Sürekli Diyette Olan Burçlar!

Yemek yemek bayıldığımız bir aktivite çoğunlukla. Hatta bu aşk ilişkisi zaman zaman zehirli bir hale geldiğinde, vücudumuz yağ depolamaya müsait hale geliyor. Türk mutfağı da hamur işleri cenneti, tereyağlı pilavlar diyarı ve iskender ülkesi olarak işimizi hiç kolaylaştırmıyor! Neyse ki imdadımıza çeşitli diyetler yetişiyor. Bazı burçlar da doğaları gereği kolayca pes etmeyen ve alışkanlıklarını sürdürme konusunda daha başarılı diyebiliriz. Peki diyet yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsemiş burçlar hangileri?

Mükemmel Olma Arayışında Başak

Her şeyi olması gerektiği gibi yapmayı hayat felsefesi bellemiş Başak burcu, genellikle yemeği fazla kaçırmaz. Yine de işleri en doğru yapma isteği onu iş yemeklerine ve benzeri sosyal aktivitelere katılmaya zorunluymuş gibi hissettirebilir bazen! Başkalarını memnun etmek üzerinden kendini kendine kanıtlamak da hobilerindendir! Kayınvalide yemeklerine de hayır dememek isterse keklere böreklere kendini verebilir. Sonunda ketojenik diyetler, sağlıklı yaşam sayfaları arasında detayları ölçüp biçmesi ve kararlar vermesi kaçınılmazdır!

Önceliği Ölçülebilirliğe Veren Oğlak

Zodyağın en ön sıralarda oturan ve 90 aldığı için ağlayan burçlarında birinci sırayı çeken Oğlak, gelmiş geçmiş en planlı burçlardan biridir. Hayatta adım adım ilerleme isteği, onu yeni diyet trendlerini araştırmaya elverişli bir hale getirir. Kilo fazlası olmasa da kendini tartıda belli bir rakama endekslemeye meyilli olabilir. Her gün gösterdiği ilerlemeyi kutlayacak bir yapıya sahip olan disiplin abidemiz, diyetinin sonuçlarını gördükçe daha hızlı koşmak ister! Koştukça hırsı katlanarak artar. Sonunda istediği rakama ulaşır mı ulaşır!

Detoks Uzmanı Yengeç

Mutfak, Yengeç burcunun evde en sevdiği bölümdür. Mütemadiyen değişen ruh hali, onu tatlı ve pastalar reyonlarında uzun saatler geçirmeye sevk eder! Duygu durum düzenlemelerine bir nokta koyabildiği anlardan sıyrılıp fırsat bulduğunda ailesiyle veya arkadaşlarıyla yemek aktivitelerine katılabilir! Ruh hali değişimlerine ilaç olarak makarna ve pizza günleri düzenler. Aile yemeklerinde yeteneklerini konuşturmak, anne ve kadın otorite figürlerinin onayını iliklerine kadar hissetmek özel ilgi alanıdır! Çocuklarını ve eşini mutlu görmek en büyük hobilerinin başında gelir. Bundandır ki, mide ve üreme sistemi hassas olan Yengeç bireyimiz ödem atmak ve kilosunu sabitlemek için detoks ve türevi diyetleri ezbere bilmeye yatkındır!

Hedeflerine Bağlılıkta Birinci Boğa

Stabilite, istikrar ve irade dendiği zaman akla, hemen onun adı gelir: BOĞA! Bu anlamda Boğa yemek yemeyi sevdiği ölçüde, katı kuralları olan bir diyeti büyük bir hevesle sürdürebilir. Sabır taşını çatlatmamak ve hedef odaklı hareket etmek Boğa burcunu bedensel ve duygusal ihtiyaçlarını her şeyin önünde tutmaya programlar. Bu konuda Nobel ödülü alabilecek kadar sabırlıdır! Gördüğü ilerleme onu motive eder ve kararlı duruşu sayesinde insanı kıskançlıktan çatlatacak kadar uzun süre diyet yapabilir. Diyetinin planını programını Excel listelerinde görmek onda serotonin salgısını tavan yaptıracak bir etkiye sahiptir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.