Teknolojiyle Arası İyi Olan Burçlar!

Burçlar dünyasında herkesin belli alanlara yeteneği ve ilgisi vardır. Bazen bazı burçlar uzun süre bunun farkında olmadan yaşar ve aslında ilgili olmadıkları alanlarla uğraşarak mutsuz olabilirler. Mesela bazı burçlar var ki onların teknolojiyle arası oldukça iyidir ve bu alanda kariyer yapabilirler. Bazıları ise bu sektörün içinde olmaktan ziyade tüketici olarak teknolojiyi kullanmaya meyillidir. Teknolojiyle arası en iyi olan burçları ve onu kullanım biçimlerini inceleyelim.

Yazılım Dehası Kova

Zodyak’ta teknolojiyle arası iyi olan burçlar arasında başı çekerler. Oldukça akıllı olan Kova burçlarının sayısal zekâsı çok gelişmiştir. Okul yıllarında da fizik, kimya, matematik gibi derslerde kafası çalışır ve iyi notlar alırlar. Üniversite tercihlerinde bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik, yazılım, uzay mühendisliği gibi bölümleri tercih ettiklerinde başarılı olurlar. Kariyer süreçlerinde de yaratıcı fikirlerle yeni teknolojiler tasarlamaları hiç şaşırtıcı olmaz. Her şeyin giderek dijitale entegre olduğu günümüz iş dünyasında yolları son derece açıktır. Günümüzde özellikle gençler arasında popüler olan “girişimcilik” işleri için en ideal burç Kovalardır. İyi bir eğitim aldıklarında çağın ihtiyaçlarına uyacak yazılımlar geliştirip bunun pazarlamasını yapabilirler. İdealist oldukları için sevdikleri alanlarla ilgili teknolojilere odaklanırlar.

Bilgi Teknolojisi Seven İkizler

Kovalar kadar olmasa da bu burçların da arası teknolojiyle iyidir. Ellerinden her iş geldiği için bu alanda da başarılı olurlar. Yeniliklere meraklıdırlar. Teknoloji sitelerindeki haberleri sık sık okur, forumlarda yorumlar yaparlar. Yeni nesil uçaklar, drone’lar, uzay araştırmaları onların ilgi alanındadır. Akıllı telefonların yeni sürümlerini almaya can atarlar. Borç harç da olsa takside girip o telefonu muhakkak alırlar. Özellikle bilgi odaklı teknolojik cihazlara bayılırlar. Telefona işlerine yarayacak yazılımları hemen yüklerler. Öğrenme konusundaki yeteneklerinden ötürü uygulamaların ayarlarını kolayca kavrarlar. Çevresindekilerin de konuyla ilgili sorunlarına yardımcı olmakta zorlanmazlar.  Bilgisayar oyunlarına meraklı olan İkizler burcu, çocukluk yaşlarından itibaren oyun sitelerinden kalkmaz. Zihni ve bedeni sürekli aktif olduğu için hız odaklı oyunlara uyum sağlar ve rakiplerine kök söktürürler.

İnovatif Ruhlu Koç

Her konuda kendini öne atan Koçlar teknolojiden geri durur mu? Evde herhangi bir elektronik cihaz bozulduğunda çözümünü bilsin ya da bilmesin, hemen tamir etmeye girişir Koç burçları. Bu konuda bilgisi varsa ne ala. Yoksa bile hırs yapıp sorunu gidermeye uğraşırlar. Aslında onlar teknolojinin mutfak kısmından ziyade tüketim kısmına daha elverişlidir.  İş dünyasında kendini yenilemeye açık olan Koçlar teknolojideki gelişmeleri takip edip mesleğine uyarlarlar. Endüstriyel cihazların kullanıldığı bir mesleği icra ediyorsa ve sektörde yeni nesil cihazlar çıkmışsa ekipmanları muhakkak yenilerler. Eğer bu cihazları yenilemedikleri takdirde pazarın dışında kalacaklarını görebilecek kadar ileri görüşlüdür Koç burçları. İnovasyona asla kapılarını kapatmazlar. Bir şirkette yönetici veya işveren pozisyonunda yer alıyorlarsa bilgisayar sistemlerinin gerektirdiği yazılımları fiyatını umursamadan temin etme yoluna giderler. Eski tip yöneticiler gibi bilgiyi kendilerine saklamaz, çalışanlarla da paylaşırlar. İşleri yürütmek için teknolojiyle alakalı bir uzman danışmana ihtiyacı varsa gerekli transferleri de yaparlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir