Tembellikleriyle Başakları Çıldırtabilecek 4 Burç

Zodyak’ın en çalışkan ve verimli burcu olarak Başakları gösterebiliriz. Bu dünyaya sadece üretmek için geldiklerini düşünürler. Mükemmeliyetçi yapılarından ötürü işlerin üzerinden birkaç defa geçerler. Aşırı titizlik karakterlerinin bir parçası olup tembel insanlara tahammül edemezler. Bu konudaki rahatsızlıklarını da açıkça dile getirirler.

Keyif Delisi Aslanlar

Eğlenceli ve sosyal burçlardan olan Aslanlar sorumluluk konusunda hayal kırıklığı yaratır. Onlar ister ki ağustos böcekleri gibi 24 saat çalıp oynasınlar. Gerek iş gerekse özel yaşamlarında çalışmaktan haz etmezler. Kendileriyle zıt bir yaşam tarzı olan Başaklarla bu anlamda geçinmeleri zordur. Fayda odaklı  Başaklara eğlenerek geçen zaman nasıl boş geliyorsa, Aslanlara da üç günlük dünyada çalışıp yorulmak anlamsız gelir. Birlikte iş ilişkilerini yürütmeleri güçtür. Yönetici koltuğunda oturan bir Başak, mükemmeliyetçi yapısıyla bu burçların yaptığı işleri sürekli eleştirir. Ortaya çıkarılan proje yüzeyseldir. Olumsuz yorumlara tahammül edemeyen Aslanlar ast üst ilişkisinden ötürü duruma sesini çıkaramasa da olay içlerine oturur.

Sorumluluk Sevmeyen Teraziler

Kibarlık, modernlik ve görgü gibi çok sayıda olumlu nitelik barındıran Teraziler, iş güç konusunda sınıfta kalır. Özellikle ev işlerinden hiç haz etmezler. Mümkün olduğunca boş zamanlarında dışarı çıkıp sosyal hayata karışırlar. Evcimen ve aşırı titiz Başaklarla aynı evi paylaşıyorlarsa çekecekleri var demektir. Süslenmek ve kişisel hijyen dışındaki sorumluluklardan haz etmeyen Teraziler, Başak burçlarını bu yönüyle delirtir. Özel bir etkinlik için evde hazırlanırken arkalarında dağınık bir ev bırakırlar. Estetik bakış açılarıyla bir odayı çok güzel dekore edebilir ancak temiz tutamazlar. Başka yönlere bakan bu iki burç çift olarak anlaşamayabilir Teraziler bu burçların ev işleriyle ilgili dırdırından sıkılıp ayrılabilir.

Aklı Havada Balıklar

Ruh hali değişken olan Balıklar, moralleri bozuk olduğunda işlerden elini eteğini çeker. Can sıkıntısının ağırlığıyla düşüncelere dalarken dağınık bir ortamda günlerini geçirebilirler. Temel sorumluluklarını bile aksatabilirler. Ev işlerine sarılacak motivasyonu bir türlü kendilerinde bulamazlar. Onların tembelliğinin sebebi yaşamın dışında gezinen iç dünyalarıdır. Her şeyin gelip geçici olduğu fikriyle tüm hırsları ve sorumlulukları anlamsız bulurlar. Başaklar gibi materyalist burçlar için bu fikirler uçuk ve gerçeklikten kopuk gelir. Onlar hizmet odaklı yaşayan burçlar olarak, çalışma yaşamında Balıkların dalgın ve işleri umursamayan tavrına sinir olur. Üstüne bir de sorumluluklarını unutmaları Başakları iyice çileden çıkarır.

Ağır Çalışan Boğalar

Bu burçlar ağır hareket etmesiyle meşhurdur. Verilen sorumlulukları zamana yayar ve günlerce bitiremezler. Başaklar gibi çalışkan ve hızlı insanlar, Boğaların bu kırılacak gibi iş yapmalarına sabredemez. İş yaşamında ortak yürüttükleri projelerin teslim tarihi çoktan belli olmasına rağmen Boğalar bir türlü işi tamamlayamaz. Başaklar akıbetini sorduğunda ise, “O iş bende, hazırlıyorum göndereceğim.” gibi öteleyici yanıtlar verirler. Günler sonra işleri tamamladıklarında karşı taraf burnundan solur. Evlilik veya birlikte yaşam konusunda da bu iki burç aynı çatı altında zorlanır. Boğalar sabah uykusunu fazlasıyla almadan uyanmaz, Başaklar ise güne çok erken başlayıp işe koyulur. Bu üretken burçlar, Boğaların ev ve mutfak işlerinden uzak durup hazıra konmasına çok bozulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.