Tarihte İz Bırakan Popüler Kadınların Burçları!

Konumuz, tarihte iz bırakan, insanlığı etkileyen, popüler kültürün bir parçası haline gelen 3 kadın ve burçları. Hepsi dünyaya farklı alanlarda yenilikler getirmiş, isimlerini tarihe altın harflerle işletmiş. Sence burçlarının özellikleri bu durumu ne kadar etkilemiş?

Prenses Diana

Her kraliyet döneminde gündeme gelen tek isim. Prens Charels’in eşi Galler Prensesi Diana! 1 Temmuz 1962 yılında dünyaya gelen Diana Spencer, asilzade bir aileden geliyor. İngiliz aristokrasi kurallarına göre büyüyor ve 1981 yılında yolu kraliyet ailesine düşüyor. Sonrası malum, evliliğindeki sorunlar, hastalığı ve şüpheli ölümü. Dünyanın sayılı ikonlarından biri olan Prenses Diana’nın Güneş’i Yengeç, yükseleni Yay, Ay’ı da Kova.

Coco Chanel

O yüzyılın en önemli 100 kişi listesindeki tek moda tasarımcısı. Chanel’in kurucusu, kadınların korseden kurtuluşu! Sigara, kırmızı ruj ve kısa siyah saç denilince aklımıza gelen ilk isim: Coco Chanel. Şapkalar, parfümler derken 2018’de bu ünlü markanın geldiği noktayı anlatmaya pek gerek yok. 19 Ağustos 1883’te doğan Fransız Gabrielle “Coco” Bonheur Chanel’in Güneş’i Aslan, yükseleni Yay, Ay’ı ise Balık.

Marilyn Monroe

Amerikalı aktris ve model. Komedi filmlerindeki aptal sarışın karakterleriyle ünlendi ve 20. yüzyılın en büyük sinema ve seks sembollerinden biri haline geldi. “Öldüresiye sıkıcı olmaktansa, öldüresiye gülünç olmayı yeğlerim” sözüyle hayat mottosunu belirledi. Ve yine şüpheli bir ölüm! 1 Haziran 1926 doğumlu Amerikan idolünün Güneş’i İkizler, yükseleni Aslan, Ay’ı ise Kova.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.