Su Grubu Burçlarının Dikkat Çeken Özellikleri!

Zodyak’ta su grubunu oluşturan ve duygularımızı sembolize eden burçlar aynı ebeveynden çıkmış üç kardeş gibidirler. Birbirleriyle iyi anlaşır ve adeta hisleriyle iletişim kurarlar. Duygusallık ve hislerinin gelişmiş olması hepsinin ortak yönü olduğu için bu iki özellik dışındaki dikkat çeken yönlerine değineceğiz.

Gizemin Efendisi Akrepler 

Şüphecilik - Su Grubu Burçlarının Dikkat Çeken Özellikleri

Şüphecilik 

Akrepler, Zodyak’ın en paranoyak burcu olarak nitelendirilebilirler. En ufak bir meselede bile şüpheye düşerler. İnsanlara kolay kolay güvenemez ve iç dünyalarını herkese açmazlar. Çok iyi birer gözlemci olup karşılarındakinin tuhaf davranışların altındaki sebebi anlamaya çalışırlar. Onlara göre ortada bir gizem varsa bu muhakkak çözülmelidir. İçinde şüphe, esrar barındıran kitaplar, filmler, mekanlar da ilgilerini çeker. İlişkilerinde de şüpheci olan Akrepler partnerlerinin onları aldattığını hissederler, dolayısıyla onları kandırmak güçtür. Partnerlerinin tavırlarındaki ani değişimler gözlerinden kaçmaz, genellikle şüphelerinde haklı çıkarlar. Ortada bir ihanet söz konusu olmasa bile çaktırmadan sevgililerinin eşyalarını ve sosyal medya hesaplarını düzenli olarak kurcalayabilirler.

Kindarlık

Akrep burçlarının kin tutma kapasitesi de son derece yüksektir. Geçmiş seneler, yaşanmışlıklar onların olanları unutmalarına engel değildir. Aslında yapılan kötülükler kadar iyilikleri de unutamazlar. İnsanlara geçmişteki tavırlarına göre davranırlar. Yapılan iyiliklerin hakkını mutlaka ödemeye çalışırlar. Dışardan bakınca bu kin duygusunun Akrepleri yücelttiği, güçlendirdiği düşünülür ama zaman zaman içlerindeki bu sessiz öfke kor olup onları da yakar. Bazen atılan kazıklar uykularını kaçırır. Bundan kurtulmanın tek yolu intikamdır ve er geç öçlerini almak isterler. Akrepler, asla göstere göstere geliyorum demezler. Sıcak ve samimi ifadelerle düşmanlarına yaklaşır ve beklenmedik bir anda iğnelerini çıkarıp sokarlar.

Tutku

Doğuştan tutkulu olan Akrepler bu işin kitabını yazabilecek insanlardır. Âşık olduklarında başka bir boyuta geçer ve duygularını iliklerine kadar hissederler. Sevdiklerine tutkuyla bağlanırlar ve onları kimseyle paylaşmak istemezler. Kıskançlık yönü de işin içine eklendi mi bağımlı bir aşığa da dönüşmeleri de mümkündür. Karizmatik insanlardır ve etrafındaki kişiler tarafından genellikle çok çekici bulunurlar. İlişkilerinde aşk ve tutkuyu birbirine karıştırmaları muhtemeldir. Yaşamlarını uçlarda yaşayan Akrepler hayatın sınırlarını zorlamaya bayılırlar.

Zaman Makinesi Yengeçler

Geçmişe Dönüklük

Çok güçlü bir hafızası olan Yengeçler eski hadiseleri kolay kolay unutmazlar. Bu onlar için hem olumlu hem olumsuz bir özelliktir. İyi tarafı işlerine yarayacak konularda hafızalarını devreye sokup gerekli konuları hatırlamalarıdır. Kötü tarafı ise acı tatlı olayları bir türlü akıllarından çıkaramamalarıdır. Yaşadıkları dramatik olayları, hayal kırıklıklarını, aşk acılarını hatırladıkça canları yanar. ‘’Bana bunu yaptı, hak etmemiştim, hala canım yanıyor’’ gibi ifadelerle kırgınlıklarını sık sık dile getirirler. Bu sitemler öyle kısa süreli olmaz. Seneler boyunca bunları düşünüp hayıflanabilirler. Aynı şekilde geçmişteki güzel anılarını da yad ederek hüzünlenirler. Geçmişe bu kadar takılıp kalan başka bir burç yoktur.

Şefkatlilik - Su Grubu Burçlarının Dikkat Çeken Özellikleri

Şefkatlilik

Anaç ruhlu olan Yengeç burçları çevrelerindekilere gösterdikleri şefkatle dikkat çekerler. Sevgilerini net bir şekilde belli eder, özellikle ailelerine karşı oldukça koruyucu bir tutum sergilerler. Onlara saçlarını süpürge edecek kadar bağlıdırlar. Çok iyi anne baba olurlar ve çocuklarını şımartma eğilimi içindedirler. Yengeç burçlarının flört ilişkilerinde de şefkatlerinin dozu yüksektir. Eşleri-sevgilileri hasta olduğunda anaç bir tavırla üzerine düşer ve çorbalar kaynatıp, bitki çayları hazırlarlar. Aşklarını fazla belli ettikleri için karşı tarafı şımartmaları mümkündür. Halbuki partnerlerine biraz daha stratejik yaklaşmayı deneseler, ilişkileri daha eğlenceli ve tutkulu bir hal kazanabilir.

Yengeç Burcu - Empati

Empati

Yengeç burçlarının kendilerini karşı tarafın yerine koyma eğilimleri vardır. Bu yönleri onlara merhamet duygusu kazandırmıştır. Balık burçlarıyla bu özellikleri çok benzeşir. Etraflarındaki insanların duygularını anladıktan sonra kendilerini onların yerlerine koyar, hüzünleri de mutluluğu da en derinden içlerinde hissederler. Kötü elektriği istemeden de olsa kendine çektikleri görülmüştür. Manevi desteğe veya yardıma ihtiyacı olan birini görürlerse ellerinden geldiğince destek olmaya çalışırlar. Zaten merhametli insanların ortak özellikleri empati gücünün gelişmiş olmasıdır. Yengeçleri de bu yönleri motive eder.

Sürrealist Ruhlu Balıklar

Merhamet

Balıklar, Zodyak’ın en vicdanlı burcudur. İçlerinden kolay kolay kötülük geçmez. Kızmış, alınmış bile olsalar kin tutmaları veya intikam almaları mümkün değildir. Hele ki sevdiklerine hiç kıyamazlar. Öte yandan iyi niyetlerinin suiistimal edilmesine bozulurlar ancak yine de bu huylarından vazgeçemezler. Birilerine çok kızıp canlarını yakmaya kalksalar geceleri başlarını yastığa bir türlü rahat koyamaz, vicdan azabından uykuları kaçar ve suçluluk hissederler. Balıkların kendilerine ihanet edenlere bile ılımlı ve yumuşak tavırla yaklaşması kimi zaman insanlara tuhaf gelebilir. Yardım çığlığı ihtiyacı olan birine asla sırt çeviremezler.

Yaratıcılık - Su Grubu Burçlarının Dikkat Çeken Özellikleri

Yaratıcılık

Gelişmiş bir hayal güçleri vardır ve bu yetenekleriyle ortaya müthiş işler çıkarabilirler. Yaratıcılıkları en üst seviyededir. Özellikle sanat alanında çok artistik işler çıkarabilirler. Yaratıcılığın konuştuğu işlerde özenle çalışırlarsa başarısız olma ihtimalleri yok gibidir. Onlara bu niteliği kazandıran biraz da depresif ruhlarıdır. Yaşamın rutininden uzaklaşıp sürreal dünyaya uzandıkları dönemlerde büyüleyici aforizmalara imza atarlar. Edebiyat, müzik, fotoğraf, reklamcılık, sinema alanında en müthiş işleri çıkaran burçların başında gelirler.

Su Grubu Burçlarının Dikkat Çeken Özellikleri - Hayalperestlik

Hayalperestlik

Su grubu burçlarının maneviyata olan yakınlığı duyguları sembolize etmelerinden kaynaklıdır. Balık burçlarının yaşamdaki varoluşu simgesel gibidir. Onlar için gerçek olan duygulardır. Çok sık hayal kurar ve bu sanal dünyadan uzun süre çıkamazlar. İdealleri olsa da bunları gerçekleştirecek motivasyonu bulmakta zaman zaman zorlanabilirler. Yaşamın elbet bir gün son bulacağı düşüncesi onları hayallerini gerçekleştirme hevesinden alıkoyar. Dolayısıyla esas keyif aldıkları şey hayal dünyasında gezinmektir. Ayrıca dünya onların eşsiz hayal gücü için oldukça basittir. Karmaşık bir kişilikleri olup, anlaşılması güç insanlardır. Dışarıdan sakin görünseler de iç dünyalarında fırtınalar kopar.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.