Taze Anneler Size Sesleniyoruz! İşte Koç Burcu Bebeklerin Ortak Özellikleri

Coşkulu ve bir o kadar aceleci olan Koç burçlarının bebeklikleri, adeta ilerleyen dönemlerinin ön gösterimi gibi geçer. Her bebek doğumundan gençliğine, oradan ileri yaşlarına zaman zaman huy değiştirebilir ama Koç bebekleri asla. Onlar nasıl geldiyse aynı şekilde devam eder. Anneler – babalar ama özellikle anneler, şunu belirtmekte fayda var; bebeğin her ne olursa olsun ilk önce sana carlayacaktır. Elinden oyuncağını mı düşürdü, sana kızar. Sınıfta bir arkadaşıyla mı kavga etti, sana kızar. Sevgilisi ondan mı ayrıldı, gelip yine sana kızar. Evet, analar çeker yükü ama Koç burcu anaları azıcık çilekeş sınıfına giriyor. Bencil Koç burçları kendilerini frenlemeyi pek beceremediğinden ve sosyal hayatındaki o “mükemmel insan” karizmasını çizdirmek istemeyeceğinden, tüm sinirini stresini boşaltmak için önce annesine koşacaktır. Tüm bunlar gözünü korkutmasın! Aynı zamanda nasıl sen onu pamuklara sararak büyüttüysen, o da senin gözünün içine bakacak. Genelde başkalarının fikrini sormadan burnunun dikine giden Koç burçları, bu konuda her zaman önceliği annelerine verirler. Bir fikri varsa önce annesiyle paylaşır. Koç burcu çocuk çok yorucudur ama aynı zamanda korumacıdır. Lafı daha fazla uzatmadan bazı noktaları daha hatırlatmak isteriz…

Onlar Ağlamaz, Çığlık Atar

Allah vergisi çok sağlam bir gırtlağı olan Koç burcu bebekleri, ağladıkları zaman yeri göğü inletir. Doğumunun ilk günlerinde anne ve babasının ömründen net 3-5 yıl götüren bu çığlıklar maalesef zamanla azalmıyor. Aklına ilk gelen şeyin hemen olmasını isteyen Koç burçları, bebekliklerinde de aklına ilk geleni yaptırmak için kuyruğuna basılmış kedi gibi ortalığı yıkar.

Her Anneden Biraz Daha Fazla Yorulmaya Kendini Hazırla

Çünkü; Koç bebekleri ayaklarının üzerine bastı mı yürümeye başlamayacak, direkt koşacak! Onu tutabilena aşk olsun! Anne karnında hareket etmeye başladığı ilk andan doğumuna ve sonrasına her zaman hareketli bir bebek olacak Koçlar. Bu kadar hareket sonrası tabii ki durması çok ama çok zor olacak. Hareketli olan Koç burcu bebekleri aynı zamanda meraklı da oldukları için etraftaki her şeye parmak sokacak, tutabildikleri her şeyi de ağızlarına atmak isteyecek. Şimdiden evini yeniden düzenlesen iyi olur.

Onlar Doğuştan He-Man!

Doğduklarında adeta “gölgelerin gücü adına, güç bende artık” diyerek dünyaya gelen Koç burcu bebeklerin enerjisine inanamayacaksın. Yeni doğduğunda bile elleri kolları yorulmak nedir bilmeden hareket eden Koç burcu bebekler, mücadeleci tavrıyla da her zaman karşısındakine zor anlar yaşatmaya bayılır. Sanki bilerek yapıyor! Yıkanırken, üzerini değiştirirken veya mama yerken… Her zaman gücünü denemek için annesini zorlar. Bir anda emmekten vazgeçip, kafasını çevirebilir. Asla tekrar emmesi için o küçücük bebeği ikna edemezsin! Sürprizlerle dolu Koç burcu bebeğinle sana harika bir hayat dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir