Su Grubu Burçları Hangi Sanat Dallarında Şöhreti Yakalayabilir?

Doğuştan yaratıcı yönleri gelişmiş olan su grubu burçları için en elverişli meslekler sanat alanındadır. Geniş hayal dünyaları, yaratıcılık anlamında sınırsız malzeme barındır. Yaşamda birçok şeyden ilham alır bunları yansıtacak bir platform ararlar. Yetenekleri sayesinde sanatın belli kollarında şöhret olabilecek potansiyeldedirler. Hangi su grubu burçları hangi sanat dallarına eğilimlidir mercek altına alalım.

Balık

Senarist: Zodyak’ın en sanatçı ruhlu burcu diyebileceğimiz Balıklar, yaratıcı yönleriyle parmak ısırtırlar. Ruhlarının bir tarafları sürreal dünyada gezindiği için adeta oradan ilham alırlar. Yüksek yaratıcılıkları nedeniyle sinema işlerine oldukça yatkındırlar. Yazma kabiliyetlerinden ötürü ünlü bir senarist olabilme potansiyelini taşıdıkları söylenebilir. İşin ilginç yanı, yazmak için masaya oturdukları zaman değil, alakasız ortamlarda, ilham geldiğinde senaryo üretmeye daha elverişlidirler. Bazen bir yolculukta, bazen bir şarkı dinlerken zihinlerinde eşsiz bir senaryo kurgulayabilirler. Sadece günlük yaşamda değil uykularında bile film tadında rüyalar gördükleri için onları nitelikli bir film senaryosuna dönüştürebilirler. Ülkemizin en ünlü kadın senaristi Gülse Birsel yaratıcılığının büyük bir kısmını Balık burcu olmasına borçludur.

Fotoğrafçı: Estetiğe ve görsel sanatlara olan yatkınlıkları, Balıklara fotoğraf konusunda beceri kazandırmıştır. Hayal güçleri yüksek olduğu için öyle klişe fotoğraflara değil nitelikli, sanatsal, estetik projelere imza atarlar. Moda, sinema, portre, düğün fotoğrafçılığı gibi çok sayıda alanda fotoğraf çekebilirler. Görsel algılarının yüksekliğinden ötürü kadrajı ve teknik detayları iyi ayarlarlar. Mesleklerini para için değil, bu işi sevdikleri için yüreklerini koyarak yaparlar. Zaten başarılarının sırrı da burada gizlidir. Hangi pozu, nasıl çekecekleri konusunda oldukça beceriklidirler. Çektikleri fotoğraflar bazen eşsiz sanat eserleri niteliği taşıyabilir. Gördükleri sıra dışı objeleri hemen fotoğrafa aktarmak isterler. Madonna, Kate Moss, Irina shayk gibi ünlülerle çalışan dünyaca ünlü fotoğrafçı, ülkemizin gururu Mert Alaş da Balık burcudur.

Müzisyen: İyi bir müzik kulağı olan Balıklar sanatın birçok dalında olduğu gibi müzikte de başarılı olma eğilimindedirler. Nitelikli eserlerden anlarlar ve klişe bestelerden değil yaratıcı türlerden hoşlanırlar. Bunların içinde new age, kelt müziği, klasik müzik, Türk sanat gibi türler yer alabilir. Ses sanatçısı olmak için iyi bir eğitim aldıklarında işe ruhlarını da katarak güçlü yorumcular olurlar. Günlük yaşamında çekingen ve utangaç olan Balıklar, sahnede bambaşka bir havaya bürünerek oldukça rahat davranabilirler. Duygusal parçaları çok daha hisli seslendirirler. Güçlü sesi, popülaritesi ve başarılı parçalarıyla zirveye çıkan Rihanna Balık burcu müzisyenlerdendir.

Yönetmen: Sinemada harikalar yaratabilecek yeteneklere sahip Balıklar, yönetmen koltuğuna oturduklarında sanatsal işler çıkarırlar. Eşsiz hayal güçleriyle ellerindeki senaryoyu ustalıkla işleyerek başyapıt filmlere imza atarlar. Sofistike tarzlarından ötürü bağımsız sinema alanına daha yatkın olurlar. Çektikleri filmler seyircide vurucu etkiler yapacak kadar derin olur ve film festivallerinden boş dönmeyen projeler arasına girer. Sanatta idealist kimliklerinden ötürü dizi projelerinde çalışsalar da sinemada ticari kaygılı filmlere sıcak bakmazlar. Filmlerinin alt metninde çeşitli mesajlar yatar. Oscar ödüllü Fransız Yönetmen Luc Besson Balık burcu yeteneği ile nitelikli filmlere imza atmıştır.

Yengeç

Söz Yazarı, Şair: Bir diğer sanatçı mayası olan burcumuz da Yengeçlerdir. Duygusal karakterlerini hayal güçleriyle birleştirdiklerinde çok başarılı bir söz yazarı olurlar. Nerede hisli ve ruhunuzu sarsan eşsiz bir şarkı sözü varsa büyük ihtimal orada bir Yengeç burcu imzası var demektir. Duyarlı kimliklerinden ötürü sosyal sorumluluk niteliği taşıyan eserler de yazabilirler. “Sanat toplum içindir” sözünü doğrularcasına duyarlı parça sözleri çıkarırlar. Aşk şarkılarını incelikle kaleme alırlar. Şair de olabilecek nitelikteki Yengeçler, iç dünyalarındaki buhranları, fırtınaları, mutluluklarını, aşklarını satırlara döktüklerinde edebi yönü çok güçlü ürünler ortaya çıkar. Empati yetenekleri sayesinde yaşadıkları coğrafyanın doğasını, sosyal sorunlarını, ruh halini ustalıkla yansıtan şiirler yazarlar. Türk pop müziğinin kraliçesi gösterilen söz yazarı, sanatçı, besteci Sezen Aksu da Yengeç burcu familyasındadır.

Ressam: Sanatta Yengeçlerin kendilerini gösterebileceği bir alan da resim sanatıdır. Yüksek hayal güçleriyle hem klasik sanata hem modern akımlara yatkınlık gösterebilirler. İç dünyalarını tuvale yansıtmak onlar için çok kolaydır. Anaç ve merhametli yapılarından ötürü çalışmalarında bunun yansımalarını içeren imgeler görmek mümkündür. Birçok sanatçı gibi hayatlarının normal ve mutlu seviyede yürüdüğü zamanlarda değil hüzünlü ve melankolik anlarında çok daha iyi eserler yaratırlar. Bunların içinden başyapıtlar da çıkabilir. Ev yaşamına olan düşkünlükleri tablolarına da yansır ve natürmort çalışmalara sık sık yer verirler. Picasso’nun bile eserlerine hayran kaldığı bohem ressamımız Fikret Mualla Yengeç burcuydu.

Akrep

Gerilim / Polisiye Yazarı: Su grubunun diğer burçları kadar olmasa da sanatın bazı kollarında kendini gösterebilecek bir kumaşı vardır Akreplerin. Bunların başında gerilim yazarlığı gelir. Gizemli şeylere olan ilgilerinden ötürü bu alandaki kitapları, filmleri, tarihi eserleri takip eder ve kendilerini de yaratıcılık anlamında beslerler. Polisiye, gerilim türünde iyi romanlar kurgulayabilirler. Bunları kaleme alırken adeta yaşayan Akrep burçları, şüpheci yönleriyle romanı güçlendirirler. Özellikle katilin kitabın sonunda belli olduğu polisiye romanlar sevenler için birebir ürünler çıkarabilirler. Korku-gerilim türündeki kitapları, okuyucunun adrenalini yükseltecek seviyededir. Fantastik karakterler geliştirerek onları ustalıkla betimlerler. Dünyaca ünlü fenomen bir karaktere dönüşen “Dracula” kitabının yazarı Bram Stoker Akrep burcuydu.

Oyuncu: Kendilerine olan güvenleri, auraları ve gözlem yetenekleriyle popüler bir oyuncu olabilirler. Kadınları, dişi tavırları ve stilleriyle özellikle femme fatale rolleri için uygundur. Erkekleri de havalı don juan karakterlere çok iyi hayat verebilir. Kamera karşısında rahat olan bu burçlar, iyi bir konservatuvar eğitimiyle başarıyı yakalayıp sinema veya tv dünyasında iyi yerlere ulaşabilirler. Sınırları zorlayan yapılarından ötürü zor rollerin de üstesinden gelirler. Gizeme olan merakları esrarlı karakterleri de oldukça inandırıcı canlandırmalarını sağlar.  Sinemanın yanı sıra dizi, reklam ve tiyatro alanında da yürüyebilirler. Doğuştan gelen karizmatik, kontrollü ve tutkulu yapıları onlara star ışığı vermiştir. Hollywood’un ünlü yıldızı Julia Roberts’ın başarısının sırrında Akrep burcu olmanın avantajı yatıyor olsa gerek.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.