Burçların Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gereken Şeyler!

Neredeyse hepimiz için tatil hayatın en büyük zevklerinden biri! Tüm sene bu anlar için çalışıyor, ucuz uçak bileti bulduğumuz anda kaçıp gitmek istiyoruz. Ancak bazen tatil heyecanına kapılıp birçok şeyi es geçiyoruz. Kimi zaman macera dolu bir tatile çıkarken kimseye haber vermiyor, kimi zaman da iki gün sonrasına uçak bileti alıp bütçemizi alt üst ediyoruz. Üstelik bunların hepsinin neler olduğu burcumuzda gizli! O zaman hemen okumaya başla, tavsiyelerimizden geri kalma!

Koç Burcunun Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gerekenler

Sabırsızlığın ile nam saldığını söylememize gerek var mı? Tatile çıkacağın zaman hemen bir şeyler yapmak istiyorsun. Aktarmalı bir uçuşun olduğu zaman aralarında saatler olsa bile havaalanından asla çıkmıyor, hemencecik uçağın saati gelsin istiyorsun! Bunun yerine o şehirde eğlence alternatifleri bulabilir, yeni yerler keşfedebilir ve bu sayede aslında vaktinin çok daha çabuk geçmesini sağlayabilirsin!

Boğa Burcunun Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gerekenler

Tatildeyken kendini şımartmayı tercih ediyorsun. Birinci sınıf yemekler, en lüks hediyelik eşyalar için alışveriş günleri ve tabii ki pahalı ve güzel restoranlarla dolu yemek saatleri. Önüne gelen her anında para harcıyor, tatil bitiminde neredeyse cebin bomboş dönüyorsun. Bir sonraki seyahatinde cüzdanını tamamen boşaltmak yerine, ücretsiz müzeleri gezmeyi ve daha ekonomik bir tatil geçirmeyi düşünebilirsin! Hem böylece bir sonraki tatiline cebinde ekstra para kalmış olur 🙂

İkizler Burcunun Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gerekenler

Çift kişiliğin sayesinde bazen heyecan verici ve beklenmedik maceralara atılabiliyorsun, ancak bazen de bu durum bütçeni fazlasıyla sarsabiliyor! Örneğin bir gün kafana esiyor ve iki gün sonrası için dünyanın öbür ucuna uçak bileti alıyorsun. Havayolları, kalkış tarihi yaklaştıkça bilet fiyatlarını artırıyor, bu yüzden bu hafta sonuna değil de en azından bir ay sonrasına bir yolculuk planlaman cüzdanın için çok daha iyi olacak!

Yengeç Burcunun Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gerekenler

Dünyanın en iyi plajlarından birinde uzanıp, şehri keşfedebilecekken, bundan keyif almak yerine ailenden kopup evinden uzaklaşabildiğin için kendinle gurur duyuyorsun. Fakat fazlasıyla duygusal bir karaktere sahip olduğun için anca tatilin bir ya da iki haftadan uzun sürdüğü zaman kendini rahat hissedebiliyorsun. Kendini iyi hissetmeni sağlayan eşyalarını da tatile çıkarken yanına alarak seyahatini çok daha rahat ve huzurlu hale getirebilirsin!

Aslan Burcunun Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gerekenler

Başarılarını, yaşadıklarını daima dünyaya göstermelisin, çünkü sana karşı insanların hayranlık duymasına bayılıyorsun! Son tatilinde konakladığın oteldeki odanın manzarasını ailene ve arkadaşlarına göstermek için seyahatten dönmeyi bekleyememiştin ve her anını Instagram’da paylaşıp durmuştun! İnsanlara bu kadar gösteriş yapmaktan biraz uzaklaşmak, dağların ya da gün batımının nefes kesen görüntüsünün tadını çıkarmak çok daha özgür hissetmeni sağlayacak. Bu tatilinde biraz sosyal medyadan uzak kalmayı denemeye ne dersin?

Başak Burcunun Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gerekenler

Tatile çıkıyorsan onun her anını dakikası dakikasına hesaplamalısın. Hiçbir şeyi bırakmaman gerektiğine inanıyorsun ve örneğin akşam yemeklerinde nereye gideceğini, hatta ne yiyeceğini bile önceden planlıyorsun. Lütfen biraz rahat olur musun? Seyahatinin her anını planlamak yerine, keşfetmeye biraz açık ol. Elbette planlarında sana yardımcı olacak araştırmalar yap, ancak bazı şeyleri de akışına bırakmaktan korkma! Bir şehrin en güzel kafesine orayı gezerken denk gelebilir, bilinmeyen güzellikleri bu sırada keşfedebilirsin!

Terazi Burcunun Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gerekenler

Değişime kayıtsız kalman imkansız! Bu sırada herhangi bir durum hoşuna gitmese bile ortama uyum sağlamak için sesini çıkarmazsın, bazen spontane gelişen olayların yaşanması gerektiğine inanıyorsun. Bu sebeple seyahate çıkmadan önce yanına alacağın eşyaları iki kere düşünmende fayda var! Kıyafetlerini yuvarlama tekniği ile valizine yerleştirebilir, böylece bavulunda ekstra alan açabilirsin. Bavulunu organize etmeyi öğrenmen, yanına ekstra eşyalar almak için fazlasıyla faydalı olacak!

Akrep Burcunun Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gerekenler

Günlük yaşamında kontrolü elden bırakmamaya çalışan birisin, bu nedenle tatilde stresten arınıp yeniden canlanma yolları arıyorsun. Fakat popüler bir yere seyahat ettiğin zaman, insanların stresinden, kaostan ve kalabalıktan uzaklaşamıyorsun. Kalabalık ve popüler şehirlerin tadını çıkarabilmek için kendine çözüm yolları üretmekle işe başlayabilirsin. Ölü sezonda ya da sıra dışı saatlerde turistik yerleri ziyaret edebileceğini unutma!

Yay Burcunun Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gerekenler

Tatil demek senin için bütün programlara açık olmak demek! Kuzey ışıklarına tanıklık etmek ya da bir safari otobüsünden vahşi yaşamı izlemek için seyahat etmek, bazıları için gerçekten imkansız olabilir, ancak sen bu aksiyondan oldukça keyif alırsın! Bu yüzden bir sonraki tatilinde yeniliklerden çekinme. Daha önce hiç deneyimlemediğin bir şeyi yaptığında ne kadar mutlu olduğunu ikimiz de biliyoruz. O sebeple paralarını bir nesneden ziyade bir aktiviteye harcayarak hayattaki en büyük zevki elde edebilirsin!

Oğlak Burcunun Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gerekenler

O kadar disiplinli ve dakiksin ki; tatilde bile saatleri çok ciddiye alıyorsun. Gündelik hayatından sıyrılmak için, çıktığın seyahatte sürekli olarak yeni yerleri gezip keşfetmek istiyorsun. Fakat bu güzel tatil deneyimini çok daha iyi hale getirebilecek olan insanların orada yaşayan yerliler olduğunu unutma! Yerel halk ile sohbet etmen sayesinde gittiğin yer ile ilgili hiç bilmediğin bilgiler öğreneceğine emin ol, sana katkısı çok olacak!

Kova Burcunun Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gerekenler

Özgür ruhlu, bağımsız ve bireysel bir karaktere sahip olduğun için tatile çıkarken kimseye haber verme gereği duymuyorsun. Hatta bazen telefonlara bile çıkmıyor, kafa dinliyorsun. Tabii bir yandan senin için macerakolik desek hiç de yalan olmaz! Bu yüzden seyahate çıkarken lütfen yakınlarına haber ver. Tatildeyken ne yapacağın hiç belli olmuyor ve kafana esip bir sürü macera dolu aktivitelere katılabiliyorsun. Bu durum sadece kötü senaryolar için gerekli evet, ancak tedbiri elden bırakmamanda fayda var!

Balık Burcunun Seyahate Çıkarken Mutlaka Yapması Gerekenler

Çıktığın tatilde hamak, oda servisi ve lüks bir spadan başka bir şey istemiyorsun, onların olması senin için fazlasıyla yeterli! Spontane gelişen yürüyüşlerden ve macera dolu gezilerden hiç hoşlanmıyorsun. Macerayı aslında seviyorsun, ancak planların son dakikada oluşması sana keyif vermiyor ve bu yüzden uzak duruyorsun. Tatillerinin monotonlaştığını düşünüyorsan alışılmışın dışına çıkıp kendini biraz zamanın akışına bırakabilirsin, emin ol o an yaşayacağın maceralardan çok keyif alacaksın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.