Telefon Alarmını Ertelemeden Kalkan Burçlar!

Bizler sabah uykumuzun en tatlı yerinde çalan alarm sesiyle yıkılmışken birileri daha melodi başlar başlamaz ayağa kalkıyor. Bizler “5 dk. daha ileri” diye erteleye erteleye saatleri geçirirken, birileri alarmı hiç ertelemeden hazırlanmaya başlıyor. Bizler gözlerimizi ovuştura ovuştura hayattan şikayet ederken birileri çoktan kahvaltısını yapıp evden çıkmış oluyor. Evet, onlar gerçekten varlar ve aramızdalar! Hatta pek çoğu uyanmak için alarmın çalmasını bile beklemiyor. Zira bir an önce yetiştirilmesi gereken işleri ve sorumlulukları onları bekliyor. Bizlere imkansız gibi gelen bu davranış, özellikle 3 burçta kendini doğal olarak gösteriyor.

Önce Disiplin Diyen Başak

Başaklar, disiplin konusunda asla esnemeyen katı kurallara sahip. Sabah erkenden uyanacaksa, hiç ikiletmeden akşam da erkenden yatağa giriverir. Üstelik sabah alarmı dediğin de şakaya gelmez. Maazallah bir yerlere geç kalır falan, olacak iş mi? Rüyasının en tatlı yerinde bile olsa sessizliği bölen alarm sesiyle kendini yataktan atıverir. Sorumlulukları her zaman kendi keyfinden önde gelir. Zira uyuyarak koca bir hayatı boşa geçirmek ona göre değil.

İradesinden Taviz Vermeyen Akrep

Akreplerin en güçlü özellikleri, iradelerinin önüne hiçbir şeyin geçmesine izin vermemeleri. Sabah erken mi kalkacak? Alarmını tam zamanında çalmak üzere ayarlar. “Belki uyanamam, birkaç alarm daha kurayım” diye bir düşünce ise aklının ucundan geçmez. Böyle bir davranışa asla müsamaha gösteremez. İradesini konuşturması gereken konularda işte bu kadar nettir! Çabasının meyvesini de güne herkesten önce başlayarak elde edecektir.

Sorumluluktan Kaçmayan Oğlak

Oğlakların gözünde sabah uykusu abartıldığı kadar tatlı falan değil. Böylesi tembellikleri hoş görmek ya da romantikleştirmek hele hiç akıl kârı değil. Kaç yaşında, yetişkin insanlarız şunun şurasında. Yerine getirilmesi gereken onca sorumluluk onca iş dururken, yatakta pineklemek de nereden çıkıyor? Ona kalsa sabah uyanmak için alarma bile ihtiyaç duymaz da dünyanın bin bir türlü hali var sonuçta, tedbirli olmakta fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.