Telefonunun Hafıza Durumunu Söyle, Sana Burcunu Söyleyelim!

Elimiz, kolumuz gibi bir uzvumuz haline gelen akıllı telefonlar, yeni yeni uygulamalarla her saniye nabzımızı yüksek tutsa da ister 16 GB olsun, ister 84 GB fark etmeksizin “hafızanız dolmak üzere” uyarılarıyla da can sıkıcı olabiliyorlar. Telefon hafızamızın doluluk oranı tabii ki bizim tembelliğimizle orantılı. Ancak bir gerçek var ki insanların telefonlarının hafıza durumu burçtan burca farklılık gösteriyor. Kimileri hafızasını son kilobyte’ına kadar kullanırken, kimileri de hafızasına toz değmesin diye bütün bulut sistemlerden harici disklere kadar her türlü arşivleme yönetimini kullanıyor. O zaman söyleyin bakalım bize telefonununuz hafızasının durumunu, söyleyelim size burcunuzu…

Tertemiz Bir Hafıza: Aslan, Oğlak, Başak

Düzenli ve titiz burçlar olarak bildiğimiz Aslan, Oğlak ve Başaklar telefonlarına da aynı tutumu yansıtıyorlar. Düzenli olarak güncellemesi yapılan uygulamalar, arşivlenen içerikler ve bulut sistemde saklanan fotoğraflarla tam bir düzen abidesisiniz. Telefonunuzda sadece sevdiğiniz fotoğraflara ve işinize yarayan uygulamalara yer var. Mesela minnoş bir kedi videosunun iki hafta bile telefonunuzda barınması pek mümkün değil. Belki biraz rahat olsanız fena olmaz, ne dersiniz?

Düzenli Bir Telefon, Yeterli Hafıza: Terazi, Boğa, Kova

Tabii ki hayata karşı düzenli duruşunuzu telefonunuza da aktaracaksınız. Ne gereksiz mesajlar, ne de başkalarından gelen fuzuli fotoğraflar telefonunuzda boş yer işgal etmiyor. Ancak yukarda anlattığımız burçlara göre daha esneksiniz. Mesela eğlenceli videolar için bir arşiv oluştururken, sevdiğiniz arkadaşlarınız için de ayrılmış bir klasörünüz bulunuyor. Güncellemenizi aksatmıyorsun ama bunu günü gününe yapmak için de deli olmuyorsunuz. Sizin için önemli olan işinize yarayan, yeni uygulamaları rahat rahat kullanıp hayatınızı kolaylaştırmak.

Hafızanız Dolmak Üzere: Yengeç, Koç, Akrep

Sevgili aceleci Koçlar, geçmişe takılan Yengeçler ve sınırları zorlayan Akrepler…   Başkalarından gelen mesajlar, çok beğendiğiniz için ekran görüntüsünü aldığınız görseller, komik komik videolar gibi gereksiz birçok veriyle doldurduğunuz bir telefonunuz olduğunu siz de kabul ediyorsunuzdur. En azından daha sık arşivleme yapmanız sizin için daha rahat olacaktır. Sonuçta yeni çıkan uygulamaları indirmek hepinizin hakkı! Bırakın telefonunuz rahat bir nefes alsın da yeniliklere açık hale gelsin.

Hafıza Doldu Taşıyor, Telefon Alarm Veriyor: Balık, İkizler, Yay

Geldik telefonunun hafızasını sonuna kadar sömüren dağınık ve düzensiz burçlara… Özellikle dalgın Balık ve tatminsiz İkizler burçları için telefonun hafızasını dolduran en büyük sorun çektiği fotoğraflar. Aynı kareyi en az 10 farklı şekilde çekip bir de hiçbirini silmemeleri, hafızanın son kilobaytına kadar kullanılmasını sağlıyor. Savruk Yay burçlarının ise  telefonunu hafızasını düzenli olarak bilgisayara aktarmadığından daha çok fotoğraf çekebilmek için birçok aplikasyonu sildiğini biliyoruz. Hayattaki karmaşanızı ve düzensizliğinizi telefonunuza da yansıtmanız aslında işler daha da çok karmaşıklaştırıyor. Mesela çok önemli bir not almanız gerektiğinde, telefonununuz açılamayacak kadar dolu olabiliyor ya da whatsapp’tan gelen içerikleri düzenli olarak temizlemediğin için sevgilinizden gelen mesajı okuyabilmek için telefonunda ayak üstü bir temizlik yapmak durumunda kalabiliyorsunuz. Bizden söylemesi, telefonunu ne kadar düzenli senkronize ederseniz, o kadar rahat edersiniz.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.