Su Grubu Burçları İçin Cadılar Bayramına Özel Aksesuarlar

Her sene 31 Ekim’de başta Amerika olmak üzere Dünya’nın farklı yerlerinde Cadılar Bayramı kutlanır ancak öncesinde çeşitli hazırlıklar yapılır. Halloween diye adlandırılan bu bayramın geçmişi eski pagan inanışlarına dayanmaktadır. Buna göre, o tarihte hasat zamanı başlar, ürünler toplanır, el-ayak çekilir. Karanlık dünyanın yüzeye çıktığı gündür. Cadılar Bayramı’nda ölülerin sokaklarda dolaştığı düşünülerek yemeleri için etrafa şekerli yiyecekler bırakılırmış. Bu inanış sonrasında Hristiyan dinine geçmiş, önce Avrupa’ya sonra Amerika’ya yayılmıştır.

Su Grubu Burçları İçin Cadılar Bayramına Özel Aksesuarlar

Günümüzde ise artık dini bir anlamı olmayıp eğlence amaçlı kutlanmaktadır. Ülkemizde de son yıllarda bu kutlamalara rağbet arttı. “Cadılar Bayramı” en çok su grubu burçlarının ilgisini çeker. Onlar ruhani dünyaya daha yakındır ve mistik, dini, felsefi, efsanevi hikayelerden, objelerden çok hoşlanırlar. O zaman onlara “Halloween” hazırlıkları için önerilerimizi sıralayalım.

Akrep

Akrep Burcu - Su Grubu Burçları İçin Cadılar Bayramına Özel Aksesuarlar

Zodyak’ta “Cadılar Bayramı”nı en fazla seven burçtur. Karanlık, korku, gizem öğesi barındıran her şeye bayılırlar. Ev dekorasyonunda bile bu tarz ürünleri tercih ederler. Cadılar Bayramı için ev süslemesinde işe kapılardan başlamaları idealdir. Cadılı, kuru kafalı kapı süsleriyle konuklarını karşılayabilirler. Kıyafet için öyle sıradan bir giysi yerine ürkütücü bir kostüm daha çok ilgisini çeker. Mesela iskelet kılığında partide boy gösterebilir. Ayrıca Çığlık filmi giysisi, ölü gelin, deniz korsanı, Frankenstein kostümleriyle de dehşet saçacaklardır. Bunların dışında makyaj ağırlıklı kostümler de son zamanlarda trend haline geldi. Mesela tamamen siyahlardan oluşan tül kumaşlı bir giysi hazırlayıp, iskelet makyajıyla kombin oluşturabilirler. Son olarak bu özel gecede fotoğraflar çekip hatıra olarak saklamalarını öneriyoruz.

Balık

Öncelikle dekorasyon için farklı kapı süsleri alıp partiden sonraki günlerde kullanabilir Balık burçları. Bu gecenin önemli bir objesi olan şekerleri de unutmamak lazım. Evin belli köşelerine tabak içinde korku konseptli şekerler dizebilirler. Sanatla arası iyi olan Balık burçları evde bir etkinlik yapacaklarsa korku veya Cadılar Bayramı temalı film gösterimi gerçekleştirebilirler. Film izlerken ışıkları kapatacakları için çok sayıda mini lamba olan süs ışıklarını eve yerleştirebilirler. Kostüm seçimi için sanat temalı giysileri tercih edebilirler. Efsaneleşmiş eski Hollywood yıldızlarının veya film karakterlerinin kılığına bürünmelerini öneririz. Örneğin Elvis Presley, Marilyn Monroe, Joker, Avatar kostümleri çok hoş durur. Bunları hazırlamak zor gibi görünse de internetten önce giysileri alıp, yüz için makyözlere gidip sorunu kolayca çözebilirler.

Yengeç

Vintage konseptli objelerden hoşlanan Yengeçler dekorasyon için bal kabağı tercih edecektir. Hazırlanışı için internetteki videoları izleyebilir veya e-ticaret sitelerinden temin edebilirler. Kabakları odalara veya varsa bahçeye dizmeleri hoş bir ambiyans oluşturacaktır. Ayrıca bahçe için renkli fenerler ve korkuluk hazırlayabilir, özel ışıklar alıp dekoratif amaçlı dizebilirler. Ev partisi için canavar konseptli kurabiyeler pişirebilirler. Bu tarz tasarımlarda ve yemek konusunda becerikli olan Yengeç burçlarının, akşam için harikalar yaratacakları kesindir. Kostüm olarak klasikleşmiş fantastik karakterlerin veya masal figürlerinin giysileri zevkine daha çok uyar. Batman, Harley Quin, Külkedisi, Örümcek Adam, Kedi Kadın kostümlerini özellikle tavsiye ediyoruz. Partinin olduğu yerde müzik olmaz mı? İnternetten hareketli şarkılar seçip oluşturacakları playlist ile dans edip bu fantastik geceyi renklendirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.