Süper Kanlı Ay Tutulması Hakkında Yanlış Bilinen 3 Şey!

21 Ocak sabah saatlerinde Aslan burcunda gerçekleşecek tam Ay tutulması son derece önemli bir tutulma. Özellikle Kova, Akrep, Boğa ve Aslan burcunda doğanlar bu tutulmadan biraz daha fazla etkileniyor. Hayatımızın son bir buçuk senesinde yaşadığımız olayların sonuca bağlanacağını işaret eden Ay tutulması, yeni başlangıçların sinyallerini veriyor; egomuzun riskli konularda ön plana çıkacağını, sorunlarımızla başa çıkarken daha gözü kara bir tutum sergileyeceğimizi fısıldıyor. Fakat Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması için bazı yanlış bilgiler ortalıkta dolaşıyor. Tutulma, sosyal medyada ve gazete manşetlerinde “süper kanlı kurt Ay tutulması” olarak yer alıyor. Kıyamet alametinin habercisi olduğu iddia ediliyor. Peki aslında doğrusu ne? İddiaların tutarlı tarafları var mı? En doğru bilgiyi astrologlar paylaşıyor.

21 Ocak 2019 Aslan burcunda Ay tutulması!

Neden Süper Kanlı?

Tutulmanın kanlı olarak lanse edilmesinin sebebi aslında tutulma sırasındaki ışık kırılması dolayısı ile Ay’ın renginin bakıra dönmesi. Süper sıfatının söylenmesi ise tutulma esnasında Ay’ın Dünya’ya olan yakınlığının artması; bu nedenle çok daha büyük ve parlak görünmesi. Bu tür tabirler Ay tutulmasının popülaritesini arttırsa ve astronomik açıdan önemli olsa da astrolojik olarak pek bir doğruluk payı yok.

Kurt Ay Tutulması Tabiri Doğru mu?

Ay tutulmasının süper ve kanlı kelimelerinin yanında kurt sıfatıyla anılmasının nedeni aslında eski Kızılderili kültüründen geliyor. Eskiden beri ocak ayında gerçekleşen dolunaylarda kurtların uluduğu biliniyor. Bu sebeple uzun kış gecelerinde gerçekleşen tutulmalar bu şekilde manşete veriliyor. Yani bu maddenin de astrolojiyle pek bir ilgilisi bulunmuyor.

Kıyamet Alameti Olduğu İddiası

Haber sitelerinin tık sayısını arttırmak için birçok kitap ismi vererek “iddia edildi” eylemiyle yayınladığı “kanlı tutulma kıyamet alameti habercisi” manşetleri yine astrolojik açıdan bir doğruluğu bulunmayan maddelerden biri. Komplo teorisyenlerinin iddialarıyla sınırlı bu yargı sadece toplum içinde manipülasyon yaratmaktan öteye geçemeyen bir bilgi kirliliği. Ay tutulmasının burcunu nasıl etkileyeceğini öğrenmek için aşağıdaki link tıklayarak burç yorumlarını okuyabilirsin.

21 Ocak 2019 – Aslan Burcunda Ay Tutulması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.