Tartışınca Annesinin Evine Gitmeyi Çok Seven Burçlar!

Evliliklerin temel taşlarından biri de fikir ayrılıklarıyla gelen tartışmalar ve biraz daha ilerleyen tatlı kavgalardır. Tabii ki kavgayı gürültüyü desteklemiyoruz ama  “Biz evde hiç tartışmıyoruz” diyene de pek inanmıyoruz. Farklı geçmişlerden, ailelerden hatta başka yıldızlardan gelen birbirine hiç benzemeyen iki kişinin hiçbir tartışma yaşamadan gül gibi geçinip gitmesi mümkün müdür?

Kimileri bu tartışmalarla çok güzel başa çıkıp problemleri rahatça çözebilirken kimileri de tam bir drama queen/ drama kraliçesine dönüşüp “Ben annemin evine gidiyorum” diyerek o klişe cümleyi sarf eder. İşte burcuna göre tartıştığında annesine gitmeyi borç bilen burçların tam listesi…

Yengeç

Duygusallığı ile dünyaları karşısına almaya hazır olan Yengeç burcunun, hayalleri yıkılmaya görsün… En ufak bir tartışmada sarf edebilecek en masum bir söz bile onu kırmaya, alınganlık özelliğini aktif hale getirmeye yeterli olur. Tabii bir de kendini anlatmak için olayı büyütenin vay haline! Eşi işten eve geldiğinde eşyalar toplanmış, annesinin evine giden bilet çoktan kesilmiş olur bile. Annesinin evinde ise kaşlarını çatıp günlerce eşinin onu aramanı bekleyebilir. Kızgınlığının geçmesi de tabii ki biraz zaman alacaktır. Zira en büyük inancı evden gitme noktasına gelene kadar, problemleri çözmek için elinden gelen her şeyi yaptığıdır. Doğru hamlelerle gönlü alındığında ise pamuk şeker kıvamında olacaktır.

Yengeç burcuyla birlikteliği olanlara not:

Bu vesileyle alıngan ama bir o kadar da merhametli bu arkadaşlara hep yumuşak ve anlayışlı yaklaşmayı dene.

Balık

Tüm zamanların drama kraliçesi Balık burcu için tartışmada annesinin evine gitmek gerçekçi bir yaklaşımdan öte en büyük klişedir! Kapının eşiğinde bulunan toplanmış bavulların sadece bir şov aracı ve korkutma silahı olduğundan emin olun. Kısacası yaptığı sadece bir blöftür, karşısındakinin “gitme” demesini işitme ihtiyacıdır. Bir Balık burcu gidecekse asla “ben gidiyorum” diyerek gitmez. Tabi bu evi terk etmeyeceği anlamına gelmez.  Hatta annesine gittiğinde de “gitme bile demedin, bunu asla unutmayacağım” mesajı atması da muhtemeldir. Zaten evdekileri  “bir gitme bile demedi, merak edip de gelmedi, aramadı da” diyerek delirtmek üzere de olabilir.

Balık burcuyla birlikteliği olanlara not:

Bizden tavsiye; Balık burcu dramasında rol almadan, sorunları çözmenin ve göz yaşlarını dindirmenin bir yolunu ara.

Terazi

Dengeli diye bildiğimiz Terazi burçlarının dengesi şaştığında en çok korktukları şeylerden biri yalnız kalmaktır. Bu yüzden tartışma ister büyük olsun ister küçük, eğer yüzleşmesi gereken konular varsa, hemen annesinin evine gidecektir. Diğer burçlara kıyasla Terazinin annesinin evine gitmesi gerçekten  gittiği anlamına gelir. Kendi görüşlerinden asla taviz vermeyecek olan Terazimiz, karşısındakine kök söktürene kadar bu gidişini kullanacak ve problemler ciddi anlamda çözülene kadar da geri dönmeyecektir. Kısacası öldürmez ama süründürür.

Terazi burcu ile birlikteliği olanlara not:

İyisi mi tartışmalarda Terazinin dengesini koruması için elinden geleni yap ki kendini böyle durumların içinde bulma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.