Tatil Planları Yapanların Dikkatine! Burçların Nefret Ettikleri Tatil Biçimleri!

“Arkadaşını yakından mı tanımak istiyorsun? Onunla bir tatile çık!” demişler. Bir bakarsın düne kadar canım ciğerim dediğin insanın içinden başka biri çıkıvermiş. Evhamlı halleriyle en sakin ortamları bile gerilim filmine çevirenlerden tut da yeni yerler keşfetmek varken otelin dışına adımını atmayanlara kadar türlü türlü insan var. Hiçbirinin gerçek tavırlarını da tatile çıkmadan önce görebilmek mümkün değil. Belki de seçilen tatil türü, ikisinin tarzı olmadığı için çıkıyor bu anlaşmazlıklar, kim bilir? O yüzden sen sen ol, arkadaşının burcunu umursamadan tatil planları yapmaya başlama. Sonra dönüş biletini erkene aldırmak zorunda kalırsın, bizden söylemesi. İşte burçlar ve nefret ettikleri tatil biçimleri!

Küçük Yerlerde İçi Geçen Koç

Koçlar kabına sığamayan, hareketli ve enerjik insanlar. Biraz kafa dinlemek adına küçük ve sakin bir kasabaya getirmek, bu yüzden pek akıl kârı değil. Hadi ilk gün etrafı şöyle bir dolaşsın. İkinci gün yeni insanlarla tanışsın. Üçüncü güne ise yapacak bir şey kalmadı… Nasılsa ayaklarını uzatıp, hiçbir şey yapmadan günlerini geçirmeye bir türlü yanaşmayacak. Ya söylene söylene yakınındakileri canından bezdirecek ya da mutlaka başını belaya sokacak. İşte bir tatilin nasıl kabusa dönebileceğinin kısa bir hikayesi.

Konforundan Mahrum Kalamayan Boğa

Boğalar, doğuştan birer tatil insanı. Arkasına huzurla yaslansın, sessizliğin ve sakinliğin tadını çıkarsın. Bir insan daha ne ister ki? Yalnız şunu belirtelim, tatillerinde beş yıldız otel konforu vazgeçilmezleri. Kendilerini yoracaksa ya da dinlenmelerine izin vermeyecek işlerle meşgul olmak durumunda kalacaklarsa hiç bu işlere bulaşmaz daha iyi. Örneğin Uzak Doğu’da kalabalık ve renksiz bir şehirde tatil planlanmışsa, havaalanına iner inmez gördüğü manzara karşısında dönüş biletini en erken tarihe ayırtıverir.

Kapsama Alanı Dışına Çıktığında Kriz Geçiren İkizler

İkizler, en risksiz tatil arkadaşlarından biri. Ne olur olmaz şeylere söylendiği, ne de kendi istediği bir aktivite için direttiği görülmüş şey değil. Öylesine uyumlu, öylesine kafa dengi. Kapsama alanı dışına çıktığı bir doğa tatiline gelmişse şayet, o zaman külahları değişir. Paylaşamadıktan sonra güzel fotoğraflar çekse kaç yazar, hadi onu geçtik eşe dosta anlatamadıktan sonra gezse neye yarar. Öyle değil mi ama?

Çölde Kendinden Geçen Yengeç

Yengeçlerin bir tatilden anladıkları oldukça basit. Deniz kenarında şöyle sere serpe uzansın, hafif bir rüzgar tenini okşasın, elinde kitabı o huzurlu anın tadını çıkarsın… Böyle birini alıp da çöle safariye çıkarmak ise en hafif tabirle deli işi! Bir insan hür iradesiyle bunu kendine neden yapar ki? Güneşin altında kavurulurken, görülebilecek tek şey kum fırtınalarıyken… Aman aman, ondan uzak kalsın!

Ucuzluktan Midesi Kalkan Aslan

Aslan burçlarına şöyle düşman çatlatacak tarzda gösterişli tatil rotaları yaraşır… İnsanların sadece sosyal medyadan gördüğü yerlere gitsin, oralarda pahalı markalardan yaptığı alışverişleri herkesler bilsin. Şimdi böyle birini tutup da ucuz ve gösterişsiz bir yere tatile getirmek, zulümden başka bir şey değil. Hadi her şeyi geçer geçmesine de sahiden böyle yerlere ayak basmanın mantığı ne olabilir? Bilen söylesin.

Doğa Kamplarında Ruhunu Teslim Eden Başak

Başaklar oldum olası öyle tatil meraklısı insanlar değil. Şayet yorucu bir sene geçirmişlerse ya da ellerine güzel bir fırsat geçmişse, toksinlerinden arınacağı ve düğüm düğüm olan sinirlerini gevşetebileceği bir tatili değerlendirebilir. Bir katakulliyle bir doğa kampına getirilmişlerse tatilin burunlarından gelmemesi mümkün değil. Her tarafta börtü böcek, pislik almış başını gitmiş, biraz konfor desen hak getire… Kendileri söylenmekle kalmaz, yakınlarını da delirtir. Bizden söylemesi.

Kuş Uçmaz Kervan Geçmez Yerlerde Kendini Bile Unutan Terazi

Teraziler için tatilin kelime anlamı açık; sınırsız eğlence, yeni arkadaşlıklar, yeni yerler… Tatilinde hepsi mevcutsa ne âlâ, yok kuş uçmaz kervan geçmez tarzda bir kanyona sürüklenmişlerse işte o zaman seyreyleyin cümbüşü! Her gün yeni bir şikayet, her gün yeni bir gözyaşı… Madem eğlenceden, yeni insanlardan uzak kalacaktı, ne diye zahmet edip buralara kadar geldi ki? Kendi evinde hepsinden fazlasıyla vardı.

Çoluk Çocuğun Arasında Sabır Çeken Akrep

2019 yılındayız, hâlâ çoluğu çocuğu toplayıp tam pansiyon tatil köyüne gitmek de ne? Kim ne derse desin, Akreplerin aklı almıyor bu rezaleti. Yeni yerler keşfetmek, yeni kültürler deneyimlemek ya da yeni insanlarla tanışmak dururken maaile kalabalık bir havuz başında toplanmak… Ne böyle bir şeye yeltenir, ne de yeltenenleri hoş karşılayabilir.

İçi Boş Tatillerde Ruhu Sıkılan Yay

Yaylar için tatil macera demek, yeni yerler keşfetmek demek, yepyeni bir dünyaya adapte olmaya çalışmak demek. Böyle birini arkadaşları tutacak hiçbir özelliği olmayan standart bir yere getirip, alışveriş yaptırmaya çalışacak… Olacak iş mi? Tatilin her dakikasını değerlendirmeye çalışan biri var karşılarında, böylesi boş ve yüzeysel eylemlere kafa sallayacak biri değil. Güzel bir tatil fırsatı böyle harcanmaz ki!

Adrenaline Karşı Bağışıklık Geliştiren Oğlak

Oğlaklar hayata karşı net bir duruşları ve keskin kuralları olan insanlar. Olur olmaz yerlerde ya da saçma sapan durumlarda bile isteye yer almazlar. Tatillerinde de öyle! Bir paraşüt bağlayıp uçurumdan aşağı atlamak falan, gözlerinde mantıklı insanların yapacağı bir şey değil. Ekstrem spor adındaki böylesi akıl dışı etkinlikler, onlara kalp krizi bile geçirtebilir.

Yobazlık Karşısında Tüyleri Diken Diken Olan Kova

Kovalar, açık görüşlü insanlar. Her düşünce tarzına her yaşayış biçimine saygı duymayı bilirler. Benzer bir tepkiyi de karşı taraftan beklerler tabii! Tatil için götürüldüğü, muhafazakarlığıyla nam salmış bir bölgede gezinirken istediği gibi davranamıyor, istediği gibi konuşamıyorsa o iş yaş. Gerekirse kurallara ters düşüp, başını belaya bile sokabilir. Kimse ama kimse ona istemediği bir şeyi zorla yaptıramaz. Böylesi bir yerde tatilden de gram keyif alamaz.

Kitabında Macera Aramak Yazmayan Balık

Tatil dediğin huzurlu bir şekilde dinlenebilmek değil mi? Uzanırsın kumsala, güneş damlar içine… Balıklar, bunu bilir bunu söyler. Afrika’nın balta girmemiş ormanlarında doğa gezileri düzenlemek, can güvenliğinin olmadığı şehirlerin sokaklarında gezinmek falan… Aman aman evlerden ırak! Kitabında macera aramak yazmayan birini böyle bir yere getirmek, ona yapılabilecek en büyük kötülüklerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.