Televizyonların Hafızalardan Silinmeyen Erkek Karakterleri ve Burçları

Bazı dizi karakterleri var ki; öne çıkan karakteristik özellikleri, onların hangi burçtan olduklarını fazlasıyla ele veriyor. Kimi zaman ailemizdeki bir bireye, bazen bir iş arkadaşımıza ya da en yakın arkadaşımıza benzettiğimiz bu karakterleri gözlemlediğimizde, bilmesek de hangi burçtan olduklarını az çok tahmin edebiliyoruz.  Türk dizilerinde yıllardır, hafızalarımızda mimikleri, replikleri ve hikâyeleri ile yer eden, adeta ikon haline gelmiş bu dizi karakterlerini tanıyor ve hangi burca mensup olduklarını biliyoruz!

İkizler Erkeği Denince Karşınızda Behlül

Aşk-ı Memnu dizisinin yakışıklı ve çapkın karakteri Behlül denince akıllara istisnasız İkizler erkeği geliyor. Dizide de fazlasıyla görülüyor ki; İkizler erkeğinin sosyal yönünün güçlü olması onun, ortamların popüler çocuğu rolünü her daim kapmasına yarıyor. Hatırlayacak olursak; dizisinin hikâyesinde Behlül, ardında bıraktığı gözü yaşlı sevgilileri ile sorumluluklarından sıyrılmış, hovarda bir hayat sürüyor. Bu durum bilindik üzere İkizler burcunun ilişkilerinde bağlanmaktan kaçınmakla ve çabucak sıkılmakla ünlü özelliklerinin kaçınılmaz sonuçları. “Behlül kaçar” repliği ile aniden ortadan kaybolan karakter, deyim yerindeyse İkizlerin yerinde duramayan; enerjik yapısına cuk oturan bir örnek. Nişanlısı Elif’ten ayrıldıktan sonra, amcasının eşi Bihter ile yasak bir ilişki yaşayan dengesiz karakterimiz, yengesi ile olan ilişkisi sona erer ermez, kuzeni Nihal ile başlayan ilişkisi ile İkizler erkeğinin kararsız ve tatmin olmayan ruh hallerine işaret ediyor.

Yengeç Erkeğinin Tam Temsili “Fiko”

Süper baba dizisinin efsane karakteri Fikret, şüphesiz ki bir Yengeç erkeği. Neden diye sormak gerekirse; Fikret, ailesine olan düşkünlüğü ile bilinen, tüm aile bireylerini bütün zorluklara rağmen bir arada tutmayı başaran, varını yoğunu sevdiklerine adayan yüce gönüllü bir baba.  Çocuklarına karşı son derece şefkatli, gelenekçi olmasına rağmen karşısına çıkan tüm yeniliklere de hoşgörülü olmayı bilen, anlayışlı bir Yengeç erkeği Fiko. Eşinden boşandıktan sonra, üç çocuğunun maddi ve manevi tüm sorumluluklarını tek başına üstlenen süper baba, tüm bu yönleriyle anaç Yengeci temsil ediyor. İkamet ettiği mahallede duyarlılığı ve yardımseverliği ile herkesin takdirini ve güvenini toplamış bu karakterimiz, her ne kadar belli etmese de kuytu köşelerde ağlayarak Yengeç duygusallığından asla taviz vermiyor. İçe dönük yapısı ile çoğu zaman ser verip sır vermeyen, ancak hal ve tavırlarından bir derdi olduğu tahmin edilebilen Fikret, yine aşina olduğumuz Yengeç tavırlarını büyük bir titizlikle sergiliyor.

Aslan Burcunun Diğer Adı Burhan Altıntop

Avrupa Yakası dizisinin en renkli karakterlerinden; tüm narsistliğine ve egoistliğine rağmen gönüllere taht kurmuş bir Aslan erkeği Burhan Altıntop. Karakterin de hep hatırlattığı gibi; “Bir Burhan Altıntop kolay yetişmiyiii” sonuçta. Aslan burcunun en bilindik kendini beğenmişlik ve bencillik özellikleri de en çok Burhan Altıntop’a değil de kime yakışıyor. Çalıştığı dergideki yönetici pozisyonu ile Aslan burcunun liderliğini temsil eden ve burcunun en belirgin kalemi olan otorite kurma arzusunu, çalışanlarını delirtecek ölçüde hissettiren karakterimiz, Nişantaşı çocuğu olduğunu her fırsatta dile getirerek, sosyal statüsünü herkesin gözüne sokacak ölçüde kibirlilik gösteriyor. Bilen bilir; bu özellik Aslan burcunun en yaka silktiren negatif özelliğidir. Tüm bunların yanında Burhan hem iş arkadaşı hem de komşusu olan Aslı’nın anne babasına gösterdiği sıcakkanlı yaklaşım ile Aslan burcunun cana yakınlık özelliğinden faydalanarak, hatırı sayılır bir ahbaplık ilişkisi kazanmayı başarıyor.

Ben Bir Koç Erkeğiyim Diye Haykıran Haluk

Çocuklar Duymasın dizisinin, inatçılığı ile hayattan soğutan, yoran ve zorlayan karakteridir Haluk. Kendinizi diziyi izlerken çoğu kez, Allah eşine sabır versin derken bulabilmeniz oldukça mümkün. Sabit fikirliliği ve değişime olan kapalılığı ile çoğu zaman sıkıcı olan bu karakter, Koç burcunun birçok negatif özelliğini tek bünyede sergiliyor sanki. Haluk, taş fırın erkeği olmakla övünüp duruyor. Onun tam aksi olan, modern ve yenilikçi eşi ile karşı karşıya gelmekten kaçamıyor ve kendilerini her konuşmada tartışırken buluyorlar haliyle. Kavgacı tavırlarıyla bilinen Koç burcu Haluk, eşiyle girdiği hiçbir tartışmada da alttan alma gibi bir tavizde bulunmuyor sağ olsun. Aktif, yenilikçi ve sosyal eşi Meltem’in tüm program ve aktivite önerilerine oldukça sert ve negatif yaklaşan Koç erkeğimiz, Meltem’i bu yönleri ile adeta canından bezdiriyor. Haluk’u katlanılır yapan özellikleri de olmasa Meltem onu her defasında terk etmek üzereyken vazgeçmezdi herhalde. Onu kararından caydıran en önemli özelliği ise sonsuz güvenilirliği. Sadakati, dürüstlüğü ve çocuksuluğu ile gönülleri fetheden bir Koç olan Haluk, tüm bezdirici özelliklerini kabul edilebilir hale getirebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir