Tarzıyla Stil İkonu Olabilecek Ünlüler ve Burçları

Moda tasarım dünyasında Avrupa ve ABD tüm dünyada başı çekerken, sektör stil ikonlarını da geliştiriyor. Bunlar ünlüler dünyasından olabileceği gibi, danışmanlık yapan ekran gerisindeki insanlar da olabiliyor. Türkiye’de ise bu anlamda örnek gösterilebilecek ünlüler şu an için fazla yok. Birkaç isim var ki yaratıcı zevkleriyle stil ikonu olarak gösterebileceğimiz kadar modaya hâkim.

Atiye (Yay)

Bundan birkaç sene önce müziğe, kendine has dansları ve taytlarıyla girmişti Atiye. Yay burcu olan genç şarkıcı sempatik ve hareketli yapısıyla dikkat çekti. Burcunun dinamik bünyesini dansa yansıttı. İlerleyen yıllarda başarı ivmesini yükseltti ve eğlenceli şarkılarıyla daha çok konuşulmaya başladı. Yay burcunun farklı kültürlere olan ilgisiyle başka dillerde de şarkılar söyledi. Sahnede hiç çıkarmadığı taytlarıyla vedalaştı ve stilini geliştirdi. Biçimli fiziğini yaratıcı tasarımdan oluşan kombinlerle birleştirdiğinde ortaya bir stil ikonu çıktı. Gerek sahnede gerekse kliplerinde saçından makyajına, kostümlerinden aksesuarlarına özgün tarzıyla Türkiye’deki az sayıda stil sahibi ünlülerden biri oldu.

Ece Sükan (Yengeç)

ODTÜ Psikoloji mezunu olan ve 1998’de Best Model of Turkey yarışmasında üçüncü olan Ece Sükan, kariyerine mankenlik yaparak başladı. Öğrencilik yıllarında DJ’lik yapmış, okul bitince de İstanbul’a taşındı. Yengeç kadını olarak sanat ve benzeri işler için on parmağında on marifetle bezenmişti. Mankenlik yaparken bir dergide moda editörlüğü de üstlendi. Ayrıca, çeşitli dizilerde oyunculuk, televizyon programlarında da sunuculuk işlerini de yürüttü. Modaya inanılmaz bir kabiliyeti olan Sükan, kombinlediği kıyafetleri Instagram’da paylaşarak büyük ilgi görüyor. Burcunun bir yansıması olarak vintage zevkini kreatif tasarımlarıyla harmanlıyor. Avrupai ve modern çizgiler içeren stiliyle gerçek bir moda ikonuna dönüştü.

Eda Taşpınar (Boğa)

Cemiyet hayatının ünlü isimlerinden biri olarak öne çıktı Eda Taşpınar. Robert Koleji’nden mezun olduktan sonra yurt dışında moda eğitimi aldı. Armani, Vivienne Westwood, Stella McCartney, Maxmara gibi markalarda çalıştı. Boğa burcu kadını olarak modaya, lüks markalara ilgi duyuyordu ve bununla ilgili tasarım yeteneği de vardı. Ayakkabı ve çanta tasarlayan ünlü isim, 2017 yılında kendi markasını kurdu ve güneş yağı, şampuan, at kılı fırçası gibi ürünleri piyasaya sürdü. Stili ve moda zevki göz kamaştıran Taşpınar yaz-kış vazgeçmediği bronz teniyle çok konuşuluyor. Aktif bir Instagram hesabı olan ünlü isim, bu işi ciddiye alarak profesyonel çekim ekibiyle çalışıyor.

Hande Ataizi (Başak)

Üniversite yıllarından bu yana sinema-TV dünyasında yer alan Hande Ataizi, yıllarca fazla ara vermeden ekranlarda boy gösterdi. Başak burcu ünlüsü olarak işlerini titizlikle yürüterek marka değerini yükseltti. Oyuncu ve programcı kimliğinin yanı sıra moda konusundaki zevkiyle de dikkat çekiyor. Sıra dışı tasarımlı kostümlerle görmesek de şık ve fiziğiyle bütünleşen kombinler oluşturuyor. Gerek günlük yaşamda gerekse özel gecelerde giydiği elbiseler çok beğeniliyor. İnce fiziğiyle zaman zaman dergi kapaklarını süsleyen Ataizi, TV programlarında giyeceği kıyafetleri de titizlikle seçiyor. İmaj danışmanlarıyla çalışan meslektaşlarının aksine stil konusundaki yeteneğiyle her zaman şık giyiniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.