışmıyor ve iş arıyorsan, yeni iş fırsatları önüne çıkabilir. Fakat Merkür’ün 19 Haziran ve 13 Temmuz arasında retro konumda olacak olması planlarına sekte vurabilir. Bu dönemde ağzından çıkacak kelimelere çok dikkat etmende fayda var. Mantığını kullanmalı, sana zarar verecek söylemlerden kaçınmalısın. Ayrıca bu dönemde imzalayacağın bir iş anlaşması da kalıcı olmayabilir yada bir takım zorlukları barındırabilir.

28 Haziran’da savaş ve mücadele gezegeni Mars, Koç burcuna geçiyor. Bu süreçte mevcut ilişkilerindeki sorunlar su yüzüne çıkabilir. Partnerin ya da ortaklarından beklenmedik çıkışlar görebilir, sen de aynı şekilde karşılık verebilirsin. Daha uyumlu ve sakin olmaya çalışmalı, bu dönemi ilişkilerindeki mevcut sorunları çözmek için kullanmaya çalışmalısın. Mars sene sonuna kadar bu konumda kalacak. Üstelik, 11 Eylül – 15 Kasım arasında retro harekete de başlayacak. Yani özellikle senenin ikinci yarısı ilişkiler ve evlilik gibi konuların seni zorlayacağını, birçok açıdan bir sınava tabii tutacağını söylemek mümkün.

5 Haziran tarihinde Yay burcunda meydana gelecek olan Ay Tutulması, yakın çevre, kardeşler, kuzenler, komşular ile ilişkileri gündeme getirebilir. Bu dönem eteğinizdeki taşları dökmek ve aranızdaki sorunları çözmek için uygun bir zaman dilimi olabilir. Ancak abartılı tepkilerden ve sert konuşmalardan mümkün olduğunca uzak durmalısın. Bu arada yeni bir eğitime başlayabilir, kısa yolculuklar yapabilirsin.

21 Haziran’da Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Tam Güneş tutulması ise iş ve aile ile ilgili konularda güvenlik ihtiyacının artacağına işaret ediyor. Kariyerle ile ilgili sıkıntılar ya da maddi zorluklar kendini huzursuz hissetmene sebep olabilir. Hayatında dengeyi sağlamak için evinde yeni düzenlemelere gidebilir, işinle ilgili değişiklikler yapmayı isteyebilirsin.

5 Temmuz’da Oğlak burcunda meydana gelecek Kısmi Ay Tutulması da aile ve iş konularıyla ilgili temaları devam ettiriyor olacak. Aile içi sorunlar ve finansal durumlar kariyer hayatını da olumsuz etkileyebilir. Temkinli olmaya çalışmalı ancak aile bireylerine karşı kırıcı davranmaktan kaçınmalısın.

İletişim gezegeni Merkür 5 Eylül tarihinde burcuna geçiyor. Bu süreçte yakın çevrenle daha uyumlu bir iletişim kurman mümkün. Kendini çok daha kolay ifade edebilir, iletişim yeteneğin sayesinde sevdiklerin için arabuluculuk görevi üstlenebilirsin. Ayrıca yeni kişilerle tanışman ve yeni anlaşmalara da imza atman mümkün.

23 Eylül’de burcunda hareket etmeye başlayacak ve 22 Ekim’e kadar burada kalacak olan Güneş, sana ayrı bir çekicilik ve cazibe katacak. Bu bir aylık sürede sosyal ortamların aranan ve hayranlık uyandıran ismi olabilirsin. Tüm dikkatler senin üzerinde toplanabilir. Birçok yeni kişiyle tanışabilir, yeni bağlantıların sayesinde sayısız yeni fırsatla karşılaşabilirsin.

28 Ekim’de burcuna giriş yapacak ve 21 Kasım’a kadar da burada kalacak olan yönetici gezegenin Venüs de doğal cazibeni daha da arttıracak. Çevrende ilgi odağı haline gelebilirsin ve ilişkin yoksa hayatına yeni birileri girebilir. Beğenilen, arzu edilen biri haline gelebilir, son derece romantik bir dönem geçirebilirsin.

16 Ekim’de burcunda oluşacak Yeniay yaşadığın gerginlikleri üzerinden atabilmen için bir fırsat dönemi oluşturabilir. Yeni bir aşk ya da yeni bir iş birliği söz konusu olabilir. Mevcut ilişkin daha da güçlenebilir ve sevdiklerinden aradığın desteği görebilirsin.

30 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek olan halkalı Ay tutulması, seni yurt dışı, yabancılarla ilişkiler, eğitim, hukuki süreçler, sosyal medya gibi konularda etkileyecek. Yurt dışına çıkmak, yabancılarla çalışmak gibi konular gündeme gelebilir. Yeni bir eğitime başlayabilir ya da süregelen bir eğitimin varsa tamamlayabilirsin. Devam eden bir hukuki sürecin varsa, bu dönemde sonlanabilir. Hayata bakış açında bazı farkındalıklara erişebilirsin. Sosyal medyada çok etkin olabilir, sesini duyurabilirsin ancak kullandığın kelimelere dikkat etmende fayda var.

14 Aralık’ta ise Yay burcunda meydana gelecek tam Güneş tutulması, Haziran döneminde deneyimlediğin kardeşler, kuzenler, yakın çevre ve komşularla olan ilişkiler konusunu tekrar gündeme getirecek. Aranızda çözüme ulaşmamış konular için bu süreçte bir ateşkes sağlanabilir.

18 Aralık’ta nihayet Oğlak burcundaki mesaisini bitiren ve Kova burcuna geçecek olan Satürn, Mart ayında deneyimlemiş olduğun, aşk, ilişkiler, çocuklar ve yaratıcılıkla ilgili konuları bu sefer daha ciddi bir şekilde önüne koyuyor ve artık bu konularda ayağı yere basar bir şekilde hareket etmenin zamanının geldiğini belirtiyor.

Seneyi 19 Aralık’ta Kova burcuna geçecek Jüpiter ile kapatıyorsun. Jüpiter, biraz da olsun, bir gün önce buraya yerleşen Satürn’ün etkisini yumuşatacak diyebiliriz. Yeni bir aşk, hobi veya  bir çocuk gündemini getirebilir. Ayrıca, Satürn’ün ayakları yere basan enerjisi ve Jüpiter’in şansı birleşince, daha önce de belirttiğimiz gibi bir hobini kariyere dönüştürmen büyük bir olasılık.

2020 yılının sana her açıdan bol şans getirmesini diliyor, yeni yılın kutlu olsun diyoruz.

Bir Yorum Bırakın
  1. Bu nasıl burç yorumu ya zaten benm evlilik düşündüğüm bir ilişkim var. Yeni biri ne alaka ?

  2. Ot gibi bir yıl olacak tecrübe kazanilacak denmiş kısaca.. 🙂 Ve sövmeyin denmiş aman ne güzel 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir